Anti-stepbrother. Antybrat

Tłumaczenie: Kamil Maksymiuk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Anti-stepbrother

Kiedy ojciec Summer bierze ślub, do jej rodziny dołącza Kevin, syn macochy. Choć w praktyce jest jej przybranym brat, dziewczyna nie może powstrzymać fascynacji chłopakiem. Nie łączą ich więzy krwi, ale Summer nie miałaby nic przeciwko, gdyby połączyło ich uczucie. Kiedy Kevin jedzie do college’u, dziewczyna bez wahania podąża za nim. Zdaje sobie sprawę, że młody mężczyzna nie narzeka na brak...

Kiedy Kevin jedzie do college’u, dziewczyna bez wahania podąża za nim. Zdaje sobie sprawę, że młody mężczyzna nie narzeka na brak powodzenia, ale to ona chce być tą jedyną. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Cadena Banksa, znajomego z bractwa Kevina. Faceci nie pałają do siebie sympatią. Mimo to Summer przerzuca zainteresowanie na wytatuowanego, umięśnionego i piekielnie seksownego Cadena.

Na kim ostatecznie skupi się Summer?

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/anti-stepbrother/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/anti-stepbrother/

Kasiek | 2018-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2018

Kolejna historia dotycząca studenckiego życia. Dość płytka i przewidywalna lektura. Próby wniesienia czegoś głębszego w postaci trudnych doświadczeń z przeszłości głównych bohaterów, są marne. Główna bohaterka szybko przechodzi do porządku dziennego nad śmiercią matki, aby w pewnym nieoczekiwanym momencie popaść w stan załamania, co staje się problemem na jej drodze do szczęścia z ukochanym. Przeszkoda wymyślona na poczekaniu, nie wpisująca się w całość fabuły. Poza tym relacje pomiędzy studentami, a zwłaszcza studentkami są bardzo prymitywne. Ciężko się to czyta i na pewno długo nie zostanie mi w pamięci.

agusia96a | 2018-03-20
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 19 marca 2018

Po tą pozycję sięgnęłam spontanicznie. Przeczytałam ją w jeden dzień. Nie jest wybitnie dobra ale wciąga i szybko się ją czyta.

Opowiada ona o Summer, która zakochana w swoim przyrodnim bracie idzie na tą samą uczelnię co on. Łudzi się, że on odwzajemni jej uczucia. Tymczasem on spotyka się z innymi dziewczynami, które zmienia jak rękawiczki (od zawsze tak było). Na jednej z imprez studenckich poznaje Cadena. Na początku uważała, że jest dupkiem ale z czasem przekonała się do niego.
Caden nie idzie drogą jaką by chciał. Studiuje i należy do bractwa do którego należał jego ojciec - ale to nie są jego marzenia, robi to dla brata. Poznana na imprezie Summer - szczera do bólu i trochę postrzelona dziewczyna, która papla co jej ślina na język przyniesie - wprowadza do jego życia trochę słońca. Stopniowo między nimi rodzi się przyjaźń, która z czasem przerodzi się w coś więcej.

Tijan Meyer wprowadza do książki trochę za dużo wątków. Jednego dobrze nie skończy i zaczyna następny....

magpie101 | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Niestety ale wiecej nie przeczytam zadnej ksiazki tej autorki i pani Tijan powinna przestac pisac!
Po tragicznej Akademi postanowilam dac jej jeszcze jedna szanse majac nadzieje, ze tamta ksiazka to byl wypadek przy pracy.
Jednak "Anti-stepbrother. Antybrat" jest beznadziejna. Styl pisania chaotyczny, zachowanie i dialogi bohaterow jak dzieci w gimnazjum, a wszystko dzieje sie wsrod studentow, calosc nie do zaakceptowania.
Przyklad" kilka dziewczyn jest na imprezie studenckiej, jest na niej tez byly chlopak jednej z nich. Ona nie chce go spotkac, chlopak caly wieczor spedza w ogrodzie przy ognisku. Ona niby caly wieczor stara sie go unikac i panikuje z tego powodu ale w koncu wychodzi do tego ogrodu i staje w zasiegu jego wzroku. Gdy on wstaje i do niej podchodzi to ona pisk i tekst typu "on tu idzie", takich kwiatkow i glupkowatego zachowania bylo duzo wiecej, wiec NIE POLECAM!

