Profesor Feelgood

Okładka książki Profesor Feelgood
Leisa Rayven Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Masters of Love (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2018-09-16
Iga Wiśniewska
romans literatura obyczajowa

Asha Tate to 24-letnia dziewczyna, którą mogliśmy poznać już w poprzednim tomie. Szukająca tej idealnej miłości młodsza siostra Eden, pracująca w wydawnictwie. Przeglądając Instagrama odkrywa przypadkowo profil mężczyzny znanego jako Profesor Feelgood, którego poezja dociera wprost do serca Ashy. Walka o awans na redaktora sprawi, iż Asha postanowi przekonać Profesora, aby swoją poezję zamienił w książkę. Nie spodziewa się jednak, że mężczyzną, którego znalazła jest też mężczyzna, który lata temu ją zniszczył.

Nie powiem Wam nic więcej, ponieważ myślę, że zniszczyłabym poniekąd radość z czytania tej książki. Właśnie tajemnice z przeszłości, które można odkryć sprawiają, iż ta książka jest tak dobra. Asha i Jack to przyjaciele z dzieciństwo, których rozdzieliła na lata tak prosta rzecz jak brak szczerej rozmowy. Oboje byli zbyt uparci, a jedna chwila słabości zmieniła wszystko.

Asha to kobieta, która dążyła do tego, aby stworzyć związek idealny, aby pasować do swojego partnera w stu procentach. W głębi duszy jednak wie, że ona już spotkała swoją bratnią duszę, ale nie zdawała sobie z tego sprawy, dopóki nie było za późno. Jack z kolei zawsze czuł się tym drugim, tym zapomnianym. Jego poezja była jego własną terapią, bo być może tylko ona mogła odbudować jego zniszczone serce.

Profesor Feelgood to książka, w której na pozór wiemy wszystko, ale tak naprawdę nie wiemy nic. Dowiadując się prawdy cały świat zostaje wywrócony do góry nogami i człowiek zaczyna się zastanawiać, czy gdyby postąpiło się inaczej to czy udałoby się zmienić bieg wydarzeń. Asha i Jack dostali od losu drugą szansę na to, aby od nowa zbudować przyjaźń, która ich łączyła, a którą tak naprawdę sami zepsuli. Nie chcąc spojrzeć prawdzie w oczy zniszczyli coś wspaniałego. Czy będą mieli szansę to naprawić?

Jeśli spodobał Wam się Pan Romantyczny to jestem przekonana, że Wasze serca skradnie również Profesor Feelgood.

Bardzo podobała mi się książka. Cudownie zbudowane postacie, zabawne dialogi...opisana wspaniały historia..polecam

Niewiele książek potrafi zainteresować mnie tak, że nie mogę się od nich oderwać, a tej się udało. W natłoku historii o mafiosach, miliarderach i szefach, fajnie wreszcie przeczytać o kimś innym - pisarzu, przyjacielu z dzieciństwa, uroczym facecie. Pojawia się tu również motyw hate-love, który podkręca atmosferę. Bohaterowie to osoby, które od razu się lubi i którym się kibicuje, a narracja tej historii sprawia, że co jakiś czas czytelnik śmieje się - nierzadko na głos. Naprawdę polecam, świetna pozycja, aby oderwać się od codzienności.
Ps. Nie ma w niej zbyt wielu scen erotycznych, więc jak ktoś liczy na to, może się rozczarować :)

Super! Jak dla mnie lepsza niż pierwsza część.

Super! Jak dla mnie lepsza niż pierwsza część.

Profesor Feelgood to druga część cyklu Master of Love i tym razem zdecydowanie zasłużyła u mnie na 10 gwiazdek! Asha i Jack to moja nowa, ulubiona książkowa para :)

W tym tomie po raz kolejny spotykamy postacie, poznane w poprzedniej części. Bardzo łatwo przychodzi więc wciągnięcie się w fabułę, która tym razem jest dużo bardziej dopracowana.
Zaskakujące zwroty akcji, ulubiony motyw love-hate i gorący przystojniak piszący o miłości - to gotowy przepis na sukces!
Autorka bardzo zręcznie balansuje pomiędzy humorem a wzruszeniem, grając po równo na wszystkich emocjach, co sprawia że od książki trudno się oderwać.
Żadna z poznanych postaci nie jest łatwa do kochania - są złożone, a ich doświadczenie życiowe skomplikowane. Dzięki czemu nie ma tu prostych rozwiązań i dróg na skróty.
Historia głównych bohaterów jest jedną z najpiękniejszych jakie czytałam i brakuje mi dosłownie kilku stron na końcu żeby zobaczyć "co było potem". Liczę na 3 tom, a tymczasem ten polecam całym, zakochanym serduszkiem.

