Złe serce

Okładka książki Złe serce Leisa Rayven Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Złe serce
Leisa Rayven Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Starcrossed (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Starcrossed (tom 3)
Wicked Heart
Otwarte
2018-01-08
2018-01-08
2016-01-01
Martyna Tomczak
miłość sztuka ambicje emocje przeszłość romans namiętność szansa zaufanie szczęście
Inne

"Złamane serce wcale nie uczy odporności. Uczy nas za to chronić swoją kruchość. Uczy nas strachu przed miłością. Podkreślając grubą czerwoną linią nasze błędy i porażki, drwi z naszej rozpaczy."

Mimo, że to zupełnie coś innego niż pozostałe z serii, to podobala mi się najbardziej

„ Aby zdobyć miłość, trzeba o nią walczyć. I wierzyć, że się na nią zasługuje.” (str.345)

Przyznam, że zaskoczyła mnie ta część. Spodziewałam się dalszych losów bohaterów z I i II części Cassie i Ethana, a tutaj było ich na lekarstwo. Pojawiła się za to nowa para siostra Ethana, Elissa i znany aktor Liam i ich rozterki miłosne. Przyznam, że ta część podobała mi się najbardziej. Mimo dramatyzmu wielkiej niespełnionej miłości jest wiele zabawnych i humorystycznych momentów.

Akcja rozgrywa się w środowisku teatralnym. Elissa jest doskonałą inspicjentką. Jej talent organizacyjny i apodyktyczność w teatrze były zaletą. Kierownictwo bardzo ją ceniło za precyzję i perfekcję w szczegółach. Nie miała szczęścia do mężczyzn. Ci w których się zakochiwała zostawiali ją po jakimś czasie.

Kiedy Elissa i Liam spotkali się po raz pierwszy od razu między nimi zaiskrzyło, wzajemne pożądanie nie opuszczało ich, lecz etyka zawodowa nie zezwalała na bliskie kontakty. Spędzili jednak upojną noc, która została w ich pamięci na długo. Po czym Liam wyjeżdża otrzymując intratną propozycję od agentki z Hollywood.

Wraca po sześciu latach z atrakcyjną narzeczoną u boku, a ich romans śledzi z uwagą cały filmowy świat. Ścieżki Elissy i Liama znowu się krzyżują. Oboje zdawali sobie sprawę, że coś do siebie czują, lecz próbowali z tym walczyć. Filmowa partnerka Liama okazuje się uroczą kobietą, otwartą i sympatyczną. Obie kobiety zaprzyjaźniają się co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Elissa ma prawdziwego przyjaciela, pełnego optymizmu i humoru, któremu może się zwierzać i otrzymać wsparcie. Kiedy wydawało się ,że między parą bohaterów wszystko dobrze się układa, sprawy zaczynają się komplikować, lecz kreatywność bohaterki pozwala pokonać przeszkody i zdobyć to na czym jej najbardziej zależało w życiu.

Poznajemy kulisy prawdy o branży filmowej, w której nie liczył się człowiek i jego uczucia lecz tylko i wyłącznie pieniądze. Tworzono sztuczny wizerunek aktorów nie licząc się z ich prywatnym życiem.

Tak więc otrzymaliśmy kolejną historię miłosną przepełnioną erotyzmem i pożądaniem, wymagającą wyrzeczeń i cierpliwości doprowadzoną do szczęśliwego finału.

Elisse i Liama połączyła niezwykła więź.Niestety kiedy przyjaciel wraca po kilku latach u boku narzeczonej Elissa próbuje sobie poukładać życie bez niego u swego boku.Nie jest to łatwe,bo Liam potrzebuje pomocy,jego narzeczona jest dla niej bardzo miła,a w dodatku ciągle patrzenie na nich łamie jej serce.Czasem powiedzenie prawdy to jedyne wyjście z sytuacji,gdy jest już tak źle,że nie dajesz rady.

