Romans z trupem w tle

Wydawnictwo: Otwarte

Jeśli kochasz książki Chmielewskiej, ta powieść Cię zachwyci.Kiedy przyłapiesz narzeczonego w łóżku – a właściwie na fotelu dentystycznym – z inną, możesz zrobić trzy rzeczy:*wybaczyć,*upić się*albo zemścić.Agnieszka Rusałka postanawia się upić. A potem zemścić. za pomocą ogrodowego krasnala. I wplątuje się w niesamowite tarapaty…Policyjne zasadzki, porwanie i pościg, Mikołaj, Superman i Mozart, kuzynka modelka i sąsiad Wiesio, nadopiekuńcza matka i złośliwa ciotka, wróżka Klara Widząca i magiczny kot, dwie zwariowane przyjaciółki i Bond. Jerzy Bond. A wszystko to w zabawnej i pełnej zwrotów akcji powieści Ewy Stec.

natkuss | 2015-05-31
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 31 maja 2015

Dawno się tak nie śmiałam czytając książkę. Ciekawa, choć trochę naciągana akcja, czany humor i inteligentne, cięte riposty- czego więcej chcieć :) Z chęcią sięgne po kolejne ksiażki tej autorki.
Choć irtowała mnie jedna rzecz- nadużywanie słowa bynajmiej- strasznie nie pasowało mi to słowo do tej ksiażki.

Catalina | 2011-07-10
Przeczytana: 05 lipca 2011

„ – Ja nie wsiadam. Jak usiądę, to już nie wstanę – oświadczyła Kasia, nie będąc do końca sobą po tych kilku głębszych. – Przepraszam pana… - nachyliła się nad taksówkarzem i zatrzepotała uroczo rzęsami. – Czy ma pan miejsca stojące?”

Uwielbiam książki Ewy Stec za optymizm, poczucie humoru, w miarę ciekawe wątki kryminalne, sympatyczne, a przy tym realistyczne bohaterki i te niewiarygodne happy end’y. Jej fanką zostałam już po przeczytaniu jej powieści „Polowanie na Perpetuę”, a utwierdziłam się w tym przekonaniu po lekturze rewelacyjnego „Klubu Matek Swatek”, który jest moją ulubioną książką Stec. Tej autorki po prostu nie da się nie lubić. Nie sposób też nie utożsamić się z kreowanymi przez nią postaciami i szczerze nie uśmiać się nad jej książkami. A przede wszystkim trudno po przeczytaniu którejś z jej powieści, mieć zły humor. Stec jest lepsza niż Prozac, czy jakikolwiek inny antydepresant. Zawsze stuprocentowo skuteczna – na chandrę, złe samopoczucie, samotny wieczór,...

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-12-21
Na półkach: Gnioty, Przeczytane
Przeczytana: 21 grudnia 2010

Kocham książki Chmielewskiej, ale (wbrew temu, co obiecywano w opisie książki) jak na razie ta powieść mnie nie zachwyciła.(Zdecydowanie lepiej było pozostać przy Chmielwskiej) Sięgnęłam po "Romans z trupem w tle" jakiś tydzień temu i po przeczytaniu prologu i pierwszych dwóch akapitów pierwszego rozdziału odłożyłam bez żalu. Dziś (16 XII) akurat gdzieś mi się zapodział Miralles a ta sama weszła w ręce więc spróbowałam znowu. I co? I dojechałam do 14 strony i znów odłożyłam, tym razem zirytowana i zniesmaczona. Znudziło mnie tych pierwszych 14 stron. Zirytowała strata czasu i strasznie wydumana fabuła. Nie polubiłam też bohaterki.
Być może spróbuję tę książkę jeszcze trochę pomęczyć. Może potem coś będzie ciekawszego. Na razie schemat goni schemat, plus nazwiska śmieszne na siłę, plus sceneria dość głupawa, plus reakcje bohaterki dziecinne a zachowanie bohatera do bólu papierowe. Dałoby się to obronić tylko gdyby się okazało, że to sen bohaterki. Ale w to nie wierzę.
Chwilowo...

Ataga | 2013-07-12
Przeczytana: czerwiec 2013

"(...) trzeba szybko uwolnić się od przeszłości, żeby ta nie zdążyła nas zniszczyć."

