Zacisze Gosi

Cykl: Seria kwiatowa (tom 2)
Wydawnictwo: Znak

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych...

Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury.

Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila?

„Zacisze Gosi” to kolejna - po bestsellerowym „Ogrodzie Kamili” - powieść z kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce „Przystań Julii”, następnej powieści w serii.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

7,06 (53 ocen i opinii)
Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,92 (48 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7,16 (19 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ela | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kontynuacja „Ogrodu Kamili”. I to stuprocentowa, bo dalej to Kamila jest główną bohaterką, a Gosia snuje się gdzieś po obrzeżach „Zacisza Gosi”. Jednak gdzieś między tomami Kamili zmienił się charakter – zamiast wystraszonej i bezwolnej dziewczynki mamy pewną siebie i dominującą kobietę. Twardą, choć nadal egzaltowaną. Bohaterka słabo radzi sobie z własnymi emocjami, ale nadspodziewanie łatwo przechodzi do porządku dziennego nad dawnymi traumami i otaczającą rzeczywistością. Ewidentnie dojrzewa.

Książkę czyta się dobrze i szybko. Są momenty wzruszające (choć dla mnie znacznie mniej, niż – jak mniemam - zaplanowała autorka). Pojawia się także nieśmiała nutka feminizmu. I dość oczywiste przesłanie „Śpieszmy się kochać ludzi…”

Literatura ma swoje prawa – aby powieść była interesująca musi się w niej coś dziać. Niestety, powieści Katarzyny Michalak coraz bardziej przypominają telenowele. Na biednych bohaterów spadają wszystkie nieszczęścia świata. Ta książka to typowy wyciskacz...

Madi | 2014-12-19
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 19 grudnia 2014

O kurczę!Pani Małgosiu !
Zaczęło się bardzo niewinnie, poznajemy tajemnicę Jakuba oraz historię zaburzeń Małgosi,a tu znów zakończenie zwala z nóg i powoduje,że już w tej chwili chce się przeczytać kolejną część,ale na tą trzeba znów ustawić się w kolejkę.
W tej części -jak sam tytuł wskazuje "Zacisze Gosi" autorka trochę więcej stron poświęciła życiu Gosi,ale oczywiście nie zabrakło głównej bohaterki Kamili,która z szarej myszki zrobiła się teraz Panią "pełną gębą"-umie walczyć o swoje ,aż nawet trochę za bardzo.
Poznajemy też dalsze losy Łukasza,który ma problemy ze zdrowiem i oczywiście śledzimy dalsze losy Jakuba, którego w tej części jest coraz więcej i prawie wszędzie .
Autorka wprowadziła też do powieści nową postać-Julię,którą poznaliśmy jak dotąd tylko oględnie,a na pewno jej historię poznamy w kolejnej kwiatowej serii .
Powieść przepełniona jest emocjami, aż wierzyć się nie chce ,że w tak krótkiej książce można zawrzeć tyle emocji i wzruszeń.
Jest tu więcej smutku,żalu i...

Kasia | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Zacisze Gosi, to dalsze losy bohaterów książki Ogród Kamili. Książka o miłości, przetrwaniu i walce o samego siebie. Bohaterki tej książki walczą o każdy dzień z przeciwnościami losu. Gosia, o odzyskanie władzy nad własnym życiem, Kamila o miłość i Julia, która jeszcze nie wie, co szykuje jej mąż. Jednak kolejny cios od losu jest blisko i spada znienacka. Można powiedzieć, samo życie....tak, ale dobrze podane. Do tego, myśl przewodnia, bardzo często, nic nie zależy od nas. Czekam na trzecią część. Polecam.

