Cel

Okładka książki Cel Elle Kennedy
Okładka książki Cel
Elle Kennedy Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Off-Campus (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Off-Campus (tom 4)
The Goal
Zysk i S-ka
2022-05-31
2022-05-31
2016-09-26
9788382026245
Anna Mackiewicz
romans new adult miłość hokej

Okładka przedstawia kobietę i mężczyznę, jak w poprzednich częściach, którzy spoglądają na siebie i są o mały krok od pocałunku. Tym razem grzbiet jest koloru błękitnego. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na obu przeczytać możemy polecajki innych osób. Mamy kremowe stronice, czcionkę wystarczającą dla naszych oczu. Odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane. Literówek brak, a sama powieść została podzielona na rozdziały oczami głównych bohaterów.

Kolejne spotkanie z pisarką przebiegło dobrze. Czytało się szybko i lekko, przyjemnie. Nie miałam podczas czytania żadnych blokad. Można powiedzieć, że od pierwszej strony wciąga niesamowicie i dopiero pisarka wypuszcza nas przy ostatniej stronie. Nie raz natrafimy na zwroty akcji, chociaż nazwałabym tę część jako taką... zwyczajną. Owszem dzieje się, momentami sporo, ale są to bardzo przyziemne sprawy. I co ważne, autorka porusza tutaj delikatnie tylko, ale jednak trudne tematy - uzależnienia, problemów rodzinnych i kilku jeszcze innych, których nie chcę Wam spoilerować. Nie wiedziałam, jaki finał będzie miała ta opowieść, więc spokojnie czekałam na to, aż wszystko samo się rozwiąże.

Głównymi postaciami jest Sabrina i Tucker, z tej dwójki to chłopak przypadł mi do gustu swoim charakterem, takich chłopaków mogłoby być o wiele więcej! Z kolei Sabrina też nie jest zła, tylko udaje kogoś, kim nie jest i to jest przykre. Bo w głębi duszy jest w porządku dziewczyna, z marzeniami, celami na życie, ale warunki, w jakich przyszło jej żyć niestety nie sprzyjają...
Ogólnie bym nazwała ten tom pod kątem wartości, czy pouczeń dla czytelników jako jednym z lepszych. Na przykładzie bohaterów obserwujemy ciąg przyczynowo skutkowy, widzimy jak podjęte decyzje czy działania mają w przyszłości efekt i wielu z Was może być nieco zdziwionych. Niemniej jednak to duży plus dla całości.

Mamy sporo scen łóżkowych, dosyć dokładnie opisanych, tak samo jest sporo wulgaryzmów, więc jeśli nie przepadacie za tego rodzaju literaturą, musicie sobie darować. Jest to romans, powieść obyczajowa, z dodatkiem erotyku i uważam, że próg wiekowy to minimum 17 lat, a najlepiej 18. Nie każdy lubi sceny łóżkowe i to jeszcze w takiej ilości i tak opisane...

Akcja ma odpowiednie tempo, dzięki czemu spędzamy z pozycją miło czas i dosyć szybko idzie nam czytanie. Są idealne na cięższe dni, trudniejsze, przepełnione naszymi troskami. Z bohaterami serii Off-Campus nudzić się nie będziecie, gdyż zarówno opisy jak i dialogi są wyważone, pisarka wie, kiedy zrzucić na nas wydarzenia, które zmienią bieg.

Reasumując uważam, że jest to przyjemna opowieść na długie wieczory czy letnie dni. Lekka i niezobowiązująca, przy której będziecie się dobrze bawić. Cała seria prezentuje się dość dobrze, więc warto się z nią zapoznać, nie będziecie żałować. Ale miejcie na uwadze sceny łóżkowe, to bardzo ważne! Mnie się podobała i nie żałuję, że wróciłam po latach, ale też wielkich zachwytów nie było. Oceniam ją jako dość dobrą pozycję. :)

Wciągająca, słodko-gorzka historia Tuckera i Sabriny,
Oczywiście są też momenty, w których nie obyło się bez wybuchu śmiechu
Polecam 🩷

Wciągająca, słodko-gorzka historia Tuckera i Sabriny,
Oczywiście są też momenty, w których nie obyło się bez wybuchu śmiechu
Polecam 🩷

Tucker to mój nowy krążkowy mąż! <3
Chyba najlepsza część ze wszystkich, bohaterowie z charakterami, nie płacy i jednolici, naprawdę się do nich przywiązałam.

Tucker to mój nowy krążkowy mąż! <3

W sumie nie wiem, jak ocenić tę część. Z jednej strony Tucker jest po prostu idealny - nie ma autentycznie ani jednej sceny, w której zachowuje się niewłaściwie, złoty chłopak po prostu. Garrett w pierwszej części też był bardzo wspierający, ale miał jakieś ludzkie odruchy. A Tucker to po prostu oaza spokoju, wyciszony kwiat lotosu na spokojnej tafli jeziora. Z drugiej strony rozumiem zachowanie Sabriny, bo wychodzenie z takiej patologii bez żadnego wsparcia na pewno nie obywa się bez żadnych emocjonalnych strat. Ale połączenie tych dwóch skrajnych podejść jest moim zdaniem wybitnie przejaskrawione. No i w poprzednich częściach to jednak ciągle było mniej lub bardziej beztroskie studenckie życie, różne problemy dopiero czaiły się na horyzoncie. Tu mamy już prawdziwe dorosłe decyzje, które zmieniają wszystko. Ta część podobała mi się chyba jednak najmniej, w poprzednich obie główne postaci przechodziły mniejszą lub większą przemianę, tutaj dotyczyło to tylko Sabriny. Bo Tucker jest chodzącym ideałem:/. Może ta seria nie zostanie ze mną na dłużej, ale i tak dobrze spędziłam czas na lekturze.