Szczerze mówiąc nie rozumiem, dlaczego ta książka jest trzecią częścią trylogii, skoro nie opowiada o Cassie i Ethanie. Powinna to być moim zdaniem osobna powieść, ale nie jest to jakieś bardzo istotne.

Brakowało mi Cassie i Holta, ale muszę przyznać, że ta część była dobra, a może nawet i lepsza. Mimo wszystko nie był to już ten sam klimat i nie wczułam się aż tak jak przy dwóch poprzednich.

Na duży plus na pewno to, że przez większą część książki Liam i Elissa nie sypiają ze sobą non stop.

Chociaż czytając trzecią książkę z rzędu o tym, że nie możesz zapomnieć przez kilka lat o kimś, kogo ledwo znasz, zaczyna się to robić trochę nierealne i śmieszne, a mogłoby być nawet żałosne gdyby nie to, że dostajemy szczęśliwe zakończenie.

Czyli podsumowując - książka dobra, przyjemna, satysfakcjonująca, ale bez szału.

2052

Zdecydowanie jest to najlepsza część z serii, ale nie wciągnęła mnie. Nie kibicowałam bohaterom, choć nie mogę powiedzieć, żebym ich nie lubiła. Po prostu zabrakło tu tego „czegoś” ;).

Juz od początku zauważmy różnicę pomiędzy tą częścią a dwoma poprzednimi. Przedstawiona historia nie jest o Cassie I Ethanie ale o Jego siostrze - Elissie oraz Liamie Quinn.
Warto zaznaczyć, że Elissa była postacią bardziej zdecydowaną, ogarniętą i mniej irytującą niż Cassie, przez co książkę czytało sie nieco lepiej. Autorka przedstawia nam kolejny przykład przeznaczonej miłości, od której nie mogą uwolnić się bohaterowie. Jednak w przypadku tej historii było nieco inaczej. Bohaterowie nie wzbraniali się przed tym uczuciem. Nie mieli tak wielu problemów jak relacja Cassie i Ethana. Jedynym problemem na ich drodze do szczęśliwego zakończenie był świat i ludzie którzy ich osaczali. Elissa i Liam nie poddawali się presji i walczyli o swoje uczucia i związek. Byli przysłowymi bratnimi duszami, które musiały skończyć razem.

Do zakończenia powieści uważałam, że to dobrze, że historia Ethana I Cassie zakończyła się na drugiej części. Mieli swoje szczęśliwe zakończenie, na które w pełni zasługiwali a ich wątek w kolejnej części mógłby tylko popsuć to co udało im się osiągnąć. Jednak myliłam się, epilog potwierdził, że może się to skończyć jeszcze piękniej. Zakończenie to świetne dopełnienie całej serii.

Najlepsza część 🙂 szkoda, że tak szybko się skończyła 🙂

Najlepsza część 🙂 szkoda, że tak szybko się skończyła 🙂

Moim zdaniem gorsza od poprzedniczek. Taka trochę wymuszona historia. Przeczytałam, ale bardziej dlatego, że podobały mi się poprzednie części. Jeśli ktoś przeczytał poprzednie dwie i tą odpuści nic nie straci, ale jeśli jednak przeczyta to dostanie trochę taki odgrzewany kotlet. Jednak, żeby nie było, że zniechęcam całkowicie. Może się komuś spodoba. Mnie nie przypadła do gustu.

Tym razem wiodą prym Elissa i Liam.

Jest to 3 i zarazem ostatni tom serii. Szczerze mówiąc, nie chciałabym kontynuacji. Wszystko potoczyło się tak, jak powinno. Wszyscy zyskali swoje szczęście.

Historia dowodzi temu, że zawsze warto walczyć do samego końca o to, czego się pragnie. Najlepiej zwycięstwo smakuje, kiedy dążenie do tego wymaga ciężkiej pracy.

Chciałabym w życiu czytać same tak piękne książki. Nawet z literówkami, które się pojawiły :)

Tym razem wiodą prym Elissa i Liam.

Chciałabym w...

• Romans