Akwarium

Okładka książki Akwarium Wiktor Suworow
Okładka książki Akwarium
Wiktor Suworow Wydawnictwo: Rebis historia
historia
Akvarium
Rebis
2007-01-01
1989-01-01
Andrzej Mietkowski
wywiad radziecki Związek Radziecki GRU Wiktor Suworow

Muszę przyznać, że to była wyjątkowo lekka lektura jak na tematykę, której dotyczy. Momentami czułam się jakbym czytała powieść sensacyjną. Fakt, że autor posługiwał się dość prostym językiem tylko dodało całości autentyczności, a jeśli chodzi o sam zarys historyczny, można się z niej wiele dowiedzieć. Życie szpiega musi być istną paranoją.

Świetnie się bawiłem z tą książką. Spójna historia radzieckiego żołnierza od czołgisty do operacyjnego GRU. Kilka złotych myśli autora zostanie ze mną na dłużej. Polecam wszystkim, których interesuje tematyka szpiegostwa.

Bardzo ciekawa książka. Spójna z innymi informacjami o których wcześniej przeczytałem.

Książka o kulisach działania w GRU. Momentami zdumiewa, szokuje, wprawia w osłupienie i otwiera oczy. Trochę jak u Hitchcocka - zaczyna się od trzęsienia ziemi a potem napięcie rośnie. Końcówkę czyta się obgryzając paznokcie i nie mogąc doczekać się zakończenia.

Jak ktos taki, moze swiecic triumfy ,jako pisarz ??
Styl chuligana spod komunistycznego bloku.
Tresc tez budzi watpliwosci.Szkoda reki na rozwiniecie tematu.
Polecilabym temu panu przeczytanie ksiazki Sergiusza Piaseckiego.

Jak ktos taki, moze swiecic triumfy ,jako pisarz ??
Styl chuligana spod komunistycznego bloku.
Tresc tez budzi watpliwosci.Szkoda reki na rozwiniecie tematu.
Polecilabym temu panu przeczytanie ksiazki Sergiusza Piaseckiego.

Powiedziałbym, że to bardziej książka akcji niż o walorach stricte historycznych ale myślę że nikogo nie zawiedzie.

Super rzecz. Prosta i głęboka jednocześnie. Polecam.

Super rzecz. Prosta i głęboka jednocześnie. Polecam.

Książka odsłaniająca prawdziwe życie szpiega, mocno różniące się od tego, którego znamy z filmów i książek sensacyjnych.
Dla osób niezainteresowanych tym tematem, może się okazać trudna do przebrnięcia, jednak wszyscy miłośnicy historii i wojskowości - na pewno nie będą rozczarowani.

Przeczytałam wiele książek związanych z ZSRR, ale ta była wyjątkowo nudna. Może sama historia jeszcze by mnie zaciekawiła, gdyby autor umiał pisać.

Czy wieloletni pracownik jednostek wojskowych, tajnych służb może pozbyć się nawyków wpajanych mu przez lata?! Mam wątpliwości co do prawdy zawartej w tej powieści. Z pewnością jednak "przygody" szpiega opisane w tej książce są niepowtarzalne, być może któraś z nich wydarzyła się naprawdę. W końcu zgodnie z domeną szkoleń do GRU, książki i filmy o szpiega można czytać, nawet warto, ale tylko po to by wiedzieć jak się szpieg nie zachowuje.

• Historyczne
  • Do kupienia