Fajna i przyjemna.
Jak przy wszystkich częściach przytej również się pośmiałam. Nie miałam dawki wzroszeń i emocji, ale czasem też fajnie jest przeczytać taką lekką historię.

Fajna i przyjemna.

Ksiazka "Cel" jest dla mnie rozczarowaniem.
Po wielkim sukcesie "Ukladu", z bijacym sercem wypatrywalam kolejnych czesci serii "Off Campus". Uwielbiam ksiazki o sportowcach:)
Niestety, zadna z kolejnych odslon nie wywolala spodziewanego entuzjazmu.
Mysle, ze "Cel" jest najslabsza czescia.
Plus za sceny milosne, tutaj autorka nigdy nie zawodzi;)

Ksiazka "Cel" jest dla mnie rozczarowaniem.
Niestety, zadna z kolejnych odslon nie wywolala spodziewanego entuzjazmu.
Mysle, ze "Cel" jest najslabsza czescia.
Plus za sceny milosne, tutaj autorka nigdy nie...

Ma przyjemny klimat, ale pierwsza część jest dość infantylna, druga jedzie z kolei na jednym patencie, który ma oczywiste zakończenie.

Uwielbiam Tucker’a, ale Sabrina bardzo mnie denerwuje. Tucker jest ideałem, o którym marzy każda dziewczyna. Ale Sabrina jest tak zimna i wręcz wyrachowana, że aż jestem w szoku zachowaniu i uczuciom Tucker’a. Ale historia Saną w sobie świetna

Cel" to znakomite zakończenie serii "Off-Campus" autorstwa Elle Kennedy. Ta utalentowana autorka przekonała mnie swoim talentem i zdolnością tworzenia wciągających historii, które trudno odłożyć.

Główną bohaterką tej części jest Sabrina James, młoda kobieta, która ma jasno sprecyzowane cele życiowe. Jej marzeniem jest ukończenie szkoły i rozpoczęcie studiów prawniczych, aby uwolnić się spod wpływu toksycznego ojczyma. Jednak jedna namiętna noc radykalnie zmienia jej życie. Sabrina musi nagle zmierzyć się z nieoczekiwaną ciążą oraz koniecznością wyboru między matką a własną przyszłością.

James Tucker, hokeista i bliski przyjaciel Garretta, Logana i Deana, jest drugim głównym bohaterem tej opowieści. Jego życie staje na głowie po jednej nocy namiętności, która prowadzi do nieoczekiwanego zwrotu wydarzeń. Teraz, w wieku 22 lat, musi przewartościować swoje cele i plany życiowe, ponieważ wkrótce zostanie ojcem.

Elle Kennedy z sukcesem kontynuuje historię znanych nam postaci z poprzednich części serii, wprowadzając również kilka nowych postaci, takich jak przyjaciółki Sabriny: Hope i Carin. Ich wsparcie i przyjaźń dodają głębi całej opowieści.
Jednym z największych atutów tej książki jest humor, który często przewija się przez całą serię. Elle Kennedy potrafi doskonale balansować między momentami śmiesznymi a tymi bardziej poważnymi, co nadaje jej powieści autentyczność i urok. To, co sprawia, że seria "Off-Campus" jest wyjątkowa, to zdolność autorki do tworzenia postaci, z którymi łatwo się utożsamić, i które zostają z nami na długo po zakończeniu lektury.

W rezultacie "Cel" to kolejny dowód na to, że Elle Kennedy jest mistrzem gatunku romansu nowej dorosłości. Jej twórczość przyciągnęła mnie niesamowitą chemią między bohaterami, niezapomnianymi chwilami humoru i głębokimi emocjami. Ta książka z pewnością przyciągnie fanów serii i nowych czytelników. Elle Kennedy po raz kolejny dostarcza nam emocjonalną i porywającą historię, która z pewnością zostanie w naszej pamięci.

Sabrina James ma zaplanowaną całą przyszłość: ukończyć studia, dać z siebie wszystko na studiach prawniczych i zdobyć dobrze płatną pracę w jednej z najlepszych kancelarii prawnych na drodze do tego staje hokeista wierzący w miłość od pierwszego wejrzenia. Sabrina może podarować mu jedną noc, lecz czasem i tyle wystarczy, by dla kogoś zawalił się świat. John Tucker pozycję hokeisty i przywileje wiążące się z nią, traktuje jako coś chwilowego, jego plany na przyszłość nie mają nic wspólnego z hokejem, tak samo jak nie zakładał, że w wieku dwudziestu dwóch lat zostanie ojcem. Problem w tym, że jej serce zostaje zamknięte, a ognista brunetka uparcie odmawia przyjęcia jego pomocy…

Bo miłość to ostateczny cel.

Jeśli miałabym wybrać jeden motyw w książkach, którego nie lubię i stronię, zdecydowanie mogę powiedzieć, że jest to ciąża. O ile w epilogu jakie słodkie zakończenie historii bohaterów, nie przeszkadza mi ona, tak książki, które skupiają się na niej, uhh… Dlatego czwarty tom serii Off-Campus wywoływał wiele obaw, jednak gdy doszło do głównego wątku, przyznam szczerze, bawiłam się super, co tylko pokazało mi, że nie jest to zły motyw, a po prostu wcześniej czytanie książki z nim były źle napisane.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2023/08/cel-elle-kennedy.html

• Romans