Kolejna książka pani Stec, która zdecydowanie poprawiła moje samopoczucie. Powieść jest mieszanką dobrego humoru, ciętego języczka oraz nutki kryminału.
Agnieszka Rusałka została dotkliwie zraniona przez swojego narzeczonego. Co teraz jej pozostało? Wybaczyć? Upić się? Zemścić? Pani architekt nie spodziewała się, że zemsta na niewiernym narzeczonym okaże się niebezpieczna.
Bond - Jerzy Bond - przystojny ginekolog chcąc w końcu wyrównać rachunki z Jackiem Żukiem zakochuje się w Rusałce. Na początku kierowała nim chęć zemsty, ale później było to już inne uczucie.
Polecam książkę wszystkim tym, którzy lubią komedie świetnie połączoną z kryminałem.

Nie dajmy się zwieść pozorom. Miłość to nie zawsze serduszka i kwiatki.

Katarzyna Busłowska | 2014-04-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nigdy w życiu się tak nie uśmiałam podczas czytania. Może nie sama historia mnie rozbawiła, ale bohaterowie.
Muszę przyznać, że naprawdę uwierzyłam, iż Bond jest bandytą. W końcu historia o narkotykach wypłynęła z dwóch niezależnych źródeł. Trochę się zawiodłam, gdy okazało się, że jest agentem. Wizja prania zakrwawionych koszul i zdrapywania resztek mózgów z butów wydawała się całkiem ekscytująca.

magda | 2010-11-21
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 21 listopada 2010

Zbliża się Boże Narodzenie. Agnieszka Rusałka i Jacek Żuk przygotowują się do ślubu, kiedy... Agnieszka przyłapuje narzeczonego in flagranti z pewną motylicą. Nie robi awantury, nikt nie ginie z rąk zdradzonej narzeczonej, gdyż ta idzie do baru pamiętającego jeszcze czasy PRL topić smutki w martini i zastanawiać się nad swym smętnym, trzydziestoletnim życiem. A kogo można spotkać w barze sączącego martini, jeśli nie Bonda? W tym wypadku Jerzego, ale ciągle Bonda.

Dwie najlepsze przyjaciółki, w ramach terapii, wyciągają naszą narratorkę do wróżki Klary Widzącej, która przepowiada Rusałce pecha prześladowczego. Co ma z tym wszystkim wspólnego Front Wyzwolenia Krasnali Ogrodowych? Czego uczą na kursach manicure? O czym myśli człowiek, kiedy mu przystawiają lufę pistoletu do skroni? I co o bigamistach sądzi ojciec dyrektor?

Gdybym przy ocenie brała pod uwagę, jakie funkcje literatury ta pozycja realizuje, czy też jakie wartości wnosi do mojego życia, "Romans z trupem w tle" zebrałby...

Beti | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Uwaga !!!Nie wskazane czytanie w miejscach publicznych,grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu.Świetna książka na poprawę humoru.Agnieszka Rusałka i Jerzy Bond czyżby agent 007 ? I tu niespodzianka :-)POLECAM !!!!

Kanarek | 2010-05-16
Przeczytana: 16 maja 2010

Świetna książka. Zabawna, śmieszne dialogi, watek kryminalny, romans, seria niewytłumaczalnych wydarzeń, dziwne zbiegi okoliczności, lekkomyślna bohaterka. W sam raz na deszczowe niedzielne popołudnie.

kwiatek29 | 2011-11-13

Uśmiałam się do łez.Polecam.

Izabela | 2010-08-20

Kolejna po "Polowaniu na Perpetuę" książka Ewy Stec i kolejna przy której płakałam ze śmiechu :D Agnieszka Rusałka zostaje zdradzona przez narzeczonego Jacka. Postanawia sie upić i będąc już w stanie nieważkości poznaje w barze cudownego mężczyznę... Bonda... Jerzego Bonda... nota bene pana ginekologa :D no i zaczynają się problemy... Rusałka wplątuje się w międzynarodową aferę narkotykową, spotykają ją same dziwne przygody i zbiegi okoliczności, a wszystkiemu winien ogrodowy krasnal :D
Z niecierpliwością oczekują "Klubu Matek Swatek"... ;)