Twoim śladem

Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
Cykl: Twisted Love (tom 1)
Wydawnictwo: GW Foksal/YA!
Lead Me Not
9788328021914
ew_cia

Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/twoim-sladem.html

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/twoim-sladem.html

Arlet | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Pierwsza część cyklu "Twisted love", który będę musiała przeczytać w całości, bo chcę wiedzieć jakich wyborów dokonają bohaterowie i jak autorka zwieńczy całą historię.
Losy Aubrey i Maxxa troszkę mnie porwały. Czytało mi się dobrze, ale książka nie jest pełna samych zalet.
Męczące było ciągłe wzdychanie i analizowanie Aubrey. Niekiedy powieść robiła się też nieco klaustrofobiczna. Połączenie narkotykowego odurzenia i ćpunowskich rozterek z późniejszymi scenami intymnych zbliżeń sprawiało, że lekko się wzdragałam. Jednak książka porusza ciężkie tematy - uzależnienie od dragów, zafascynowanie sobą dwójki młodych, zagubionych ludzi, a w końcu też uzależnienie ich od siebie nawzajem.
Pełna pożądania relacja sprawia, że każde z bohaterów musi ponieść jej bolesne konsekwencje.
Czasami przytłaczająca historia, ale z jakże prawdziwymi akcentami. Mocna siódemka - polecam.

Kasiek | 2016-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Kolejna książka typu New Adult, kolejny romans młodych a bardzo doświadczonych już ludzi, a jednak pozycja wyróżnia się i na pewno pozostanie w pamięci. Tło dla niełatwego związku głównych bohaterów stanowi bardzo dotkliwy problem ostatnich lat, a mianowicie uzależnienie od narkotyków. Trzeba przyznać, że autorka jest dobrze rozeznana w temacie i nie szczędzi szczegółów.
Historia głównych bohaterów jest niezmiernie skomplikowana. Mało, że problemem w ich związku są narkotyki, to dodatkowo Aubrey jest terapeutką Maxxa, a to stanowi dla ich relacji ogromną przeszkodę. Aubrey stale prowadzi walkę wewnętrzną. Jej serce walczy z rozsądkiem. Efekty tej walki bywają różne. Czasami są irytujące, a czasami godne podziwu. Trudno jest się postawić w jej sytuacji i choćby wyobrazić sobie jak postąpiłoby się w danym momencie. Maxx nie ułatwia jej życia, jednak trudno go jednoznacznie oceniać, znając motywy jego postępowania. Zakończenie stawia wielki znak zapytania nad przyszłością ich...

Luna | 2016-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2016

„Miłość ogłupia. Zaślepia. Potrafi obezwładnić i uczynić nas zupełnie bezbronnymi. Ale może też wszystko naprawić. Nie dopuszczałam do siebie innej myśli.”

To nie jest jedna z tych książek, które odłożysz na półkę i o nich zapomnisz. Możesz spróbować, ale ona i tak pozostanie w Twojej głowie na dłużej, zmuszając Cię do analizy.

Pod płaszczykiem romansu jakich wiele, został tutaj ukazany poważny problem współczesności jakim jest narkomania. Co ciekawe, autorka umiejętnie zrównoważyła te obydwie kwestie, dlatego nie miałam wrażenia, że czytam jedynie o uczuciu dwojga ludzi, które swoją drogą poruszało do głębi.

„Musiałem ukrywać narkotyki przed Aubrey. (…) W tej kwestii nie uznawała żadnych kompromisów. Nie rozumiała, że brałem z wyboru. Że to ja decydowałem o tym, kiedy i ile wezmę. Że odlot był najwyższą formą kontroli, jaką miałem nad własnym życiem.”

„Wrzuciłem tabletki do ust i uśmiechnąłem się, przełykając własną autodestrukcję. Czy istnieje uczucie lepsze od świadomości,...