WampirkaJustynka | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

Początkowo nie miałam w planach czytanie tej książki. Jednak dopadła mnie nuda i nie miałam nic innego do czytania więc jakoś wybór padł akurat na tę. Co mogę napisać? Dobrze i szybko się czytało. Bohaterowie znośni. Akcja już nie specjalnie. Za dużo tu "związków" (zwłaszcza w przypadku Kevina). Oczywiście nie można się było też obyć bez dramatów. I myślę, że wątek z matką Summer był zbędny. Co do Cadena to polubiłam go od samego początku. Jednak kiedy postanowił być "szlachetny" i dać czas Summer miałam ochotę porządnie go walnąć. Jak wtedy powiedział Marcus: "- Mój brat uważa, że robi dobrze. Ale jest idiotą." Tak można podsumować Cadena. Dobra książka, ale nie znajdzie się na mojej liście ulubionych.

Natalia | 2018-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 05 marca 2018

Podejrzewałam, że ta książka będzie fabułą podobna (o ile nie jej kopią) do tej autorstwa Penelope Ward, pt.: "Przyrodni brat". Na szczęście tak nie jest. "Antybrat", to historia zupełnie inna. Choć coś te dwie lektury jednak łączy, ale, co, to nie będę zdradzać.
Summer zakochała się w nieodpowiednim chłopaku. Za jego sprawą dokonała wyboru uczelni. Jednak on, okazał się zwykłym dupkiem, a ona była ślepo w niego wpatrzona. Do czasu, aż nie spotkała, Cadena Banks, który wzbudził w niej zupełnie inne uczucia. Otoczył ją troską i zaprzyjaźnił się z nią. Ta dwójka stopniowo zaczęła się do siebie zbliżać. Główna bohaterka ma skłonność do "paplania" i wypowiadania często, dla innych niezrozumiałych rzeczy. Co sprawia, że jej postać jest barwną, dziwną i zabawną. Choć ja czułam się w tym całym jej dziwactwie pogubiona. Caden jest przywódcą bractwa, umięśnionym, przystojnym, silnym, ale niedostępnym mężczyzną. Jakimś cudem, Summer jest osobą, której on pozwala się do siebie zbliżyć jak...

Cirya | 2018-02-19
Przeczytana: 16 lutego 2018

dostałam co innego niż się spodziewałam, ale w sumie sprawiło to, że jeszcze lepiej się czytało... tak z zaskoczenia :))
i choć zapewne za jakiś czas nie będę zbytnio pamiętać kto, co, gdzie i jak, to i tak miło spędziłam czas uśmiechając się pod nosem
fajne :)

“I hated him. No. I only wish I did.”

Uwielbiam Tijan. Nie wiem, czy w związku z tym potrafię oceniać jej książki obiektywnie. Pewnie nie, ale spróbuję. :)

Kocham książkowych bad boyów, historie które dzieją się na studiach i związki hate-love. Te trzy rzeczy przyciągnęłyby mnie do tego tytułu, gdyby nie samo nazwisko autorki. Aha i jeszcze wątek z przybranym rodzeństwem, który należy do jednego z moich ulubionych wątków off-limits. Co prawda w tej historii nie mamy typowej relacji przybranego rodzeństwa, którą możecie znaleźć w niektórych tytułach New Adult czyli, że dziewczyna zakochuje się w chłopaku, z którym nagle z przymusu musi zamieszkać pod jednym dachem, bo tata lub mama ponownie się ożenili. Tutaj wątek z przybranym rodzeństwem jest drugoplanowy, bo finalnie nasza bohaterka ulokuje uczucia zupełnie gdzie indziej.