Justyna | 2015-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Historia opowiada o Kamili, która zamieszkuje przedwojennej willi z przepięknym różanym ogrodem wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście, wszystko zaczyna się w jej życiu układać odnalazła prawdziwą miłość.
Jednak los bywa przewrotny związek Kamili i Łukasza zostaje wystawione na próbę nadciągają do nich czarne chmury.
Związek Kamili i Łukasza, lecz do Gosi powraca przeszłość dawna.
Pełna ciepła, tajemnic opowieść "Zacisze Gosi" piękna, urzekająca czytałam ją z wielką przyjemnością, dostarczyła mi wzruszeń, pozytywnych emocji,wzruszyła mnie bardzo.
Cudowna seria kwiatowa Pani Katarzyny Michalak po prostu urocza, zachwyca mnie jestem oczarowana czytało mi się wspaniale!!!

anya | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Piękna, ta seria kwiatowa zawładnęła mną całkowicie. teraz misja zdobyć III część.

Dalsze losy Kamili, Gosi, Łukasza i Jakuba - bohaterów, których można było poznać w pierwszej części "Ogród Kamili". Oprócz "starych" postaci poznajemy też nową bohaterkę Julię...
Książka po prostu cudowna, wspaniała, fantastyczna i wzruszająca... Katarzyna Michalak taka jaką uwielbiam :)
Już czekam z niecierpliwością na kolejną część "Przystań Julii" ;)
Polecam gorąco wszystkim, naprawdę warto przeczytać :)

detektywmonk | 2014-10-20

Możecie się ze mną nie zgadzać lecz uważam ,że okładki książek pani Michalak są najładniejsze,ze wszystkich polskich książek.
No ale,okładka to nie wszystko.
Treść jest ważna.A ta była,naprawdę świetna.
Mamy tu kilka osób poszkodowanych przez okrutne życie i los.
Utrata wzroku,przemoc domowa.Problemy w pracy.
Czyli pani Michalak,pisze nie tylko przesłodzone historyki.Lecz też coś bardziej poważniejszego.
Ta powieś,jest taka bardzo optymistyczna.
Bo pokazuję,że ludzie mogą kochać bez względu na ułomność innej osoby.

Każdy ma swoje zacisze

„Róże są jak ludzie: pozwalają się kochać, ale czasem ranią do krwi.”*

Lubimy towarzystwo innych osób, czujemy wtedy, że nie jesteśmy sami, mamy do kogo się odezwać, zwierzyć z problemów czy podzielić radością. Obecność najbliższych lub przyjaciół daje nam poczucie bezpieczeństwa. Ale bywa czasami tak, że po tragicznych wydarzeniach chcemy odseparować się od wszystkich i wszystkiego. Szukamy swojego azylu, zacisznego miejsca, który zapewni nam spokój i samotność, w którym będzie można wszystko przemyśleć, lizać rany, opłakiwać to co się utraciło.

Gosi Bielskiej życie nie oszczędzało, najpierw w młodości straciła rodziców zabitych przez członków mafii, a potem, gdy była szczęśliwą żoną i przyszłą matką, los zadrwił z niej powtórnie, odebrał jej dziecko, męża i zrobił z niej kalekę. Od tej chwili jest sama, boi się ludzi i hałasów, względny spokój znalazła w swoim domu na ulicy Leśnych Dzwonków. Tam też poznała i polubiła Kamilę Nowodworską, którą los...

bibliofilka | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Gdyby ktoś miał zamiar przeczytać lub co gorsze - kupić ową książkę, to stanowczo odradzam. Już od mdłego tytułu "Zacisze Gosi" nóż w kieszeni mi się otwiera. Potem będzie jeszcze gorzej, od wszelkich chorych układów, w jakich mogą być kobiety, po wszelkie możliwe choroby i nieszczęścia. W sumie to skończyłam na 41 stronie i mi wystarczyło. Choć może nie jestem w stanie pojąć fenomenu tej książki...

AniaW | 2014-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2014

Ta książka (tak, jak jej poprzednia część "Ogród Kamili") przypomniała mi za co tak bardzo lubię Panią Michalak.
Emocje-to słowo chyba najlepiej do niej pasuje. Nie mogłam się oderwać! To zdecydowanie kobieca literatura, w pozytywnym znaczeniu tego określenia.
Dalsze losy mieszkańców ulicy Leśnych Dzwonków Was zaskoczą, rozbawią, rozczulą, ale też wycisną kilka łez.

Polecam!
Anka