Zacisze Gosi

Cykl: Seria kwiatowa (tom 2)
Wydawnictwo: Znak

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych...

Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury.

Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila?

„Zacisze Gosi” to kolejna - po bestsellerowym „Ogrodzie Kamili” - powieść z kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce „Przystań Julii”, następnej powieści w serii.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Ulka | 2016-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niezmiernie zaskoczyła mnie śmierć Jakuba. Tak niespodziewane zakończenie zachęciło do poznania kolejnej i ostatniej już częśći z tej serii. Historia Kamili i pozostałych bohaterów jest niezwykle emocjonująca, ciekawa, pełna ciepła i ekspresji. Zachęca do tego, aby niezależnie od wszystkiego walczyć o siebie do samego końca. Polecam :)

basik | 2016-08-23

Nawet nie przypuszczałam, że tyle nieszczęść i tragedii może się zmieścić w jednej książce i może dotyczyć tylko jednej osoby.
Bo Gosia poznała już, co to znaczy być w piekle. Dlatego cieszyłam się, że wreszcie los odmienił jej życie na lepsze.Ale na jak długo.
Autorka doskonale umie grać na uczuciach czytelniczek, bo akcja do końca trzyma w napięciu i niepewności.Czy Łukasz wyzdrowieje, czy będą razem z Kamilą, czy Gosia przezwycięży swój strach przed ludźmi?
Powieść niezwykle emocjonująca.
O miłości, przetrwaniu, o walce z przeciwnościami losu.
I o tym jak kruche i nietrwałe jest szczęście.
Bo w tej powieści bohaterki raz płaczą ze szczęścia, żeby za chwilę płakać z bólu i rozpaczy.
Piękna chociaż smutna i wzruszająca książka z ciekawą fabułą w której ciągle coś się dzieje. Tylko zakończenie mnie zaskoczyło. Nie takiego się spodziewałam, nie takie miało być!

Ela | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kontynuacja „Ogrodu Kamili”. I to stuprocentowa, bo dalej to Kamila jest główną bohaterką, a Gosia snuje się gdzieś po obrzeżach „Zacisza Gosi”. Jednak gdzieś między tomami Kamili zmienił się charakter – zamiast wystraszonej i bezwolnej dziewczynki mamy pewną siebie i dominującą kobietę. Twardą, choć nadal egzaltowaną. Bohaterka słabo radzi sobie z własnymi emocjami, ale nadspodziewanie łatwo przechodzi do porządku dziennego nad dawnymi traumami i otaczającą rzeczywistością. Ewidentnie dojrzewa.

Książkę czyta się dobrze i szybko. Są momenty wzruszające (choć dla mnie znacznie mniej, niż – jak mniemam - zaplanowała autorka). Pojawia się także nieśmiała nutka feminizmu. I dość oczywiste przesłanie „Śpieszmy się kochać ludzi…”

Literatura ma swoje prawa – aby powieść była interesująca musi się w niej coś dziać. Niestety, powieści Katarzyny Michalak coraz bardziej przypominają telenowele. Na biednych bohaterów spadają wszystkie nieszczęścia świata. Ta książka to typowy wyciskacz...

Justyna Antoniewicz | 2015-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Historia opowiada o Kamili, która zamieszkuje przedwojennej willi z przepięknym różanym ogrodem wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście, wszystko zaczyna się w jej życiu układać odnalazła prawdziwą miłość.
Jednak los bywa przewrotny związek Kamili i Łukasza zostaje wystawione na próbę nadciągają do nich czarne chmury.
Związek Kamili i Łukasza, lecz do Gosi powraca przeszłość dawna.
Pełna ciepła, tajemnic opowieść "Zacisze Gosi" piękna, urzekająca czytałam ją z wielką przyjemnością, dostarczyła mi wzruszeń, pozytywnych emocji,wzruszyła mnie bardzo.
Cudowna seria kwiatowa Pani Katarzyny Michalak po prostu urocza, zachwyca mnie jestem oczarowana czytało mi się wspaniale!!!