AngelFire | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

"Twoim Śladem" czyli historia ukazująca jeden z problemów,które dotykają młode pokolenie.Autorka pokazuje co mogą zrobić z naszym życiem narkotyki.Nie tylko dla tych co ej biorą,ale też dla ich bliskich.Tylko jeżeli naprawdę się tego pragnie to można z nimi zerwać,bo terapia z przymusu,w wielu przypadkach nie przynosi oczekiwanych efektów.

Głównymi bohaterami są Aubrey i Maxx.Czyli wybuchowa mieszanka dwóch różnych światów.Aubrey to studentka psychologi,która chce pomagać innym,bo kiedyś jej się to nie udało.Typowa opiekunka i poukładana uczennica.Lecz nagle wszytsko się zmienia.Powodów jest wiele,lecz wszystkie składają się w jedno imię:Maxx.To dla niego łamie reguły.Chce mu pomóc.Wierzy w niego.Jest z nim całą sobą.Dla niego zrobi wszytsko,ale warunek jest jeden "Koniec z narkotykami i diler-owaniem,bo inaczej nie widzi dla nich szansy.

Maxx.Ciekawa postać,która skrywa niezwykle wiele sekretów.Jego życie to pasmo nieszczęść,a jedyną ulgą są te maleńkie tabletki,które zabierają...

Mystery | 2017-11-17
Na półkach: Ulubione :), Przeczytane
Przeczytana: 16 listopada 2017

"Odnalazłem drogę do piekła i pragnienie zbawienia to jedyne, o trzyma mnie przy życiu."

Ona - studentka psychologii, przyszła terapeutka.
On - narkoman, który stacza się na samo dno.

Połączyła ich trudna relacja, można powiedzieć - chora miłość, która nie prowadzi do niczego dobrego...
Czy ten związek ma szansę przetrwać?
Jak Aubrey ma ocalić Maxx'a, skoro sama nie do końca radzi sobie z własnym życiem?
Książka intensywna, chwytająca za serce, pełna sprzecznych uczuć.
Porusza trudny temat, jakim jest narkomania.

Polecam !

Cytaty:
"Potrzebował mnie , a ja żyłam po to, by być potrzebną."

"Chcę być wszystkim, czego kiedykolwiek mogłabyś pragnąć."

WampirkaJustynka | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Autorka poruszyła w tej książce trudny temat jakim są narkotyki i uzależnienie. Niestety ja tego nie kupuję. Nie rozumiem ludzi, którzy sięgają po narkotyki i to z byle powodu. Bo miał ciężkie dzieciństwo, bo umarł ktoś kogo kochał i sobie z tym nie radzi. Ja też nie miałam łatwo ale jakoś nie przyszło mi do głowy by sięgać po prochy. Dlatego też niespecjalnie współczuję Maxxowi. Zdecydowanie lubiłam dobrą wersję Maxa. Co do dziewczyny to mam względem niej mieszane uczucia. Nie podobało mi się to jak ją ciągnie do Compulsion. I ona chce zostać terapeutką? W sumie ciężka książka ale z ciekawości sięgnę po drugą część.

VViolla | 2018-09-15
Przeczytana: 14 września 2018

Ta książka mnie zaskoczyła. Czego się spodziewałam? Szczerze? Wiedząc już, że fabuła będzie związana z uzależnieniem od narkotyków jednego bohatera, myślałam, że będzie to historia miłosna, w której jedno ratuje drugie od nałogu, a potem żyją długo i szczęśliwie. Taki banalny pojawiający się w wielu książkach motyw. A tu? Tu nie dostałam takiej sielanki, z czego bardzo się cieszę. Książka otwiera oczy na problem uzależnień, pokazuje, że dotyka ono nie tylko osobę, która sięga po narkotyki, ale ma ogromny wpływ na ludzi, którzy są z nią związani – rodzina, przyjaciele. Bardzo dobra historia miłosna ukazująca, że niekiedy miłość i uczucia w połączeniu z innymi czynnikami mogą mieć naprawdę destrukcyjną siłę.

