WALDEMAR ŁYSIAK NA ŁAMACH 8. RUCH OPORU

WALDEMAR ŁYSIAK NA ŁAMACH 8. RUCH OPORU
Nobilis
2019-01-01
2019-01-01

I znowu świetna publicystyka W. Łysiaka zebrana w formie książki. Bardzo cenna inicjatywa.
Co tu można napisać? To co zwykle: świetny warsztat, wysoka kultura, głęboka przesycona etyką i erudycją myśl.
Nie ma się co rozpisywać. Polecam każdemu, szczególnie w czasie wszechobecnej dezinformacji i wojny za wschodnią granicą, która to częściowo opiera się także na fakenewsach.

Pomaga łapać różne wątki, porządkuje myśli, daje nowe szersze spojrzenie na otaczający nas świat i nieustannie uczy.

Gorąco polecam.

Jak to bywa w tego typu publikacjach, dla każdego coś dobrego (interesującego). Jeżeli ktoś nie zgadza się z poglądami autora (które są powszechnie znane z wielu innych książek) to może tego nie czytać albo skupić się na innych tematach np. na sztuce (Art Deco, Henry Moore),na ciekawostkach (Potęga sprytu 1 i 2, Kunszt ripostowania 1 i 2),na tematach ciekawch (Wolter, Pijaństwo, Azef, Luter) oraz dosadnych (Elitarni, Sado Sapiens, Lincoln, Katolifobia) itd.
Jeżeli czytający znajdzie chociaż kilka tematów, które go poruszą, spowodują, iż zacznie samodzielnie myśleć, bądź po prostu dowie się nowych faktów -co najważniejsze-popartych dowodami (nie tymi narzucanymi przez poprawność polityczną, TV lub Internet, który przyjmuje wszystko co mu się zapoda) to warto było czytać. Taki jest cel tego typu książki i według mnie ten cel jest spełniony, stąd powyższa ocena.
Przykładem niech będzie felieton o Lincolnie, który ostatnio mogłem skonfrontować z amerykańskim filmem dokumentalnym (i to nie jednym). Oczywiście te ostatnie, niezależnie od produkcji sławią wielkiego ojca założyciela. A tak naprawdę...

Dwie gwiazdki za estetycznä okladke....
A co dostajemy od bylego Mistrza piöra ....

Niestety z 13 artykulöw tylko dwa uwazam za ciekawe - Azef, Sidney Reilly.
z 42 felietonöw tylko "Luter, Lincoln Nie te LGBT " trzymajä poziom.

Za co wiec tak niska ocena? W Odniesienie do pozostalych 7 "Lysiak na lamach".....nie umywa sie do pierwszych kiedy mistrz mial osträ stalöwke w piörze.

Najgorsze to polajanki Lysiaka...wszyscy zli...Ziemkiewicz to chrzaniony endek, Braun-ultras, Michalkiewicz bo zle o Kosciele Katolickim sie wypowiedzial....

Smieszy szpanowanie brakiem internetu...bo gdyby autor go mial, by mögl sie dowiedziec, ze pisze banialuki :

- Tak w Polsce pijemy sporo...lecz NIE NAJWIECEJ w Europie...Jestesmy dobry kawalek za Baltami,Czechami, Irlandiä itd!!

- Komendant Pilsudzki NIE BYL twörcä Legionöw.
Stricte, nie byl nawet zolnierzem...Brygadiera jak i tytul marszalka dostal z nadania

- NIE byl wyzwolicielem czy twörca Rzeczpospolitej jak twierdzi ( bardziej by chcial ) Pan Lysiak.
Pomija WSZYSTKIE fakty, mija sie z prawdä nazywajäc kazdego klamcä, czy szumowinä ( pragnäc kar sädowych dla " oczerniajäcych" Marszalka )
Gdyby nie rozpad panstw zaborczych, wola USA - prezydenta Wilsona, lobby Paderewskiego, przemowa i lobbing Dmowskiego, rewolucjonista Pilsudzki by mögl sobie w stajni swojä kasztanke polerwac na glanc.
Ale to dla Lysiaka nie do przelkniecia. Zamiast historii - mitologia i para religja.
Wytyka jako katolik , katolicyzm Dmowskiego ( tak, nawröcil sie w swych ostatnich dniach - ale nawröcil ),pomijajäc apoztazje Pilsudzkiego ( jego niemoralne zycie jest ok...ale to samo u endeka Dmowskiego to juz grzech! )
Polecam pmietnieki kalepana Ksiądza Mariana Tokarzewskiego!

Zapomina jak zgnoil Gen.Rozwadowskiego,Witosa....Zagörski sam pewnie sie zgladzil.....Wojna domowa rozpetana przez ego komendanta....cisza....Absurdy rzädöw palkowniköw....nie istniejä......PPSowskie bojöwki palujäce i strzelajäce do ludzi...cicho sza.....Rozmontowanie i poziom Wojska Polskiego.... Ucieczka z pola walki - dymisja i wyjazd do kochanki na bzykankoitd itd....ale to w podlug Lysiaka tylko endeckie swinie piszä......

Najgorsze jest u Pana Lysiaka powolywanie sie, ze tato nauczyl go zawsze zyc w prawdzie i prawdä, a sam beszczelnie klamie i manipuluje nadajäc ludziom nie lubiamym innä miarke.

Coraz trudniej oddzielic jego ksiäzki od osobowosci, ktöra coraz bardziej przypomina bufona Bolenze Bolka z krörego autor slusznie drwi. Sam poprzez swä megalomanie i oderwanie od swiata przypomina tego nieszczesnika stajäc sie jego bratem blizniakiem - z tä röznicä, ze Walensa nie napisal nigdy zadnej ksiäzki - szczegölnie tak dobrej jak pierwsze ksiäzki Lysiaka.

Zmarnowany grosz na kogos kto z wyzyn dobrego piöra i manier stoczyl sie na poziom rynkowego krzykacza zachwalajäcego stare sledzie jako pysznosci

Dwie gwiazdki za estetycznä okladke....
A co dostajemy od bylego Mistrza piöra ....

Niestety z 13 artykulöw tylko dwa uwazam za ciekawe - Azef, Sidney Reilly.
z 42 felietonöw tylko "Luter, Lincoln Nie te LGBT " trzymajä poziom.

• Waldemar Łysiak
  • Publicystyka
  • Pozostałe (Poezja, sztuki teatralne, dokument)
  • Mam

Dodaj cytat z książki WALDEMAR ŁYSIAK NA ŁAMACH 8. RUCH OPORU