Przebudzenie Olivii

Tłumaczenie: Anna Sauvignon
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Waking Olivia
ew_cia

Will Langstrom jest trenerem żeńskiej grupy biegaczek. Mężczyzna musiał porzucić marzenia o zawodowej wspinaczce górskiej i zająć się podupadającą farmą po zmarłym ojcu. Zdecydowanie nie potrzebuje takich kłopotów jak romanse – tym bardziej z uczennicami. Olivia Finnegan to twarda i zbuntowana, młoda dziewczyna, dla której stypendium sportowe na Uniwersytecie w Colorado jest ogromną życiową...

Olivia Finnegan to twarda i zbuntowana, młoda dziewczyna, dla której stypendium sportowe na Uniwersytecie w Colorado jest ogromną życiową szansą. Skrywa jednak tajemnicę, która jeżeli wyjdzie na jaw, może ją zniszczyć. Kilka razy mówiła o swoim problemie innym, ale oni nie chcieli jej słuchać, dlatego teraz nie mówi o tym nikomu. Czasami tak jest lepiej.

Will na początku traktuje dziewczynę z rezerwą lecz po jakimś czasie zmienia swój stosunek do niej. Postanawia jej pomóc – chce przebudzić Olivię. Nie bierze pod uwagę jednego – pożądania, które nie daje mu spokoju. Wtedy sprawy się komplikują…

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/przebudzenie-olivii/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/przebudzenie-olivii/

Credula | 2019-08-13

Książka bardzo dobra, jednak nie powaliła mnie na kolana.
"Przebudzenie Olivii" jest to opowieść o mężczyźnie i kobiecie pochodzących z na pozór różnych światów. Ona - samotna dziewczyna po przejściach, z trudną przeszłością. Wyrzucona z uczelni za niedopuszczalny incydent, trafia do innej - jedynej jaka zgodziła się przyjąć osobę, która nie radzi sobie z agresją. On - z "dobrego domu", mający matkę będącą uosobieniem anioła, nowy trener Olivii, negatywnie nastawiony do całej jej osoby.
Sama fabuła miała ogromny potencjał, być może nie do końca wykorzystany. Odpowiednio poprowadzona historia, budziłaby emocje do ostatniej strony. W tym wypadku jednak po prostu była to lekka książka na leniwe popołudnie.
Dużym plusem były barwne postacie, a zachowania jakich można by od nich oczekiwać - całkiem naturalne. W szczególności psychika, charakter głównej bohaterki są godne uwagi i przeanalizowania. Minusem są jedynie fragmenty stricte erotyczne, które nie dość, że tak naprawdę nie...

xaaneta | 2019-08-01
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

UWIELBIAM tą książkę, jedną z moich ulubionych o tej tematyce.

Motylek | 2019-07-23
Przeczytana: 19 lipca 2019

Ta historia to dla mnie prawdziwe zaskoczenie i to jak najbardziej pozytywne. Potrzebowałam lekkiej książki na tzw. drogę, a przez przypadek dostałam naprawdę ciekawą historię z barwnymi postaciami i wreszcie prawdziwymi, ludzkimi reakcjami. Tu nie znajdziemy głupiej, słodkiej idiotki, która robi co jej się każe i przystojnego lovelasa miliardera. Dostaniemy zamiast tego bohaterów, których możemy analizować, a ich działania logicznie argumentować.
Okładka mnie odstraszała, bo nie szukałam drugiego "Greya", zaś szerokie opisy seksu co rozdział nie tworzą dla mnie fabuły, dlatego dla uspokojenia czytelników mogę dodać: bez obaw. To nie tego rodzaju historia.
Podsumowując ją przymiotnikami: wciągająca, ciekawa, niesztampowa.

sandra22 | 2019-07-22

Rewelacyjna i godna przeczytania książka, polecam serdecznie.

BeaW111 | 2019-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Ksiazka wciągnęła mnie od 1str, losy głównych bohaterów tak mnie wciągnęły ze przepadałam na cały wieczór i większość nocy. Koło ksiazki nie można przejść obojętnie- jest romans, emocje i szybka akcja. Zakończenie cudowne, polecam każdej która lubi książki w tej tematyce.

Lidka | 2019-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Ta książka jest genialna! Do końca trzyma czytelnika w napięciu. Brak w niej długich opisów, co dla mnie jest ogromnym plusem. Szkoda tylko, że jest taka krótka i nie ma dalszych części.

Ula | 2019-06-28

Fantastyczna książka! Żałowałam, że tak szybko ją skończyłam, nie miałabym nic przeciwko gdyby miała więcej stron. Historia Willa i Olivii jest wciągająca. Spodobał mi się fakt, iż powieść pisana jest z dwóch punktów widzenia - co uwielbiam w książkach. Z pewnością kiedyś znów po nią sięgnę.

LenkaMaj | 2019-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2019

Przebudzenie Olivii to kolejne perełka w literaturze obyczajowej.
Po opisie który znajduje się na okładce jakoś mnie nie ciągnęło do przeczytania, ciągle przekładałam tą książkę, a teraz pluję sobie w brodę że tak długo zwlekałam.
Książka ma niesamowite emocje i rewelacyjną historię. Historię który wciska w fotel. Ta książka jest jedną z niewielu po którą sięgnę ponownie za jakiś czas...Literatura obyczajowa, romans i wg mnie trochę thilleru psychologicznego... Napięcie w tej książce trzyma do ostatniej strony... gdy przeczytamy ostatnio słowo, ostatnią kropkę w zdaniu dopiero będzie można odetchnąć. Polecam.

Karolinek89 | 2019-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Naprawdę świetna książka. Poleciła mi ją znajoma, a ja naiwna myślałam że przeczytam ją w 2 dni na spokojnie, tymczasem od 19 czytałam do 2 w nocy, i rano zamiast wykonywać obowiązki w domu -ciągle myślałam o bohaterach.

Gorąco Polecam

Wiktoria Morawiec | 2019-06-19
Na półkach: Przeczytane, Kocham

Uwielbiam tą książkę!!!
Znalazłam ją przez czysty przypadek i nie żałuje. Czyta się ją bardzo szybko, historia jest zupełnie inna od tych które do tej pory przeczytałam. Każdy z bohaterów ma swoje własne, dramatyczne przeżycia, które nie pozwalają im w pełni żyć tak jak inni ludzie. Dzięki miłości ocalą siebie nawzajem i ułożą życie tak jak nigdy nie byli w stanie sobie wyobrazić.