Jednak zacznijmy od początku, Summer Stoltz podkochuje się w swoim przybranym bracie, Kevinie i postanawia wyjechać za obiektem swoich marzeń na studia....

readforrhys | 2018-02-23
Na półkach: 2018, Przeczytane

„Anti-stpebrother. Antybrat” to jedna z tych książek, które zapragnęłam przeczytać po pierwszym spojrzeniu. Okładka przykuła mój wzrok (nic dziwnego, haha ;P), rzuciłam okiem na opis i już wiedziałam, że to mi się spodoba :D Nieco się na niego naczekałam, paczka miała pewną hmm.. przygodę, ale w końcu dotarł i niemalże od razu zaczęłam czytać. I co? I przepadłam.

Summer, nasza główna bohaterka, a zarazem (w większości przypadków) narratorka, kilka lat temu straciła mamę. Niedługo po jej śmierci, ojciec Sum wychodzi ponownie za mąż, a dziewczyna nagle zyskuje brata. Na dodatek, jakżeby inaczej, Kevin to najprzystojniejszy chłopak w szkole, w którym bujają się praktycznie wszystkie dziewczyny. Tak, Summer też. Ona traci dla niego głowę, a on... no cóż... dla niego Sum jest jedną z wielu, traktuje ją bardziej jak koleżankę. Fascynacja przybranym bratem wzrasta do tego stopnia, że Summer idzie na tą samą uczelnię co on. I tutaj zaczyna się właściwa akcja ^^

Wiecie, ja nie oceniam...

gosia | 2018-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2018

Bardzo długo czekałam aż książka wpadnie w moje ręce i opłacało się czekać :)
Summer- to nasza bohaterka ,skromna,ładna i prosta dziewczyna-muszę to powiedzieć - czasami mnie normalnie wkurzała tym swoim niezdecydowaniem..ale przebolałam to bo była zabawna...bardzo dużo gadała..i nieraz wymsknęło jej się to co akurat myślała...:) no ale teraz może o czym jest książka...
Kiedy ojciec Summer ponownie żeni się,do jej nowej rodziny wkracza Kevin-teraz jej przyrodni brat..(przystojniak-który skacze z kwiatka na kwiatek-dosłownie co pół roku -żeby mu się nie znudziło...) Dziewczyna potajemnie podkochuje się w chłopaku, on jednak nie odwzajemnia tego i spotyka się z innymi dziewczynami..wieloma dziewczynami...O_o
jednak w dniu zakończenia szkoły przez Summer do czegoś między nimi dochodzi...a Kevin ..cóż..Kevin następnego dnia wyjeżdża na uczelnię..
Dziewczyna aby być blisko brata idzie na tę samą uczelnię..no i tutaj następuje zwrot akcji- Summer doznaje olśnienia że tak naprawdę...

savine | 2018-02-02
Na półkach: 2018, Przeczytane

Przyznaję się bez bicia, że nigdy wcześniej nie słyszałam o Tijan, więc swoją przygodę z jej twórczością postanowiłam zacząć od "Anti-stepbrother. Antybrat." Jedno mogę powiedzieć na pewno: Tijan, skarbie. Od teraz pozostaniesz w moim sercu na zawsze.

Zacznijmy od minusów. Nie wiem czy to tylko ja, ale czasami się gubiłam. W pierwszym rozdziale nie bardzo wiedziałam kto jest kim (nie licząc Summer i Kevina) i dlaczego niektórzy zachowują się jakby byli ważni i ważniejsi, czytelnik tak trochę został rzucony na głęboką wodę. Później byłam zmieszana jeżeli chodzi o relacje. Kto z kim był, kto z kim się przespał - było tego za dużo. Brakowało mi rozwinięcia niektórych wątków, autorka zaczynała już poruszać jakiś wątek, ale wcale go rozwijała. Mam tutaj na przykład na myśli przeszłość Banksa.

Dobra może teraz skupmy się na plusach.

FABUŁA. Myślałam, że będę zawiedziona, bo koniec w końcu istnieje trochę tych książek z motywem przybranego brata i większość jest do siebie podobna....