Zacisze Gosi

Autor:
Cykl: Seria kwiatowa (tom 2)
wydawnictwo
Znak
typ
papier
7,26 (629 ocen i 167 opinii)

Opis książki

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych...

Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury.

Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila?

„Zacisze Gosi” to kolejna - po bestsellerowym „Ogrodzie Kamili” - powieść z kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce „Przystań Julii”, następnej powieści w serii.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ela | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 maja 2014

Kontynuacja „Ogrodu Kamili”. I to stuprocentowa, bo dalej to Kamila jest główną bohaterką, a Gosia snuje się gdzieś po obrzeżach „Zacisza Gosi”. Jednak gdzieś między tomami Kamili zmienił się charakter – zamiast wystraszonej i bezwolnej dziewczynki mamy pewną siebie i dominującą kobietę. Twardą, choć nadal egzaltowaną. Bohaterka słabo radzi sobie z własnymi emocjami, ale nadspodziewanie łatwo przechodzi do porządku dziennego nad dawnymi traumami i otaczającą rzeczywistością. Ewidentnie dojrzewa.

Książkę czyta się dobrze i szybko. Są momenty wzruszające (choć dla mnie znacznie mniej, niż – jak mniemam - zaplanowała autorka). Pojawia się także nieśmiała nutka feminizmu. I dość oczywiste przesłanie „Śpieszmy się kochać ludzi…”

Literatura ma swoje prawa – aby powieść była interesująca musi się w niej coś dziać. Niestety, powieści Katarzyny Michalak coraz bardziej przypominają telenowele. Na biednych bohaterów spadają wszystkie nieszczęścia świata. Ta książka to typowy wyciskacz...

Kasia | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Zacisze Gosi, to dalsze losy bohaterów książki Ogród Kamili. Książka o miłości, przetrwaniu i walce o samego siebie. Bohaterki tej książki walczą o każdy dzień z przeciwnościami losu. Gosia, o odzyskanie władzy nad własnym życiem, Kamila o miłość i Julia, która jeszcze nie wie, co szykuje jej mąż. Jednak kolejny cios od losu jest blisko i spada znienacka. Można powiedzieć, samo życie....tak, ale dobrze podane. Do tego, myśl przewodnia, bardzo często, nic nie zależy od nas. Czekam na trzecią część. Polecam.

Madi | 2014-12-19
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 19 grudnia 2014

O kurczę!Pani Małgosiu !
Zaczęło się bardzo niewinnie, poznajemy tajemnicę Jakuba oraz historię zaburzeń Małgosi,a tu znów zakończenie zwala z nóg i powoduje,że już w tej chwili chce się przeczytać kolejną część,ale na tą trzeba znów ustawić się w kolejkę.
W tej części -jak sam tytuł wskazuje "Zacisze Gosi" autorka trochę więcej stron poświęciła życiu Gosi,ale oczywiście nie zabrakło głównej bohaterki Kamili,która z szarej myszki zrobiła się teraz Panią "pełną gębą"-umie walczyć o swoje ,aż nawet trochę za bardzo.
Poznajemy też dalsze losy Łukasza,który ma problemy ze zdrowiem i oczywiście śledzimy dalsze losy Jakuba, którego w tej części jest coraz więcej i prawie wszędzie .
Autorka wprowadziła też do powieści nową postać-Julię,którą poznaliśmy jak dotąd tylko oględnie,a na pewno jej historię poznamy w kolejnej kwiatowej serii .
Powieść przepełniona jest emocjami, aż wierzyć się nie chce ,że w tak krótkiej książce można zawrzeć tyle emocji i wzruszeń.
Jest tu więcej smutku,żalu i...

detektywmonk | 2014-10-20

Możecie się ze mną nie zgadzać lecz uważam ,że okładki książek pani Michalak są najładniejsze,ze wszystkich polskich książek.
No ale,okładka to nie wszystko.
Treść jest ważna.A ta była,naprawdę świetna.
Mamy tu kilka osób poszkodowanych przez okrutne życie i los.
Utrata wzroku,przemoc domowa.Problemy w pracy.
Czyli pani Michalak,pisze nie tylko przesłodzone historyki.Lecz też coś bardziej poważniejszego.
Ta powieś,jest taka bardzo optymistyczna.
Bo pokazuję,że ludzie mogą kochać bez względu na ułomność innej osoby.

anya | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Piękna, ta seria kwiatowa zawładnęła mną całkowicie. teraz misja zdobyć III część.

Dalsze losy Kamili, Gosi, Łukasza i Jakuba - bohaterów, których można było poznać w pierwszej części "Ogród Kamili". Oprócz "starych" postaci poznajemy też nową bohaterkę Julię...
Książka po prostu cudowna, wspaniała, fantastyczna i wzruszająca... Katarzyna Michalak taka jaką uwielbiam :)
Już czekam z niecierpliwością na kolejną część "Przystań Julii" ;)
Polecam gorąco wszystkim, naprawdę warto przeczytać :)

Każdy ma swoje zacisze

„Róże są jak ludzie: pozwalają się kochać, ale czasem ranią do krwi.”*

Lubimy towarzystwo innych osób, czujemy wtedy, że nie jesteśmy sami, mamy do kogo się odezwać, zwierzyć z problemów czy podzielić radością. Obecność najbliższych lub przyjaciół daje nam poczucie bezpieczeństwa. Ale bywa czasami tak, że po tragicznych wydarzeniach chcemy odseparować się od wszystkich i wszystkiego. Szukamy swojego azylu, zacisznego miejsca, który zapewni nam spokój i samotność, w którym będzie można wszystko przemyśleć, lizać rany, opłakiwać to co się utraciło.

Gosi Bielskiej życie nie oszczędzało, najpierw w młodości straciła rodziców zabitych przez członków mafii, a potem, gdy była szczęśliwą żoną i przyszłą matką, los zadrwił z niej powtórnie, odebrał jej dziecko, męża i zrobił z niej kalekę. Od tej chwili jest sama, boi się ludzi i hałasów, względny spokój znalazła w swoim domu na ulicy Leśnych Dzwonków. Tam też poznała i polubiła Kamilę Nowodworską, którą los...

AniaW | 2014-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2014

Ta książka (tak, jak jej poprzednia część "Ogród Kamili") przypomniała mi za co tak bardzo lubię Panią Michalak.
Emocje-to słowo chyba najlepiej do niej pasuje. Nie mogłam się oderwać! To zdecydowanie kobieca literatura, w pozytywnym znaczeniu tego określenia.
Dalsze losy mieszkańców ulicy Leśnych Dzwonków Was zaskoczą, rozbawią, rozczulą, ale też wycisną kilka łez.

Polecam!
Anka

aga | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Czytając książkę ryczałam jak małe dziecko, wykończona jestem emocjonalnie.

Mnie na razie autorka z serią kwiatową nie zawiodła.
Ciekawa fabuła, pogmatwane losy bohaterów, szybki zwrot akcji.
Książka daje do myślenia, zostaje w pamięci, zmusza do chwili refleksji.

Czekam na kontynuację, mam nadzieję, że się nie rozczaruję i poznam dalsze losy bohaterów ogrodu i zacisza.

Gabriela | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

To jest właśnie książka takiej pani Kasi Michalak-jaką polubiłam.Postaram się szybko zatrzeć niemiłe wrażenia po Czarnym księciu… Dalsze losy Kamili i jej przyjaciółek pochłonęły mnie całkowicie na parę dni. Mam nadzieję,że nie zawiodę się na części trzeciej, na którą będę czekała niecierpliwie

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku