Chmielewska,
drepers

Inne wydania

Feralny dziewiętnastowieczny testament niespodziewanie wywraca życie Joanny i jej bliskich do góry nogami. Skąd obcy trup miał przy sobie adresy wszystkich żeńskich przedstawicielek familii? Zwariowana rodzinka zostaje owładnięta chęcią rozwikłania piętrzących się tajemnic. A dalej... zaskakująca intryga, czarny humor i perfekcyjnie skonstruowane postaci bohaterów.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/

Shimik | 2015-09-03

Kolejna zabawna książka Pani J. Jak zwykle bardzo zabawna. Przy lekturze książek Chmielewskiej można się uśmiać do łez! Komizm sytuacyjny jest tym co jest najlepsze w tych książkach!

ardnaskela | 2016-12-04
Na półkach: Posiadam

Studnie przodków przeczytałam ze trzy razy i za każdym razem świetnie się bawiłam. Szczególnie podobało mi się pomieszanie współczesności ze starą historią rodzinna. Jedna z moich ulubionych pozycji autorki. Polecam gorąco.

Stokrotka | 2016-03-26
Na półkach: Kryminał, sensacja
Przeczytana: 26 marca 2016

W „Studniach przodków” pojawia się nie tylko Joanna, ale także jej zwariowana rodzinka – przygłuchy ojciec, matka mająca manię szukania ukrytych skarbów w studniach, ciotka Jadzia z nieodłącznym aparatem fotograficznym, sceptycznie nastawiona ciotka Lucyna i wiecznie narzekająca ciotka Teresa. Szaleństwo wybucha z chwilą pojawienia się trupa, przy którym znaleziono adresy żeńskich członków rodziny. Tajemniczą sprawę należy wyjaśnić. Rodzinka rusza do boju.
Książka jest bardzo zabawna. Spodobała mi się bardziej niż „Boczne drogi”, gdzie również miałam okazję zetknąć się z rodziną Joanny. „Studnie przodków” to wyjątkowe nagromadzenie absurdalnych, prześmiesznych sytuacji. Zwariowane rozmowy ciotek, dowcipne dialogi i pomysły bohaterów nie pozwalają na nudę. Kryminał podany lekko i przyjemnie.

Monika | 2014-02-25
Na półkach: 2014
Przeczytana: 24 lutego 2014

Pani Joanna pisała raz lepiej, raz gorzej, ale zawsze PRZEZABAWNIE :)
Właśnie humor i komizm sytuacji są najmocniejszą zaletą Jej książek.
"Studnie przodków" w porównaniu z innymi książkami autorki oceniam przeciętnie, ale zabawa oczywiście gwarantowana :)

Renax | 2014-01-19
Na półkach: Joanna Chmielewska
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Jak zwykle u Chmielewskiej: wciąga! Świetna książka na śnieżne popołudnie. Tym razem 'trup ściele się gęsto', ale wciąż ten sam humor sytuacyjny i niesamowity galimatias wynikły ze spotkania charakternych ciotek narratorki matki i głuchego ojca.

PABLOPAN | 2012-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2012

Na poziomie, jak większość książek Chmielewskiej. Tryska humorem, a historia sama w sobie bardzo ciekawa. Oczywiście zdecydowanie polecam!

Beatriz_Aguilar | 2014-11-24
Przeczytana: 22 listopada 2014

Wieki całe nie czytałam Chmielewskiej! I już zapomniałam jaką świetną zabawą może być lektura jej pokręconych kryminałów! W "Studniach przodków" są i roztrzepani, nietuzinkowi bohaterowie, i niebanalna zagadka do rozwiązania (w tym przypadku związana z przedwojennymi, rodzinnymi kosztownościami), i kilku podejrzanych typów, mających niechybnie coś wspólnego z tajemniczymi zbrodniami. A wszystko okraszone przezabawnymi dialogami, dziwnymi pomysłami bohaterów i trochę czarnym humorem.

Dawniej taki dość chaotyczny sposób pisania pani Chmielewskiej nie do końca mi się przypodobał. Gdzieś się gubiłam w zagmatwanej, choć pisanej prostym językiem, fabule; jakoś nie ogarniałam wszystkich postaci. Tym razem nie miałam z tym problemów. "Studnie przodków" okazały się świetną, odmóżdżającą powieścią na trzy wieczory. I co z tego, że nie jest to literatura ambitna, pisarka ma swój styl, jej powieść czyta się bardzo dobrze. A z taką dawką humoru w sam raz nadaje się na listopadowe, zbyt ponure...

Marlena | 2010-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2010

Kolejna książka pani Chmielewskiej, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

Przy niektórych fragmentach uśmiałam się jak nigdy.
Okazuję się, że szukanie własnych korzeni, wracanie do własnego drzewa genealogicznego może być niezwykle ciekawe, a rozwiązanie jakie kryje się na końcu tych poszukiwań może być naprawdę zaskakujące.

Książka jest napisana z typowym dla autorki humorem, zawikłana fabuła. Rewelacja! Ponadto przyznam szczerze, że przy tej książce naprawdę miałam ciarki na plecach.. kolejne morderstwa zaczęły mnie przerażać.

Polecam zarówno fanom autorki, jak i osobom nie obeznanym z twórczością pisarki. Jeżeli lubisz kryminały na poziomie, dobry humor i masz trochę cierpliwości i czasu, to Joanna Chmielewska i jej kryminały są zdecydowanie dla Ciebie.

fulmir | 2016-02-12
Na półkach: Joanna Chmielewska
Przeczytana: 12 lutego 2016

Niestety nie przebrnąłem przez "Trudnego trupa", którego odłożyłem już po 80 stronach, natomiast w "Studniach przodków" wraca stara dobra Chmielewska. Historia zwariowanej rodzinki, która rozkopuje studnie przodków ubawiła mnie setnie i mimo, że powieści rzeki nie było to i tak dobrze się czytało. Bardzo poruszająca scena to ta z Johnem Capustą i tygrysem. Chmielewska ma naprawdę dobre pomysły i umie je pisarsko zrealizować. Duże brawa za tę książkę.

Lagrema | 2013-07-22
Na półkach: 2013

Dobre, lekkie i letnie czytadło.
Dawna historia rodzinna wraca po latach. Odnaleziony spadek, kilka trupów, tajemniczy poszukiwacz skarbów, a wszystko okraszone dozą dobrego humoru.
Warto sięgnąć. :-)