Kameliowy ogród

2013-09-23
2013-09-23
2013-05-28
Marcin Sieduszewski
romans miłość wojna arystokracja posiadłość

Czysta przyjemność czytania! Uwielbiam być tak oczarowywana opowieściami! Po "Jeżynowej zimie" to druga książka autorstwa Sarah Jio, która niemal całkowicie skradła moje serce.

W 1940 roku młoda Flora Lewis mieszkająca w Nowym Jorku zostaje zatrudniona przez gang złodziei kwiatów, by ukraść rzadki i drogocenny okaz kwiatu kamelii w Anglii. Zatrudnia się w posiadłości rodziny Livingston jako niania i próbuje odszukać kwiat, lecz odnajduje tajemnice i miłość.

Ćwierć wieku później projektantka ogrodów Addison wraz z mężem przybywa do posiadłości Livingstonów, gdzie odkrywają tajemnice skrywane przez lata. Przeszłość od której chciałaby uciec Addison powraca.

Co oznaczają dziwne zapiski w dzienniku botanicznym lady Anny? Co się stało z Florą? I jaką tajemnice skrywa mroczna wązownia?

Dwie historie, dziejące się w innym przedziale czasowym a łączy je tajemniczy kwiat kamelii. Lekkie pióro autorki i spójne połączenie losów dwóch bohaterek sprawia, że bardzo szybko i przyjemnie przeczytałam powieść. Ciekawa fabuła okraszona zbrodnią z przeszłości.

Historia biegnąca dwutorowo: przeszłość i czasy obecne. Wszystko spina tajemniczy ogród z kameliami. W losy głównych bohaterek wplątane są tajemnicze zniknięcia młodych kobiet. Wszystko podlane sosem w stylu „żyli długo i szczęśliwie”. Dla wielbicieli romansów.

W 1940 roku młodziutka Flora wyrusza do Anglii w poszukiwaniu rzadkiej odmiany kamelii. Dziewczyna chce wykraść drogocenny okaz, aby wspomóc głodującą rodzinę. Zatrudnia się w posiadłości brytyjskich arystokratów, gdzie niespodziewanie znajduje miłość.Wkrótce grozi jej wielkie niebezpieczeństwo.
Historia urocza,wspaniała.
Pięknie napisana przez moją ulubioną pisarkę.
Przepiękna, poruszająca i niesamowita książka pełna tajemnic,o miłości i losy obu kobiet, które się spotykają i splatają razem.
Z przyjemnością przeczytam powieść.

Historia urocza,wspaniała.
Pięknie napisana przez moją ulubioną...

Świetna książka. Bardzo lekkie pióro pisarki, z pewnością jeszcze sięgnę po jej książki. Historia bardzo mnie wciągnęła, nie mogłam się oderwać i pochłonęłam ją w jedno popołudnie.

Piękna i wspaniała historia,która wciągnęła mnie na kilka godzin i oderwała od rzeczywistości.Sarah Jio ma niezwykle lekkie pióro,którego bardzo dobrze używa.,bo książkę czyta się genialnie.Po okładce myślałam,ze to będzie obyczajówka ,może romans a tu proszę, dostałam klimatyczna opowieść gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością.Gdzie tajemnice sprzed kilkunastu lat mają swój finał w teraźniejszości a ogród kameliowy odgrywa tu ważną rolę.Autorka stworzyła niesamowitą fabułę,gdzie akcja wciąga niesamowicie,kusiło mnie czasami żeby odłożyć na chwilę książkę ale mówiłam sobie "jeszcze tylko jeden rozdział" ..no i tak doszłam do zakończenia,które jest na prawdę ciekawe.Polecam

Super i chcę przeczytać wszystkie książki tej autorki

Super i chcę przeczytać wszystkie książki tej autorki

Cudowna powieść! Nie spodziewałam się takiej rewelacji. Mamy tu dwie historie. Każda z nich dzieje się w innym przedziale czasowym. Okazuje się, że obie są równie wciągające. Od teraz Sarah Jio to jedna z moich ulubionych pisarek. Jeśli inne jej książki są równie ciekawe, to wiem, że przepadłam na długie godziny.

Bardzo ciekawie się czyta od pierwszych do ostatnich stron.Świetna historia tym bardziej że przeszłość mieszana jest z teraźniejszością.

Wciągnęła mnie ta niezwykła historia dwóch kobiet których losy się ze sobą splatają.Historia ogrodu oraz poszukiwanej kamelii Middlebury Pink.Akcja dzieje się współcześnie oraz w przeszłości.W tej historii znajdziemy tajemnice sprzed lat morderstwo ,zdradę ,miłość ,kłamstwo.Czyta się szybko i przyjemnie[...]najlepszych rzeczy w życiu nie zdobywa się, pędząc sprintem na krótkim dystansie, tylko dzięki miarowemu tempu i ogromnej wytrwałości. Polecam.

• 2015