Zła Julia

Okładka książki Zła Julia Leisa Rayven Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zła Julia
Leisa Rayven Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Starcrossed (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Starcrossed (tom 2)
Broken Juliet
Otwarte
2017-09-13
2017-09-13
2015-04-28
Aleksandra Żak
miłość sztuka ambicje emocje przeszłość romans namiętność szansa zaufanie

„ Ludzie za bardzo skupiają się na pokonaniu lęku, tymczasem powinni po prostu nauczyć się go akceptować i wbrew niemu robić to, czego się boją.” (str.304)

Jest to druga część historii burzliwego związku Ethana i Cassie przepełniona erotyzmem i seksem. Akcja toczy się dwutorowo. Podczas ich studiów i parę lat później. Ethan i Cassie są oficjalnie parą. Jednak on zachowuje się dziwnie. Nie okazuje uczuć i jest zamknięty w sobie.

Mimo ostrzeżeń byłej dziewczyny Ethana, że ją zniszczy Cassie nie poddaje się, próbuje mu pomóc. Jego stany lękowe niszczyły ich związek. Nie ufał jej mimo, że nie zrobiła nic co kazałoby zwątpić w nią. Dwa razy zrywał z nią raniąc ją boleśnie. Rozstawał się z nią by ją chronić, lecz oboje bardzo cierpieli.

Obserwujemy ich stany emocjonalne po rozstaniach, kiedy są rozdarci wewnętrznie i nie radzą sobie z sobą. Kochają się, lecz próbują przyzwyczaić się do życia z dala od siebie, co nie jest łatwe, gdyż studiują na tym samym kierunku. Kiedy się spotykają podczas prób starają się zachować zimną krew, lecz ich hormony buzują. Próbowali pohamować swoją namiętność.

Jednak nie mogą żyć bez siebie. Kiedy spotykają się po latach ich role się odwróciły. On teraz próbuje naprawić zło, które w przeszłości jej wyrządził, ona jest nieufna, bo trudno uwierzyć osobie, która dwa razy złamała jej serce. Oboje uczęszczali na terapię, która miała ich wzmocnić i zrozumieć siebie.

Groźny wypadek jakiego doznał uświadomił mu, że życie bez nie ma sensu. Po latach wzmocniony fizycznie i psychicznie stał się innym człowiekiem i jedyne czego pragnął to związku z Cassie. Udostępnił jej swoje pamiętniki, by czytając je zrozumiała motywy jakie kierowały jego postępowaniem.
Razem wiele przeszli, komplikując sobie niepotrzebnie życie.. Raniąc się wzajemnie, odrzucając i jednocześnie kochając. Aż w końcu dojrzeli i odnaleźli szczęście. Mimo iż on przyczyniał się do niszczenia ich związku by ją chronić potrafili po latach go odbudować.

„ Czasami seks jest jedyną rzeczą, która rzuci mężczyznę na kolana. A czasem dobrze jest, gdy dziewczyna wie, że po tak wielu przegranych może od czasu do czasu wygrać.” (str.180)

𝐋𝐞𝐢𝐬𝐚 𝐑𝐚𝐲𝐯𝐞𝐧 „𝐙ł𝐲 𝐑𝐨𝐦𝐞𝐨”
„To przestępstwo, że nigdy nie pocałowano Cię tak, jak na to zasługujesz.”

𝐋𝐞𝐢𝐬𝐚 𝐑𝐚𝐲𝐯𝐞𝐧 „𝐙ł𝐚 𝐉𝐮𝐥𝐢𝐚”
„Cały świat to scena, a ludzie na nim to tylko aktorzy.”

🤍 𝐂𝐚𝐬𝐬𝐢𝐞 & 𝐄𝐭𝐡𝐚𝐧 🤍

RECENZJA
◽ Pierwsza część „Zły Romeo” bardzo się podobała, choć to zwykłe romansidło i smut w jednym. Mimo wszystko autorka cudownie opisuje chemię między bohaterami. Niemal od pierwszego rozdziału towarzyszyło mi uczucie, że ich dwójkę łączy coś niezwykłego. Sama tematyka dosyć przewidywalna, ale wciąga! Jeżeli chodzi o drugi tom, to jednak pierwszy podobał mi się bardziej. W drugim tomie znalazłam jeszcze więcej emocji, co zasługuje na duży plus. Nie mogę powiedzieć też, że dalszy ciąg ich historii mi się nie podobał. Podobał mi się, ale jednak czegoś tej części zabrakło.

