Pan Romantyczny

Okładka książki Pan Romantyczny
Leisa Rayven Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Masters of Love (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
literatura piękna literatura obyczajowa

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Książę z bajki do wynajęcia

376 11 27

Historia jest spójna, dialogi są realistyczne i często zabawne, a więzi między bohaterami namacalne. Bardzo fajnie wykreowana postać kobieca, jest niezależna, jej relację z partnerami są raczej krótkotrwałe. Pana romantycznego czytało się bardzo szybko. Autorka ma dość lekki styl.

Całkiem fajnie się czytało.

Całkiem fajnie się czytało.

"Serce to zabawna rzecz. Gdy za bardzo się do czegoś przywiązuje, utyka na zawsze."
Eden podchodzi do miłości z ogromem cynizmu. Nie wierzy w uczucia ani w to, że może na nią czekać wielka miłość. Walcząc w pracy o awans postanawia napisać artykuł na temat Pana Romantycznego- rozchwytywanego przez elity Nowego Jorku mężczyzny do towarzystwa. Czy Kieran/Caleb/Max udowodni jej, że romantyzm jeszcze nie umarł?

"Czasem ludzie trzymają się tego, co znają, nawet jeśli wiedzą, że będą cierpieć."
Za sprawą @pasjonatka.czytania (co prawda z dużym opóźnieniem ale jednak!) wzięłam się za tę historię. I powiem Wam, że żałuję, że tak późno. Narracja jest fenomalna, wciągnęła mnie od pierwszej strony. Postać Eden stworzona jest niesamowicie, rzadko spotyka się dobrze skonstruowane postaci kobiece z takim podejściem, ale jednak tu wyszło perfekcyjnie! Cyniczna, z zamiłowaniem do jednonocnych przygód, z sercem zamiast lodu, podobno(!) niezdolna do zakochania się. Jej wątek został poprowadzony naprawdę genialnie. Ale muszę tu zwrócić też uwagę na główną postać męska. Otóż Max tak mi mieszał w głowie, że totalnie nie wiedziałam co jest prawdą, a co jego grą aktorską. Wydawał się być mężczyzną idealnym, jednak ciągle odrobinę przypominałam sobie by wątpić w szczerość jego zachowań.
Ta książka to nie tylko opowieść o rodzacym się uczuciu. To także historia o pokonywaniu własnych demonów, o próbie zadośćuczynienia za błędy, o radzeniu sobie z przeszłością, z odrzuceniem, z poczuciem bycia gorszym i niewartym pokochania.

Nieco rozczarował mnie za to wielki sekret Maxa. Nie wiem, chyba liczyłam na coś mocniejszego, bardziej wstrząsającego. Podobnie zakończenie, moim zdaniem było przesłodzone, brakowało mi nuty porządnego dramatu gdy zbliżaliśmy się do końca. Jednak pomimo tego nadal oceniam historię pozytywnie, zwłaszcza, że opiera się na nietuzinkowym pomyśle z "zawodem" wykonywanym przez bohatera!

"W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, kiedy musimy zdecydować, czy pozostajemy w strefie komfortu, pod kloszem ignorancji, czy walczymy o to, by stać się kimś więcej."
"Wszyscy chcą czuć się wyjątkowi, czy są gotowi się do tego przyznać, czy nie. A w życiu chodzi o kochanie bez ograniczeń oraz pozwolenie , żeby ktoś kochał nas w zamian. W każdym razie o to powinno chodzić. Reszta jest drugorzędna."

Kurcze, jak dobrze czytało mi się tą opowieść. Historia cynicznej Eden i Maxa, faceta do towarzystwa (nie mylić z męską prostytutką) spodobała mi się od ich pierwszego spotkania. Podobały mi się ich randki, bo wiadomo było, że podczas nich Max będzie odkrywać cząstki siebie i w końcu Eden mu ulegnie. I tak się stało. Nie mogłam się oderwać od lektury.

Nie jest to pierwsza książka eksploatująca motyw księcia i Kopciuszka. Nie jest to również pierwsza książka eksploatująca schemat sceptyczki (bądź sceptyka) nie wierzącej w miłość przez wielkie M, którą fakty przekonują do zmiany zapatrywań.

Książka liczy 24 rozdziały. Niemal dokładnie do połowy czyta się bardzo dobrze. Dopóki Eden próbuje przyszpilić Pana Romantycznego vel Max/Kieran/Caleb, książka błyszczy całkiem dowcipnymi opisami starć dwojga głównych bohaterów (a szczególnie wewnętrznymi komentarzami Eden). Niestety, w drugiej połowie robi się ckliwie i słodko że zęby bolą. Nie słychać wprawdzie weselnych dzwonów, ale na horyzoncie widać już "i żyli razem długo i szczęśliwie". Gdyby książka utrzymała poziom pierwszej połowy dałbym 1 gwiazdkę więcej.