Zaskakujące zwroty akcji,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rzadko mi się zdarza, aby drugim tom był lepszy od pierwszego. Tutaj tak się stało.

Ash i Jake są przyjaciółmi w dzieciństwie aż do liceum, później ich drogi się rozchodzą. Spotykają się ponownie po kilkunastu latach i to przypadkowo dzięki pewnemu instagramowi, który wywróci ich obojgu życie do góry nogami.

Pisanie książki nie jest łatwe, dobrze się o tym dowiadujemy na przykładzie naszych bohaterów, ale dobra muza pomaga napisać dobrą powieść nawet w 5 dni.

Książka jest idealna na lato :)

Pisanie książki nie jest łatwe, dobrze się o tym dowiadujemy na...

Nie jest to najlepsza, najciekawszą, najśmieszniejsza i inne naj książka jaką przeczytałam, ale nie jest też najgorsza🙂. Czasem wystarczy tak niewiele by stracić szansę na szczęście.

Przeczytałam tydzień temu, a już nic nie pamiętam. Chyba nie świadczy to najlepiej o tej pozycji ;)

Relacja love-hate, ale jakoś zagrana bez uroku, co jest ważną kwestią, bo ten schemat "gra" tylko wtedy gdy całościowo uczuciowy rollercoaster między bohaterami sprawia radość czytelnikowi. Tutaj tego nie było.

Guilty, ale bez pleasure.

Guilty, ale bez pleasure.

Niektórzy ludzie nie doczekują się szczęśliwych zakończeń."
Czy niepoprawna romantyczka Ash doczeka się swojego? Dotąd żaden facet nie spełniał jej wymagań. I nawet jej obecny związek powoli chyli się ku upadkowi. Na dodatek w pracy, by awansować, musi znaleźć bestseller dla wydawnictwa. Gdy stawia wszystko na jedną kartę- Profesora Feelgooda, który uzewnętrznia swoje złamane serce na Instagramie, nie wie jeszcze, że nie tylko jej kariera jest na szali, ale także jej serce.
"Czasem musimy pogodzić się z przeszłością, by zadbać o przyszłość."
Osobiście zdecydowanie bliżej mi do życiowej postawy Eden. Jednak ta książka, jej bohaterowie, sposób poprowadzenia fabuły i wszystkie wydarzenia kupiły mnie całkowicie. To zdecydowanie jedna z najlepszych książek, które czytałam, z resztą można to stwierdzić po ilości cytatów jakie Wam serwuję (przepraszam!). To opowieść o tym jak strach i okłamywanie siebie może zniszczyć nas i ważne dla nas relacje. O tym, że przed pewnymi rzeczami nie da się uciec, choć byśmy próbowali. I że nie da się oszukać serca.
"Łatwo coś zniszczyć. Naprawić jest niekończenie trudniej."
I doskonale o tym wiedzą nasi bohaterowie Jake i Ash. Nie da się ich nie kochać. Chemia między nimi jest niesamowita, a do tego łączy ich tak ogromna więź, że mamy ochotę nimi wstrząsnąć.
"Łatwo zapomnieć, że nawet najtwardsi ludzie noszą własne blizny."
I Jake jest tego świetnym przykładem. Wygląd boga nie polepsza jego samopoczucia, nie zabliźnia wewnętrznych ran. Ani medytacja, ani życie pustelnika nie są w stanie naprawić tego, co życie mu odebrało, także na jego własne życzenie- miłości życia.
"Kiedy nie masz nic, uczysz się doceniać wszystko."
To także historia dzieciaków, które w swoim osamotnieniu, odrzuceniu i żałobie miały siebie. Tylko tyle i aż tyle, bo byli dla siebie przystanią, której każdy z nas szuka.
"Nic nie prześladuje naszych serc równie mocno jak żal."
Nie warto o tym zapominać. Bo co by było gdybyście przeczytali tę książkę? ;-) To piękna opowieść o przyjaźni, miłości, nienawiści, kłamstwach, odrzuceniu i poszukiwaniu brakującego elementu w życiu. A czasem ten brakujący puzzel jest bliżej niż się wydaje. Ogromnie Wam polecam tę lekturę!

Niektórzy ludzie nie doczekują się szczęśliwych zakończeń."

O rany! Ale wciagnela! Naprawde tytul godny polecenia. Uwielbiam tego typu relacje miedzy bohaterami i zostalo mi to podane na zlotym talerzu. Zjadlam calosc ze smakiem! Goraco polecam! Wina nawet nie potrzbea ;-)