Zmowa pierwszych żon

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wszystko dla Pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
First Wives Club
837082076X
romans, zemsta, literatura piękna
Poetyka

Życie zaczyna się po czterdziestce! Stara to prawda i skuteczna terapia na stresy wieku średniego, o ile wcześniej mąż nie poszuka sobie młodszej i nie zażąda rozwodu. I co wtedy robić - rzucić się z mostu lub przedawkować prochy? Ależ skąd! Poszukać Elise, Brendy i Annie, które z małżeńskiego kryzysu wyszły zwycięsko. Nie patrzyły bezsilnie, jak ich byli partnerzy cieszyli się życiem. Trzy wiedźmy - przepraszam, przedsiębiorcze panie - zakasały rękawy i wysnuły diabelską intrygę, która sprowadziła ich byłych mężów na ziemię, a im przyniosła środki na zapobieżenie takim tragediom jak ta, która dotknęła ich najbliższą przyjaciółkę.

[Wydawnictwo Amber, Warszawa 1996]

Katherina87 | 2014-05-22

Mężczyzno porzuciłeś swoją żonę to spodziewaj się zemsty.

Życie zaczyna się po czterdziestce! Stara to prawda i skuteczna terapia na stresy wieku średniego, o ile wcześniej mąż nie poszuka sobie młodszej i nie zażąda rozwodu. I co wtedy robić - rzucić się z mostu lub przedawkować prochy? Ależ skąd! Poszukać Elise, Brendy i Annie, które z małżeńskiego kryzysu wyszły zwycięsko. Nie patrzyły bezsilnie, jak ich byli partnerzy cieszyli się życiem. Trzy przedsiębiorcze panie - zakasały rękawy i wysnuły diabelską intrygę, która sprowadziła byłych mężów na ziemię, a im przyniosła środki na zapobieżenie takim tragediom jak ta, która dotknęła ich najbliższą przyjaciółkę.

Brenda, Elsie, Anna to trzy koleżanki, które postanawiają założyć klub, związek pierwszych żon, dzięki któremu łatwiej zaakceptują same siebie, swój gniew po porzuceniu przez mężów. Pomagałyby sobie nawzajem. A każda ma wiele powodów do gniewu. Tak różne, ale w gruncie rzeczy tak podobne. Uczciwe, odpowiedzialne, uznające...

violabu Toczytam | 2013-04-09
Przeczytana: 1997 rok

"Zmowa pierwszych żon" to książka przedstawiająca świat bogatych małżeństw, wśród których każdy mąż w wyniku kryzysu wieku średniego, znajduje sobie kochankę (często młodszą i pustą). Nie jest to optymistyczna wizja świata. Przedstawiona głównie z perspektywy zdradzanych żon. Jednak perypetie bohaterek, ich pomysły i opinie wygłaszane na temat mężczyzn, tworzą z książki lekką komedię.

Majka | 2010-11-20

Dała mi sporo satysfakcji. Kto czytał ten zrozumie. Wesoła ale nie głupia.

anna | 2013-05-18
Przeczytana: 10 maja 2013

Ogólnie książka lekka i przyjemna, fajny pomysł, ale trochę naiwna, dialogi momentami koszmarnie nienaturalne. No i średnio mi przypadł do gustu ten klimat nowojorskich wyższych sfer lat osiemdziesiątych.
Można przeczytać, ale nie trzeba.

Gosik62 | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznam, że dość ciężko mi się czytało, ale postanowiłam skończyć. W sumie dość lekka powieść, aczkolwiek nowojorski klimat wyższych sfer i język autorki nie bardzo są w moim guście. Jak tytuł wskazuje, przyjaciółki postanowiły zemścić się na swoich mężach, co w końcu im się udało. Przy okazji odnalazły swoją prawdziwą miłość i sens życia. Całość zakończona happy endem.

Karolina29 | 2016-06-20
Przeczytana: czerwiec 2016

No dobra moje drogie panie, czy którakolwiek z nas nie była kiedyś porzucona przez faceta, nie czuła się oszukana ? Czy te z was, które to przeżyły nie pałały żądzą zemsty? Czy nie było w głowie myśli „ja ci jeszcze pokażę”? Więcej o książce pod linkiem :

aklerre | 2012-11-13

Lekka, ciekawa i prawdziwa książka wgłębiająca się w psychikę kobiet. Szybka akcja, która nie zanudziła mnie ani na chwilę i sprawiłam, że pokochałam te kobiety jakbym znała je od lat!

Magdalena Faszcza | 2012-02-02

REwelacyjna książka,ale film zrobiony na jej podstawie odbiega trochę od prawdy.Polecam

QueenM | 2015-01-23

Podobała mi się. Faceci uważajcie na ŻONY ! Nigdy nie wiadomo jaką zemstę zaplanują :))))))))

ejotek | 2011-10-05

do 40. jeszcze trochę ale przygotować si można... z przymrużeniem oka