𝐋𝐞𝐢𝐬𝐚 𝐑𝐚𝐲𝐯𝐞𝐧 „𝐙ł𝐲 𝐑𝐨𝐦𝐞𝐨”
„To przestępstwo, że nigdy nie pocałowano Cię tak, jak na to zasługujesz.”

𝐋𝐞𝐢𝐬𝐚 𝐑𝐚𝐲𝐯𝐞𝐧 „𝐙ł𝐚 𝐉𝐮𝐥𝐢𝐚”
„Cały świat to scena, a ludzie na nim to tylko aktorzy.”

🤍 𝐂𝐚𝐬𝐬𝐢𝐞 & 𝐄𝐭𝐡𝐚𝐧 🤍

RECENZJA

Czy jesteś w stanie zwalczyć swoje lęki i dać tej relacji drugą szansę? Cass i Ethan mogli być razem,gdyby nie zniszczyło ich to co działo się w głowie Ethana,ale gdy chłopak traci Cass na własne życzenie można wszystko naprawić,jeśli tylko będziesz w tym wytrwały i się postarasz.Historia o powrotach,drodze do szczęścia dwojga ludzi i szansie,która była potrzebna by dostali swoje upragnione szczęśliwe zakończenie.

Pierwsza część zdecydowanie lepsza, choć ta też ma coś w sobie, muszę przyznać.

Momentami odczuwałam przesyt ciągłymi scenami erotycznymi, ale zmuszam się by wierzyć, że były one potrzebne, by pokazać, że dawna relacja Cassie i Ethana skupiała się głównie na fizyczności i z pewnością był to jeden z elementów, przez które zakończyła się tak, a nie inaczej. Cieszy mnie, że w obecnej linii czasowej bohaterowie są w stanie się pohamować i sensownie porozmawiać.

Cieszę się też, że książka porusza problem tego, że w terapii nie ma nic złego, wstydliwego czy upokarzającego. Pokazuje, że sami będąc okaleczeni, kaleczymy innych, przez co robi się z tego błędne koło.

Bazując również na własnych doświadczeniach, dostrzegłam też, że jeśli ktoś z góry mówi, że z relacji nic nie wyjdzie i tylko będą z tego problemy (tak jak robił to Ethan) być może trzeba mu uwierzyć. Wziąć to na poważnie, a nie mieć nadzieję, że ze mną będzie inaczej. Jeżeli ktoś tak mówi, widocznie ma do tego powód. Ostrzega przed samym sobą, licząc, że druga strona będzie miała w sobie na tyle samozaparcia, by sobie odpuścić, bo on sam ewidentnie go nie ma.

Na zakończenie zwierzę się, że chyba nie powinnam czytać takich książek. Robię się wiecznie horny i myślę tylko o jednym.

Ale z drugiej strony są takie cudowne i tak rozpalają wyobraźnię!

Pierwsza część zdecydowanie lepsza, choć ta też ma coś w sobie, muszę przyznać.

Po zakonczeniu "Złego Romea" od razu sięgnęłam po kolejną część. Liczyłam, że autorka nieco odejdzie od nadmiernej namiętności i pożądania pomiędzy bohaterami, jednak tylko się to nasiliło przez co z czasem zaczęło wiać nudą i przy każdej kolejnej scenie myślałam tylko "Boże, znowu?". Niemniej nie brakowało tam także innych wątków, które nadawały powieści rozpędu. Widzimy diametralną zmianę charakteru Ethana i tego jak bardzo zależy mu na odzyskaniu dawnej miłości. W przypadku Cassie obserwujemy w pewnym sensie upadek człowieka jakim była. Związek z Ethanem odebrał jej wszystkie poprawne cechy jakie posiadała. Teraz jest tylko zimna i złamana. Jest to poruszenie ważnego tematu, który może przytrafić się każdemu z nas. Lęk przed odrzuceniem, czy toksyczne uzależnienie od drugiej osoby to stany, których nie należy bagatelizować. Autorka w dobrą stronę pokierowała ten wątek decydując się na pomoc psychologa dla dwójki nieszczęśliwych kochanków.
" Zła Julia" to Książka, którą przeczytałam w zaledwie 2 dni. Szybko się ją czytało, chociaż tak jak wspomniałam niektóre wątki mnie drażniły, inne wywoływały uśmiech na twarzy. Czasami z niecierpliwością przekładałam kartki, a czasami odstawiałam książkę na kilka godzin w połowie zdania. Dla niektórych moze być to żenująca erotyk, jednak Ja uważam, że należy też spojrzeć na nią poza pryzmat namiętności i pożądania. Uważam że zakończenie powieści jest zbyt cukierkowe, jednak po tak długiej, burzliwej i trudnej drodze bohaterowie zasługują na szczęście.

