rozwiń zwiń

Zła Julia

Okładka książki Zła Julia Leisa Rayven Patronat LC
Okładka książki Zła Julia
Leisa Rayven Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Starcrossed (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Starcrossed (tom 2)
Broken Juliet
Otwarte
2017-09-13
2017-09-13
Data 1. wydania:
2015-04-28
miłość sztuka ambicje emocje przeszłość romans namiętność szansa zaufanie

Zdecydowanie pierwszy tom podobał mi się bardziej, choć i od tego nie mogłam się oderwać (albo bałam się, że jak odpuszczę to już nie skończę). Jednocześnie niesamowicie mnie to bawi, udowadnia mi, że ja jednak nie lubię motywu Romea i Julii, ale strasznie mnie denerwują głowni bohaterowie. Mam wrażenie, że jakby tego tomy nie było to by się nic nie stało, ale chce już teraz kolejny. Tyle sprzecznych emocji 🙈

Przeplata opisu namiętnego sexu z momentami nienawiści do kochanka. Tytułowa Julia czyli Cassie, 21letnia studentka poznaje swoją pierwszą miłość. Książka opisuje trudną drogę "związku" z partnerem. I to chyba na tyle 🤷🏼

Pięknie opowiedziane zmagania z własnymi uczuciami. Wbrew sobie, by ochronić tę drugą osobę. Problem w tym, że ucieczka od własnych emocji to nie zawsze jest ochrona kogoś, kogo kochamy. Często bywa, że w ten sposób ranimy.

Podczas rozłąki z Ethanem Cassie miała wielu kochanków, do których nie czuła nic głębokiego. Wykorzystywała ich, by zapomnieć o prawdziwej miłości. On natomiast żył w celibacie, nie szukał pocieszenia.

Autorka ponownie podaje nam na tacy cały szereg przeżyć, emocji, wpisów w pamiętnikach. Są piękne. Niektórym mogą się wydawać przesłodzone od nadmiaru miłości, dla mnie są autentycznie najprawdziwsze. Sama kiedyś zdecydowałam się na taki krok.

To, co powinniśmy wywnioskować z tej historii to to, że warto walczyć o miłość swego życia. To, że nie można się poddawać i nie wolno ukrywać tego, co się czuje. Nawet w teatrze trzeba pokazać własne niekiedy emocje.

Leisa Rayven chwyciła mnie za serce kompletnie znowu :)

W tym tomie mamy jeszcze więcej emocji. Tutaj bardziej cassie ma wpływ na ethana bo w końcu on zdaję sobie sprawę że nie może beż niej żyć. Oboje są dla siebie jak narkotyk. Pragną się i kochają ale oboje się boją przyszłości i co będzie z nimi dalej. Bardzo cieszę się z zakończenia bo tak powinno być. Ksiazka bardzo udana i bardzo godna przemyśleń.

Bardzo zawiodła mnie ta książka. Porno dla ubogich. Przewidywalna, pełna banalnych rozwiązań. Nic mnie w niej nie zaskoczyło, nie miałam żadnych pytań, a zniesmaczyła mnie nie raz ilość erotycznych momentów. Dobrze, że nie czytałam tego od razu po pierwszej części - która mi się bardzo spodobała - mając piętnaście lat, bo bym jej pewnie nie dokończyła. I dobrze, że nie czytałam tego rok temu, bo pewnie złamałaby mi serce. Mam wrażenie, że autorka znudziła się pisaniem i, o ile z początku miała jeszcze coś do przekazania, to pod koniec już to tylko ciągnęła z trudem, nie bardzo wiedząc, co dalej. Ja osobiście wolałabym otrzymać coś mniej oklepanego niż historię beznadziejnej miłości ponad granice rozumu. Oczekiwałam wciąż, a to że Cassy nie będzie chciała z nim gadać, a to że Ethan znów ja zostawi, nie wróci z Los Angeles, że coś się nagle okaże, ktoś wyskoczy jak królik z kapelusza, cokolwiek, ale nie otrzymałam niczego takiego. Niestety. Nie polecam książki. Uważam ja za stratę czasu. Lepiej poświęcić się bardziej ambitnej lekturze.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety, nie zachwyciła mnie. Po miesiącu od przeczytania tak naprawdę już o niej nie pamiętam :P Ta Julia jakaś taka bez wyrazu, oszołomiona przez swojego Romeo, mimo upływu lat nadal go kocha, mimo tego, co jej zrobił. Jakoś takoś nie, nie nie nie. Pierwsza część też mnie nie zachwyciła, no cóż!

pomimo, że wolę ostatnie tomy cyklów książkowych ze względu na moment szczęśliwego zakończenia, pierwsza część podobała mi się bardziej, ale i tak warta przeczytania :)

Trochę lepsza niż pierwsza część. Ale mam wrażenie, że jedyne co zapamiętam z tej serii to to, że bohaterowie nie potrafią sobie zaufać a przy tym nie mogą się sobie oprzeć i cały czas uprawiają seks.

Jestem osobą która uważa, że erotyki nigdy nie będą arcydziełami i wystarczy jeden błąd, krok w złą stronę, by zniszczyć książkę i pozbawić jej dobrego smaku ( przede wszystkim chodzi mi o sceny erotyczne ). Choć "Zła Julia" mi się podobała, szybko ją skończyłam, część wątków mnie drażniła, inne były za mało rozwinięte, i jak zwykle w takich książkach bohaterowie cały czas chodzili ze sobą do łóżka, co po jakimś czasie staje się nudne. Mimo to, "Zła Julia" porusza ważne tematy, które w mniejszym lub w większym stopniu rozumie każdy z nas, choć czasem nie bierzemy ich na serio. A przecież lęk przed zranieniem, oddanie się drugiej osobie jest mówiąc drobiazgowo przerażające.
Jednak to nie jest powieść najwyższych lotów. Raczej historia na jedną noc, która wywoła przynajmniej jeden uśmieszek.

Gorsza od pierwszej części. O ile zapowiada się podobnie, końcówka zdecydowanie psuje resztę. Niemniej historia fajna i chętnie obejrzalabym film ;)