Madi | 2014-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2014

O kurczę!Pani Małgosiu !
Zaczęło się bardzo niewinnie, poznajemy tajemnicę Jakuba oraz historię zaburzeń Małgosi,a tu znów zakończenie zwala z nóg i powoduje,że już w tej chwili chce się przeczytać kolejną część,ale na tą trzeba znów ustawić się w kolejkę.
W tej części -jak sam tytuł wskazuje "Zacisze Gosi" autorka trochę więcej stron poświęciła życiu Gosi,ale oczywiście nie zabrakło głównej bohaterki Kamili,która z szarej myszki zrobiła się teraz Panią "pełną gębą"-umie walczyć o swoje ,aż nawet trochę za bardzo.
Poznajemy też dalsze losy Łukasza,który ma problemy ze zdrowiem i oczywiście śledzimy dalsze losy Jakuba, którego w tej części jest coraz więcej i prawie wszędzie .
Autorka wprowadziła też do powieści nową postać-Julię,którą poznaliśmy jak dotąd tylko oględnie,a na pewno jej historię poznamy w kolejnej kwiatowej serii .
Powieść przepełniona jest emocjami, aż wierzyć się nie chce ,że w tak krótkiej książce można zawrzeć tyle emocji i wzruszeń.
Jest tu więcej smutku,żalu i...

Kasia | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Zacisze Gosi, to dalsze losy bohaterów książki Ogród Kamili. Książka o miłości, przetrwaniu i walce o samego siebie. Bohaterki tej książki walczą o każdy dzień z przeciwnościami losu. Gosia, o odzyskanie władzy nad własnym życiem, Kamila o miłość i Julia, która jeszcze nie wie, co szykuje jej mąż. Jednak kolejny cios od losu jest blisko i spada znienacka. Można powiedzieć, samo życie....tak, ale dobrze podane. Do tego, myśl przewodnia, bardzo często, nic nie zależy od nas. Czekam na trzecią część. Polecam.

anya | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Piękna, ta seria kwiatowa zawładnęła mną całkowicie. teraz misja zdobyć III część.

wiejskifilozof | 2014-10-20

Możecie się ze mną nie zgadzać lecz uważam ,że okładki książek pani Michalak są najładniejsze,ze wszystkich polskich książek.
No ale,okładka to nie wszystko.
Treść jest ważna.A ta była,naprawdę świetna.
Mamy tu kilka osób poszkodowanych przez okrutne życie i los.
Utrata wzroku,przemoc domowa.Problemy w pracy.
Czyli pani Michalak,pisze nie tylko przesłodzone historyki.Lecz też coś bardziej poważniejszego.
Ta powieś,jest taka bardzo optymistyczna.
Bo pokazuję,że ludzie mogą kochać bez względu na ułomność innej osoby.

Dalsze losy Kamili, Gosi, Łukasza i Jakuba - bohaterów, których można było poznać w pierwszej części "Ogród Kamili". Oprócz "starych" postaci poznajemy też nową bohaterkę Julię...
Książka po prostu cudowna, wspaniała, fantastyczna i wzruszająca... Katarzyna Michalak taka jaką uwielbiam :)
Już czekam z niecierpliwością na kolejną część "Przystań Julii" ;)
Polecam gorąco wszystkim, naprawdę warto przeczytać :)

bibliofilka | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Gdyby ktoś miał zamiar przeczytać lub co gorsze - kupić ową książkę, to stanowczo odradzam. Już od mdłego tytułu "Zacisze Gosi" nóż w kieszeni mi się otwiera. Potem będzie jeszcze gorzej, od wszelkich chorych układów, w jakich mogą być kobiety, po wszelkie możliwe choroby i nieszczęścia. W sumie to skończyłam na 41 stronie i mi wystarczyło. Choć może nie jestem w stanie pojąć fenomenu tej książki...