Salon 2.Alfabet szulerów. Część pierwsza A-L

Wydawnictwo: Nobilis

Kolejne uderzenie Waldemara Łysiaka w Salon precyzyjna analiza wszystkich brudnych trików oraz strategicznych metod działania postępowej elity globalnej (świat), kontynentalnej (Europa) i rodzimej (Polska), tresującej społeczeństwa wedle szulerskich kanonów politycznej poprawności . Dowiesz się o sekretnych kulisach tych spraw, które znasz jedynie z grubsza, i o wielu sprawach, których zupełnie nie znasz. Wszystko na jaw no mercy!

Mateusz Rudnik | 2015-05-04
Przeczytana: 04 maja 2015

Patrząc po tym co się dzisiaj dzieje - np. nakaz przychodzenia do szkoły 8 maja w żółto niebieskich wdziankach (święto Unii Europejskiej) to Polska opisywana przez W.Ł. 10 lat temu to był raj na ziemi :)

Z perspektywy dnia dzisiejszego bardzo podoba mi się temat agresywnego islamu. Chciałoby się okrzyknąć Łysiaka jasnowidzem. Szkoda, że to pisarz tak wyjątkowo niedoceniany, bo jego książki powinny być w kanonie lektur szkolnych.

mts | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Za tę opinię pewnie dostanie mi się od fanów Łysiaka, ale co zrobić... Fanem tego pisarza nigdy nie byłem, choć doceniam jego erudycję i kunszt pisarski. Sięgnąłem po tę książkę z nadzieją na ciekawą lekturę i poznanie opinii Łysiaka w wielu kluczowych kwestiach.

Trochę się przeliczyłem, bo Łysiak, jak to Łysiak, mało pisze samodzielnie, a więcej cytuje. Rozumiem, że taki jest jego styl, ale ten styl jest nieco irytujący. Zamiast okraszania eseju setkami cytatów, wolałbym dostać dłuższy wywód samego autora. Cytowanie bywa też tendencyjne i w wielu przypadkach nie porusza złożoności problemu. Niektóre eseje wręcz lekko mnie zdenerwowały - chociażby te o romantyzmie (naprawdę, nie wszyscy krytycy powstań to komuniści i "endecy" (wg Łysiaka to najgorsza zbrodnia)), czy gospodarce. Łysiak nie daje się wypowiedzieć obu stronom sporów - cytuje wybiórczo, czytelnik, który nie zna zdania drugiej strony, może dać się przekonać Łysiakowi, bo pisze on pięknie i "sercem". Denerwuje jednak to,...

Psycho | 2014-01-03
Przeczytana: 2012 rok