2078

Zdecydowanie pierwszy tom podobał mi się bardziej, choć i od tego nie mogłam się oderwać (albo bałam się, że jak odpuszczę to już nie skończę). Jednocześnie niesamowicie mnie to bawi, udowadnia mi, że ja jednak nie lubię motywu Romea i Julii, ale strasznie mnie denerwują głowni bohaterowie. Mam wrażenie, że jakby tego tomy nie było to by się nic nie stało, ale chce już teraz kolejny. Tyle sprzecznych emocji 🙈

Przeplata opisu namiętnego sexu z momentami nienawiści do kochanka. Tytułowa Julia czyli Cassie, 21letnia studentka poznaje swoją pierwszą miłość. Książka opisuje trudną drogę "związku" z partnerem. I to chyba na tyle 🤷🏼

Pięknie opowiedziane zmagania z własnymi uczuciami. Wbrew sobie, by ochronić tę drugą osobę. Problem w tym, że ucieczka od własnych emocji to nie zawsze jest ochrona kogoś, kogo kochamy. Często bywa, że w ten sposób ranimy.

Podczas rozłąki z Ethanem Cassie miała wielu kochanków, do których nie czuła nic głębokiego. Wykorzystywała ich, by zapomnieć o prawdziwej miłości. On natomiast żył w celibacie, nie szukał pocieszenia.

Autorka ponownie podaje nam na tacy cały szereg przeżyć, emocji, wpisów w pamiętnikach. Są piękne. Niektórym mogą się wydawać przesłodzone od nadmiaru miłości, dla mnie są autentycznie najprawdziwsze. Sama kiedyś zdecydowałam się na taki krok.

To, co powinniśmy wywnioskować z tej historii to to, że warto walczyć o miłość swego życia. To, że nie można się poddawać i nie wolno ukrywać tego, co się czuje. Nawet w teatrze trzeba pokazać własne niekiedy emocje.

Leisa Rayven chwyciła mnie za serce kompletnie znowu :)

W tym tomie mamy jeszcze więcej emocji. Tutaj bardziej cassie ma wpływ na ethana bo w końcu on zdaję sobie sprawę że nie może beż niej żyć. Oboje są dla siebie jak narkotyk. Pragną się i kochają ale oboje się boją przyszłości i co będzie z nimi dalej. Bardzo cieszę się z zakończenia bo tak powinno być. Ksiazka bardzo udana i bardzo godna przemyśleń.

Bardzo zawiodła mnie ta książka. Porno dla ubogich. Przewidywalna, pełna banalnych rozwiązań. Nic mnie w niej nie zaskoczyło, nie miałam żadnych pytań, a zniesmaczyła mnie nie raz ilość erotycznych momentów. Dobrze, że nie czytałam tego od razu po pierwszej części - która mi się bardzo spodobała - mając piętnaście lat, bo bym jej pewnie nie dokończyła. I dobrze, że nie czytałam tego rok temu, bo pewnie złamałaby mi serce. Mam wrażenie, że autorka znudziła się pisaniem i, o ile z początku miała jeszcze coś do przekazania, to pod koniec już to tylko ciągnęła z trudem, nie bardzo wiedząc, co dalej. Ja osobiście wolałabym otrzymać coś mniej oklepanego niż historię beznadziejnej miłości ponad granice rozumu. Oczekiwałam wciąż, a to że Cassy nie będzie chciała z nim gadać, a to że Ethan znów ja zostawi, nie wróci z Los Angeles, że coś się nagle okaże, ktoś wyskoczy jak królik z kapelusza, cokolwiek, ale nie otrzymałam niczego takiego. Niestety. Nie polecam książki. Uważam ja za stratę czasu. Lepiej poświęcić się bardziej ambitnej lekturze.

• 2017