Okładka książki Zacisze Gosi

Zacisze Gosi

Autor:
Cykl: Seria kwiatowa (tom 2)
wydawnictwo
Znak
typ
papier
7,3 (414 ocen i 134 opinie)

Opis książki

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków zn...

Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury.

Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila?

„Zacisze Gosi” to kolejna - po bestsellerowym „Ogrodzie Kamili” - powieść z kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce „Przystań Julii”, następnej powieści w serii.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

Opinie czytelników
Ela | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 maja 2014

Kontynuacja „Ogrodu Kamili”. I to stuprocentowa, bo dalej to Kamila jest główną bohaterką, a Gosia snuje się gdzieś po obrzeżach „Zacisza Gosi”. Jednak gdzieś między tomami Kamili zmienił się charakter – zamiast wystraszonej i bezwolnej dziewczynki mamy pewną siebie i dominującą kobietę. Twardą, choć nadal egzaltowaną. Bohaterka słabo radzi sobie z własnymi emocjami, ale nadspodziewanie łatwo przechodzi do porządku dziennego nad dawnymi traumami i otaczającą rzeczywistością. Ewidentnie dojrzewa.

Książkę czyta się dobrze i szybko. Są momenty wzruszające (choć dla mnie znacznie mniej, niż – jak mniemam - zaplanowała autorka). Pojawia się także nieśmiała nutka feminizmu. I dość oczywiste przesłanie „Śpieszmy się kochać ludzi…”

Literatura ma swoje prawa – aby powieść była interesująca musi się w niej coś dziać. Niestety, powieści Katarzyny Michalak coraz bardziej przypominają telenowele. Na biednych bohaterów spadają wszystkie nieszczęścia świata. Ta książka to typowy wyciskacz łez. B...

Kasia | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Zacisze Gosi, to dalsze losy bohaterów książki Ogród Kamili. Książka o miłości, przetrwaniu i walce o samego siebie. Bohaterki tej książki walczą o każdy dzień z przeciwnościami losu. Gosia, o odzyskanie władzy nad własnym życiem, Kamila o miłość i Julia, która jeszcze nie wie, co szykuje jej mąż. Jednak kolejny cios od losu jest blisko i spada znienacka. Można powiedzieć, samo życie....tak, ale dobrze podane. Do tego, myśl przewodnia, bardzo często, nic nie zależy od nas. Czekam na trzecią część. Polecam.

anya | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Piękna, ta seria kwiatowa zawładnęła mną całkowicie. teraz misja zdobyć III część.

Każdy ma swoje zacisze

„Róże są jak ludzie: pozwalają się kochać, ale czasem ranią do krwi.”*

Lubimy towarzystwo innych osób, czujemy wtedy, że nie jesteśmy sami, mamy do kogo się odezwać, zwierzyć z problemów czy podzielić radością. Obecność najbliższych lub przyjaciół daje nam poczucie bezpieczeństwa. Ale bywa czasami tak, że po tragicznych wydarzeniach chcemy odseparować się od wszystkich i wszystkiego. Szukamy swojego azylu, zacisznego miejsca, który zapewni nam spokój i samotność, w którym będzie można wszystko przemyśleć, lizać rany, opłakiwać to co się utraciło.

Gosi Bielskiej życie nie oszczędzało, najpierw w młodości straciła rodziców zabitych przez członków mafii, a potem, gdy była szczęśliwą żoną i przyszłą matką, los zadrwił z niej powtórnie, odebrał jej dziecko, męża i zrobił z niej kalekę. Od tej chwili jest sama, boi się ludzi i hałasów, względny spokój znalazła w swoim domu na ulicy Leśnych Dzwonków. Tam też poznała i polubiła Kamilę Nowodworską, którą los również d...

detektywmonk | 2014-10-20

Możecie się ze mną nie zgadzać lecz uważam ,że okładki książek pani Michalak są najładniejsze,ze wszystkich polskich książek.
No ale,okładka to nie wszystko.
Treść jest ważna.A ta była,naprawdę świetna.
Mamy tu kilka osób poszkodowanych przez okrutne życie i los.
Utrata wzroku,przemoc domowa.Problemy w pracy.
Czyli pani Michalak,pisze nie tylko przesłodzone historyki.Lecz też coś bardziej poważniejszego.
Ta powieś,jest taka bardzo optymistyczna.
Bo pokazuję,że ludzie mogą kochać bez względu na ułomność innej osoby.

Dalsze losy Kamili, Gosi, Łukasza i Jakuba - bohaterów, których można było poznać w pierwszej części "Ogród Kamili". Oprócz "starych" postaci poznajemy też nową bohaterkę Julię...
Książka po prostu cudowna, wspaniała, fantastyczna i wzruszająca... Katarzyna Michalak taka jaką uwielbiam :)
Już czekam z niecierpliwością na kolejną część "Przystań Julii" ;)
Polecam gorąco wszystkim, naprawdę warto przeczytać :)

aga | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Czytając książkę ryczałam jak małe dziecko, wykończona jestem emocjonalnie.

Mnie na razie autorka z serią kwiatową nie zawiodła.
Ciekawa fabuła, pogmatwane losy bohaterów, szybki zwrot akcji.
Książka daje do myślenia, zostaje w pamięci, zmusza do chwili refleksji.

Czekam na kontynuację, mam nadzieję, że się nie rozczaruję i poznam dalsze losy bohaterów ogrodu i zacisza.

Gabriela | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

To jest właśnie książka takiej pani Kasi Michalak-jaką polubiłam.Postaram się szybko zatrzeć niemiłe wrażenia po Czarnym księciu… Dalsze losy Kamili i jej przyjaciółek pochłonęły mnie całkowicie na parę dni. Mam nadzieję,że nie zawiodę się na części trzeciej, na którą będę czekała niecierpliwie

Kominek | 2014-05-05
Przeczytana: 05 maja 2014

http://koominek.blogspot.com - osiemnaście tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...

Imiona na M. mają magiczną moc…

Są takie powieści, które nawet nie wiesz, kiedy pochłaniają cię bez reszty. Są też takie historie, które umiejętnie opowiedziane zaskakują bardziej, niż można zdawać sobie z tego sprawę. I tak jest właśnie z „Zaciszem Gosi”.

W trakcie lektury zestawiłem ją w jedno, ją, czyli powieść Katarzyny Michalak, z trzema innymi powieściami, których poznanie swego czasu sprawiło mi nieopisaną wręcz przyjemność. Urok „Jeźdźca Miedzianego” nie przemija nigdy, „Alibi na szczęście” podarowało radość z lektury, a „Malownicze. Wymarzony dom” uniosło mnie wysoko. Do samego nieba.

Tutaj słowa z lekkością delikatnej wyjątkowo muzycznej nuty spadają same ku nam dając radość i wzruszenie. Tutaj człowiek czuje, że doświadcza czegoś wyjątkowego, pięknego, urzekającego, czy wręcz kojącego. Jak dot...

AniaW | 2014-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2014

Ta książka (tak, jak jej poprzednia część "Ogród Kamili") przypomniała mi za co tak bardzo lubię Panią Michalak.
Emocje-to słowo chyba najlepiej do niej pasuje. Nie mogłam się oderwać! To zdecydowanie kobieca literatura, w pozytywnym znaczeniu tego określenia.
Dalsze losy mieszkańców ulicy Leśnych Dzwonków Was zaskoczą, rozbawią, rozczulą, ale też wycisną kilka łez.

Polecam!

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku