Okładka książki Zacisze Gosi

Zacisze Gosi

Autor:
Cykl: Seria kwiatowa (tom 2)
wydawnictwo
Znak
typ
papier
7.42 (273 ocen i 105 opinii)

Opis książki

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków zn...

Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury.

Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila?

„Zacisze Gosi” to kolejna - po bestsellerowym „Ogrodzie Kamili” - powieść z kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce „Przystań Julii”, następnej powieści w serii.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

Opinie czytelników
Ela | 2014-05-25
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 maja 2014

Kontynuacja „Ogrodu Kamili”. I to stuprocentowa, bo dalej to Kamila jest główną bohaterką, a Gosia snuje się gdzieś po obrzeżach „Zacisza Gosi”. Jednak gdzieś między tomami Kamili zmienił się charakter – zamiast wystraszonej i bezwolnej dziewczynki mamy pewną siebie i dominującą kobietę. Twardą, choć nadal egzaltowaną. Bohaterka słabo radzi sobie z własnymi emocjami, ale nadspodziewanie łatwo przechodzi do porządku dziennego nad dawnymi traumami i otaczającą rzeczywistością. Ewidentnie dojrzewa.

Książkę czyta się dobrze i szybko. Są momenty wzruszające (choć dla mnie znacznie mniej, niż – jak mniemam - zaplanowała autorka). Pojawia się także nieśmiała nutka feminizmu. I dość oczywiste przesłanie „Śpieszmy się kochać ludzi…”

Literatura ma swoje prawa – aby powieść była interesująca musi się w niej coś dziać. Niestety, powieści Katarzyny Michalak coraz bardziej przypominają telenowele. Na biednych bohaterów spadają wszystkie nieszczęścia świata. Ta książka to typowy wyciskacz łez. B...

Kasia | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Zacisze Gosi, to dalsze losy bohaterów książki Ogród Kamili. Książka o miłości, przetrwaniu i walce o samego siebie. Bohaterki tej książki walczą o każdy dzień z przeciwnościami losu. Gosia, o odzyskanie władzy nad własnym życiem, Kamila o miłość i Julia, która jeszcze nie wie, co szykuje jej mąż. Jednak kolejny cios od losu jest blisko i spada znienacka. Można powiedzieć, samo życie....tak, ale dobrze podane. Do tego, myśl przewodnia, bardzo często, nic nie zależy od nas. Czekam na trzecią część. Polecam.

Każdy ma swoje zacisze

„Róże są jak ludzie: pozwalają się kochać, ale czasem ranią do krwi.”*

Lubimy towarzystwo innych osób, czujemy wtedy, że nie jesteśmy sami, mamy do kogo się odezwać, zwierzyć z problemów czy podzielić radością. Obecność najbliższych lub przyjaciół daje nam poczucie bezpieczeństwa. Ale bywa czasami tak, że po tragicznych wydarzeniach chcemy odseparować się od wszystkich i wszystkiego. Szukamy swojego azylu, zacisznego miejsca, który zapewni nam spokój i samotność, w którym będzie można wszystko przemyśleć, lizać rany, opłakiwać to co się utraciło.

Gosi Bielskiej życie nie oszczędzało, najpierw w młodości straciła rodziców zabitych przez członków mafii, a potem, gdy była szczęśliwą żoną i przyszłą matką, los zadrwił z niej powtórnie, odebrał jej dziecko, męża i zrobił z niej kalekę. Od tej chwili jest sama, boi się ludzi i hałasów, względny spokój znalazła w swoim domu na ulicy Leśnych Dzwonków. Tam też poznała i polubiła Kamilę Nowodworską, którą los również d...