O czym jest? Historię poznajemy z perspektywy Aubrey oraz Maxxa. Autorka dała nam możliwość poznać obie postacie i zrozumieć motywy ich postępowania, co uważam za świetny zabieg. Aubrey jest dziewczyną, która doskonale wie czego chce, studia i terapia z osobami uzależnionymi to...

marcia | 2017-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Myślałam, że to kolejna książka o miłości czy kwitnącym romansie. Jakie było moje zdziwienie, gdy się okazało że "Twoim śladem" ma głębsze przesłanie.

Audrey jest młodą, początkującą terapeutką uzależnień. Chce, pomagać innym ponieważ tym chce się zrehabilitować, a także chce w ten sposób uczcić pamięć o swojej siostrze, która właśnie przez narkotyki umarła.

Maxx jest wspaniałym, troskliwym i charyzmatycznym młodym mężczyzną. Niestety życie nałożyło na jego barki zbyt wiele odpowiedzialności, Maxx nie znajdując w nikim wsparcia i pomocy sięgnął po coś co mu to ułatwiło, ale jednocześnie uzależniło... Tak, Maxx zaznał ukojenia w narkotykach...

Gdy drogi Audrey i Maxxa się krzyżują, wszystko zmienia się bezpowrotnie, ale nic w tej relacji nie będzie proste, nic nie można zostawić przypadkowi. Wszystko wymaga ciężkiej i ciągłej pracy, ale czy oboje są na to gotowi?

"Wszytko było czarne albo białe. Właście albo nie właściwe. Stany pośrednie nie miały racji bytu."

Beata90 | 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Jest jedną z niewielu książek, które jak do tej pory przeczytałam z tego typu romansów czy new adult, które zostawiają odcisk gdzieś w głębi człowieka na zawsze, ze względu na ich przekaz, historię można by pomyśleć nawet prawdziwą, która ujrzała światło dzienne, a przede wszystkim styl pisarki, który wszystko rozwiązuję i pokazuje z uwzględnieniem pewnych doszczętnych szczegółów i detali życia bohaterów. Książka jest nietypowa, przedstawia historię chłopaka, który wchodzi w świat narkotyków, uzależnień aż staje się przysłowiowym "ćpunem", jednak wierzy i wmawia sobie że nim nie jest. Wielka szkoda że tak się dzieje, jednak potrafi widzieć dobro, które poznaje i tylko ono go trzyma i w jakiś jeszcze sposób funkcjonuje - Aubrey, być może dzięki niej stanie się lepszy...

Inez | 2016-12-14

Aubrey to studentka psychologi, która jest koordynatorką w grupie uzależnień. Chce zostać terapeutką, by ratować ludzi przed tym co spotkało jej młodszą siostrę, która zmarła w wyniku przedawkowania narkotyków. Pewnego dnia do jej grupy trafia tajemniczy Maxx, który od samego początku zaczyna ją fascynować i ma dziwne przeczucie, że gdzieś już go spotkała. Fascynacja jest odwzajemniona, Maxx także nie może zapomnieć o dziewczynie, która nosi w sobie ogromny ból i poczucie winy po stracie siostry. Tę dwójkę połączy piękne a zarazem piekielne uczucie, lecz czy ten związek powinien trwać? Tym bardziej, że Maxx prowadzi podwójne życie, a jedno z jego żyć prowadzi ku zatraceniu. Czy rozum wygra z sercem?
Dawno nie czytałam książki, która wzbudzałaby we mnie tak dużo sprzecznych emocji. Raz ją kochałam, raz nienawidziłam. Kilkakrotnie chciałam odłożyć ją na półkę, jednak ciekawość zwyciężała i strona za stroną chłonęłam tę opowieść. Ta książka nie jest romansem jakich wiele, ta książka...