To było naprawdę dobre…
Naprawdę książka pozytywnie zaskakiwała mnie na każdym kroku. Nie była tak przewidywalna, jak sądziłam.
Będę miała tę historię gdzieś w sercu.

To było naprawdę dobre…
Będę miała tę historię gdzieś w sercu.

Tak! Tak! Tak! Po milion razy tak. Jest to typ ksiazki, ktory calkowicie mnie pochlonal, i rodzaj w jaki zostala napisana sprawia, ze nie moglam sie oderwac - nawet jesli na drugi dzien musialam isc do pracy, i spalam tylko godzine, o boze, bylo warto! Ale to tylko daje Ci soldiny powod, zeby zabrac sie za nia, ale to juz :-)

Szukasz czegoś lekkiego ale bez przesadnych scen łóżkowych ani głupiutkich postaci? Ta pozycja jest dla Ciebie!

Pomimo że okładka i opis są dość oryginalne, wnętrze jest naprawdę interesujące. Dostajemy ciekawą i złożoną fabułę, której główną osią jest pościg dziennikarki za nieuchwytnym "Panem Romantycznym" - bożyszczem bogatych mieszkanek NY.
Nic w tej książce nie jest, takie jak się wydaje - główna bohaterka mimo że w sumie inteligentna dziewczyna, podejmuje zdecydowanie dziecinne decyzje. Nasz romantyczny książę, ma mroczną przeszłość i jeszcze mroczniejszą motywacje by zajmować się tym czym się zajmuje. Kilka elementów fabuły jest nieco naciągniętych ale docenić należy bardzo interesujące kreacje bohaterów drugoplanowych ( kaczka skradła mi serce, a przyszłości chce być jak Nana), zaskakujące zwroty akcji i wzruszające sceny.
Co jest miłe, to także to, że mamy tu tylko zwykłe życiowe problemy - nie ma wielkiego dramatu który prowadzi nas do zaskakującego, choć przewidywalnego końca. Po prostu życie, co jest miłą odskocznią od przerysowanych wydarzeń w innych lekturach. Zdecydowanie polecam!

Nic w tej książce nie...

Dosyć interesująca pozycja. Ciekawy wątek, chociaż ten eksperyment oparty na manipulacji. Niemniej myślę, że to by działało na kobiety w rzeczywistości. Minus jest taki, że o ile u niej było wiadomo jak sprawa wygląda, tak u niego cały czas była ta nuta niepewności, czy to nie jest tylko gra. I tu się okazuje, że jestem nieufna.
Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Eden Tate to 25-letnia dziennikarka, która niestety nie spełnia się w swojej pracy. Codziennie musi pisać chwytliwe, krótkie artykuły nie mające zbytniej wartości. A Eden chce coś osiągnąć i robić coś więcej niż robi, a do tego potrzebuje dobrego tematu. Idealny do tego będzie Pan Romantyczny – mężczyzna, który daje kobietom namiastkę romansu bez rozkoszy cielesnej.

Max Riley to przystojny mężczyzna znany jako Pan Romantyczny. Tak naprawdę jego tożsamość jest tajemnicą, ale to właśnie on potrafi sprawić, że kobieta czuje się wyjątkowa i wspaniała. Wymarzona randka i docenienie kobiety, właśnie te dwa aspekty sprawiają, że spotkanie z tym mężczyzną jest niezapomniane.

Eden chcąc odkryć prawdziwego Maxa zgadza się na pewien układ. Eden pójdzie z nim na trzy randki i wtedy oceni, czy jego praca ma sens. Kobieta nie spodziewa się, jak bardzo mężczyzna zamiesza w jej życiu i pokaże jej, że miłości wystarczy dać tylko szansę.

Pan Romantyczny to romantyczna historia, która pokazuje, że czasami trzeba zburzyć mur, którym okryło się własne serce. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Eden to kobieta, która przyjemność odkrywała w seksie, a uczucia nie były jej do niczego potrzebne. Nikt nie wie, że za jej zachowaniem kryją się demony przeszłości. Max to z kolei mężczyzna, którego historia nie jest przyjemna, a oddając kobietom cząstkę swoich ról chce odpokutować to, co spotkało jego własną matkę. Wtedy nie rozumiał swoich błędów, teraz ma szansę je naprawić.

Pierwszy tom Masters of Love to podróż po różnych obliczach romansu. Eden pozwala się pochłonąć Max’owi, który stara się jej pokazać, że to co robi nie jest wcale, a wręcz pomaga kobietom poczuć się po prostu docenionymi. W dobie dostępności wszystkiego, co chcemy zapominamy o wielu rzeczach, a tak naprawdę, aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo i okazanie chociaż małego zainteresowania. Właśnie to robił Max – starał się pokazać, że każda kobieta jest wiele warta i nikt nie prawa mówić jej inaczej.

Eden i Max musieli przejść długą drogę, aby poznać siebie oraz własne zalety i wady. Jednak oboje zasługiwali na szczęście, po tym co przeszli w przeszłości.

Max...

Leisa Rayven Pan Romantyczny Zobacz więcej