Dalsze losy Kamili, Gosi, Łukasza i Jakuba - bohaterów, których można było poznać w pierwszej części "Ogród Kamili". Oprócz "starych" postaci poznajemy też nową bohaterkę Julię...
Książka po prostu cudowna, wspaniała, fantastyczna i wzruszająca... Katarzyna Michalak taka jaką uwielbiam :)
Już czekam z niecierpliwością na kolejną część "Przystań Julii" ;)
Polecam gorąco wszystkim, naprawdę warto przeczytać :)

bibliofilka | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Gdyby ktoś miał zamiar przeczytać lub co gorsze - kupić ową książkę, to stanowczo odradzam. Już od mdłego tytułu "Zacisze Gosi" nóż w kieszeni mi się otwiera. Potem będzie jeszcze gorzej, od wszelkich chorych układów, w jakich mogą być kobiety, po wszelkie możliwe choroby i nieszczęścia. W sumie to skończyłam na 41 stronie i mi wystarczyło. Choć może nie jestem w stanie pojąć fenomenu tej książki...

anya | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Piękna, ta seria kwiatowa zawładnęła mną całkowicie. teraz misja zdobyć III część.

Kominek | 2014-05-05
Przeczytana: 05 maja 2014

http://koominek.blogspot.com - osiemnaście tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...

Imiona na M. mają magiczną moc…

Są takie powieści, które nawet nie wiesz, kiedy pochłaniają cię bez reszty. Są też takie historie, które umiejętnie opowiedziane zaskakują bardziej, niż można zdawać sobie z tego sprawę. I tak jest właśnie z „Zaciszem Gosi”.

W trakcie lektury zestawiłem ją w jedno, ją, czyli powieść Katarzyny Michalak, z trzema innymi powieściami, których poznanie swego czasu sprawiło mi nieopisaną wręcz przyjemność. Urok „Jeźdźca Miedzianego” nie przemija nigdy, „Alibi na szczęście” podarowało radość z lektury, a „Malownicze. Wymarzony dom” uniosło mnie wysoko. Do samego nieba.

Tutaj słowa z lekkością delikatnej wyjątkowo muzycznej nuty spadają same ku nam dając radość i wzruszenie. Tutaj człowiek czuje, że doświadcza czegoś wyjątkowego, pięknego, urzekającego, czy wręcz kojącego. Jak dot...

Gabriela | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

To jest właśnie książka takiej pani Kasi Michalak-jaką polubiłam.Postaram się szybko zatrzeć niemiłe wrażenia po Czarnym księciu… Dalsze losy Kamili i jej przyjaciółek pochłonęły mnie całkowicie na parę dni. Mam nadzieję,że nie zawiodę się na części trzeciej, na którą będę czekała niecierpliwie

Czas_na_Książki | 2014-04-29
Na półkach: Od wydawnictw, Przeczytane

PRZED PREMIERĄ!!!

Videorecenzja https://www.youtube.com/watch?v=kam6kKdbK0w

„Zacisze Gosi” K. Michalak jest książką o ciągłym traceniu czegoś istotnego, szukaniu szczęścia, miłości, uznania. O drogach, które prowadzą do marzeń, ale stanowią wyzwanie, ryzyko i są trudnymi szlakami.
Autorka przedstawia w książce wiele historii ludzkich losów, jednak trzy z nich moim zdaniem stanowią kwintesencję „Zacisza Gosi”.
Historia Małgosi, która w swoim życiu traci rodziców, później także dziecko. O włos, sama uchodzi z życiem podczas wykolejenia się pociągu. Tajemniczy mężczyzna ratując jej życie wpisuje się mimowolnie w jej pamięć. Nie wiedzą wtedy oboje, że jeszcze raz, ich losy zetkną się ze sobą, delikatnie i ujmująco jak dwie nici babiego lata, płynące po wietrze.
Historię Kamili, wychowującej się bez ojca, który w jej sercu, swoją nieobecnością wyrył bliznę s...

BagatElka | 2014-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Ile miłości można zawrzeć na trzystu stronach? A ile cierpienia?
Katarzyna Michalak kolejny raz udowadnia,że ogrom emocji i zdarzeń nigdy nie ma końca i chętnie doświadcza swych bohaterów,chwilami aż ponad ludzką wytrzymałość.
Skończyłam czytać "Zacisze Gosi" równie szybko jak pierwszy tom ale nie czułam już tej ekscytacji jak poprzednio.
Więcej smutku i żalu niż zaciekawienia dalszymi losami przyjaciółek.
Mam obawy co do czytania następnej książki z serii ale długi czas oczekiwania być może pomoże mi ochłonąć i sprawi,że powitam powrót do świata Gosi,Kamili i Julii z niecierpliwością i uśmiechem na twarzy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto