Młot na lewicę

Wydawnictwo: W.Cejrowski Ltd
83-908432-3-4
polityka, lewica
espeja

Niniejsza książka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie fanów "WC Kwadransa", którzy od kilku lat molestują mnie bym powrócił do literatury politycznej. Zebrałem więc wszystkie moje teksty, które powstały od czasu zniknięcia "WC Kwadransa". Przejrzałem je, odrzuciłem te, które się zestarzały, a resztę ułożyłem chronologicznie. Prezentuję je tu, tak jak zostały napisane - bez późniejszych...

Prezentuję je tu, tak jak zostały napisane - bez późniejszych ingerencji redakcyjnych osłabiających ostrość i humor języka. W przeciwieństwie do różnych panów redaktorów, ja się nie boję pisać dokładnie tego, co myślę.

Znajdą tu Państwo wszystko, co inni bali się wydrukować, w tym kilka rarytasów - teksty zdjęte przez wydawców w całości. Takie, które z powodów politycznych nie ukazały się nigdzie dotąd. Zaznaczyłem je znanym z czasów PRL znakiem cenzury: [----].

Adrian F | 2014-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2014

Zbiór felietonów i publikacji pana WC bardzo przypadł mi do gustu. Co prawda zostało to wydane w czasach, kiedy nie wiedziałem z tego kompletnie nic, ale dzięki tej książce mogłem popatrzeć z innej strony na politykę Polski z czasów mojego dzieciństwa.

colezanka | 2014-06-21

Jedno zdanie opisuje książkę doskonale: Panie Cejrowski, pisz Pan lepiej o wyprawach, nie o polityce.

Sylwana | 2012-11-05
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 listopada 2012

Przyznam szczerze, że takiego Cejrowskiego nie znałam i się nie spodziewalam. Bardzo szczery i radykalny w swoich poglądach. Czasami zaskakuje, czasami śmieszy, potrafi też zdenerwować. Zwraca uwagę czytelnika na idiotyzmy panujące w Polsce (przede wszystkim) oraz na świecie. Można się z nim nie zgadzać, można go nie lubić ale naprawdę warto sięgnąć po tę książkę.

Książka mocno polityczna, mocno prawicowa, mocno nieaktualna ;-P (chyba 2000 rok)

Paweł M | 2013-08-09
Przeczytana: 2012 rok

Lubię wszystko, co obnaża tępotę szeroko pojętej lewicy. A chyba nie ma lepszej, skondensowanej dawki miażdżących argumentów przeciwko tejże. Poleciłbym każdemu.

Tomasz | 2015-05-04
Przeczytana: 04 maja 2015

Książka jest mocno ukierunkowana i zorientowana przeciw lewej stronie politycznej, co widać już po tytule. Miała stanowić przeciwwagę dla mediów będących w rękach spadkobierców PRLu i to jej się udało. Na dzień dzisiejszy stanowi powrót do niedalekiej przeszłości i pozwala na nowo ocenić wiele spraw i ukierunkować oceny dzisiejszych wydarzeń, bo jak powszechnie wiadomo i co u nas widać jak na dłoni, nawet nie śledząc dokładnie wiadomości... historia kołem się toczy. Szacun dla Pana Wojtka za to, że dostrzegł również grzeszki prawicy, przez co książka tylko zyskuje. Książkę polecam i tym którzy średnio interesują się polityką, a zależy im na Polsce ale w szczególności tym którzy tę politykę tworzą.

Krzysztof1993 | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

Wojciecha Cejrowskiego w każdej odsłonie czyta się interesująco. Czy to w książkach o wyprawach podróżniczych, czy to w książkach o tematach politycznych. Wprawdzie słowem w tym przypadku tnie jak brzytwa, ale z mojej perspektywy przedstawia zagadnienia w sposób bezkompromisowy, ukazując absurdy polskiego życia politycznego późnych lat 90, piętnując i dowalając równocześnie postkomunistycznej lewicy, której aktualnie w parlamencie nie ma, choć wówczas odgrywała ważną rolę. Cieszę się, że są jeszcze w kraju ludzie o poglądach katolickich i prorynkowych, niestety wszakże jest ich jak na lekarstwo.

stawor80 | 2015-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2015

Wszystko strasznie tendencyjne i subiektywne do granic możliwości. WC jest tutaj prawicowym bulterierem. Eskalacja nienawiści do lewicy spowodowała małą wiarygodność w tym co mówi, a argumentacja w większości przypadków jest infantylna i niedorzeczna. Czasem śmieszy, lecz w większości wzbudza politowanie. Już lepiej pisz pan o swoich podróżach, panie Cejrowski. Słuchać hadko...

Piotr Chit | 2014-10-17

Nie straciła ona nic na swojej aktualności... nic a nic.

Funny Player | 2016-12-10
Przeczytana: styczeń 2016

Książka jest zbiorem publikacji Autora na tematy polityczne, społeczne a czasem zakrawająca o gospodarkę. Sam autor jest bardzo spostrzegawczy, potrafi wyodrębnić i opisać zjawiska oraz zagadnienia, które przez większość osób będą niezauważone.
Ta niezwykła umiejętność na pewno zachęci nas do zapoznania się z całością publikacji, choć ta nie jest bez wad. Można odczuć wrażenie, że zbyt sformatowany czas pracy działa na niekorzyść Pana Wojciecha Cejrowskiego (pisywał on do różnych tygodników), za to jeśli artykuły pojawiają się randomowo (np. miesiąc przerwy między jednym a drugim) to wykonywana przez niego praca jest znacznie lepsza.
Mam nadzieje, że powyższą opinią nikogo nie oburzę, ponieważ w pewnych kręgach (jak sądzę) będzie ona brzmiało jak komplement, bo jest to sugestia, że autor ma artystyczną dusze i dużo do powiedzenia... pod warunkiem, że chce, a nie, że jest mu to narzucone jakimś porządkiem pracy - i tak proszę interpretować to zdanie ;)

| 2017-01-13