Kameliowy ogród

Seria: Zaczytaj się
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Last Camellia
Ag2S

W 1940 roku młodziutka Flora wyrusza do Anglii w poszukiwaniu rzadkiej odmiany kamelii. Dziewczyna chce wykraść drogocenny okaz, aby wspomóc głodującą rodzinę. Zatrudnia się w posiadłości brytyjskich arystokratów, gdzie niespodziewanie znajduje miłość. Wkrótce jednak znajdzie się w niebezpieczeństwie... Ponad pół wieku później projektantka ogrodów Addison rusza śladami Flory. Kolejne tropy...

Ponad pół wieku później projektantka ogrodów Addison rusza śladami Flory. Kolejne tropy prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy ogrodu.

Losy obu kobiet splatają się w zagadkowy sposób.

Czy Addison uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego kwiatu?

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2013

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Ania K | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

"Przeszłość zawsze wraca,żeby nas odszukać".
Jest to trzecia przeczytana przeze mnie książka tej autorki.Teraźniejszość przeplata się z przeszłością.Pod wdzięcznym tytułem tej pozycji kryje się mnóstwo zagadek,tajemniczości,sensacji,intrygi.Czytelnik ulega magii i klimatowi książki a opisy pięknego ogrodu i wdzięku kamelii uruchamiają w człowieku całe pokłady wyobraźni.Ogród jest piękny,lecz posiada mroczną tajemnice i jest świadkiem wielu ważnych wydarzeń bohaterów książki.

neta | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 lutego 2014

Jaka miła niespodzianka!
Opis i opinie kusiły mnie już dłuższy czas, za to okładka nie przekonywała sugerując raczej tanie romansidło… Zaryzykowałam jednak i nie żałuję.
„Kameliowy ogród” to niezbyt dużych rozmiarów powieść stylizowana na Kate Morton, bez dwóch zdań mniej tajemnicza i mniej klimatyczna, ale jednak bardzo przyjemna w odbiorze i wciągająca.
Przemieszczamy się pomiędzy Brooklynem w Nowym Yorku a Clivebrook w Anglii, pomiędzy rokiem 2000 a 1940, mając za przewodniczki na zmianę raz Addison Sinclair, raz Florę Lewis, z którymi krok po kroku odkrywamy tajemnice rezydencji Livingstonów i kameliowego sadu.

Książka umiliła mi jedno wolne popołudnie (jedno tylko, gdyż nie mogłam się od niej oderwać) i jeśli pozostałe autorstwa Sarah Jio mają szansę wywołać podobne wrażenia, to bardzo chętnie po nie sięgnę.

darkangel | 2015-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Niesamowita opowieść o skrywanej przez lata wielkiej tajemnicy. Magiczne kwiaty, tajemnicza śmierć Lady Anny, zagadkowe zniknięcia młodych wiejskich dziewczyn. Uwielbiam twórczość Sarah Jio, troche podobna do twórczości Kate Morton, która jest jedną z moich najlepszych pisarek.

Mika220 | 2014-03-05

Ta książka była dla mnie jak literacka uczta. Jak deser, tylko nie tuczący. Bardzo przyjemne, ciekawa, z tajemnicą w tle.

Podzielona jest na 2 okresy, raz mamy wydarzenia w 1940 roku, raz w 2000, przeplata się to naprzemiennie. Bardzo lubię taki styl, to wzmaga dla mnie tajemniczość i sprawia, że opowieść zazwyczaj staje się jeszcze piękniejsza. Tutaj jest to wielkim atutem, bo książka właśnie taka miała być: tajemnicza, pokazująca dzieje rodziny Lingvistonów w ciągu wielu lat. W 1940 historia jest opowiedziana z perspektywy młodej kobiety Flory, w 2000 z perspektywy Addison. Więcej nie będę zdradzać, żeby nie zabrać Wam przyjemności czytania. Jak wskazuje tytuł ważnym motywem są też kamelie, autorka na początku wprowadza nas krótko od siebie w ich świat, mówi czemu są dla niej takie ważne.

Całą książkę czytałam z dużym zainteresowaniem, oczami wyobraźni aż widziałam tamten dom piękny ogród z rzadkimi odmianami kamelii. Bardzo działa na wyobraźnię. Postacie, które tam poznajemy...

Paula | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Znów się nie wyspałam :-) I winny jest temu nikt inny jak Pani Jio. Napisała wybitną, w moim odczuciu powieść, intrygującą, tajemniczą i bardzo urokliwą, połączenie tego wszystkiego spowodowało, że szkoda mi było czasu na sen. Książka jest jak romans i kryminał z najwyższej półki. Genialne połączenie, czyta się rewelacyjnie z każdą stroną chce się więcej i więcej. Uwielbiam takie klimatyczne powieści. Polecam, warto przeczytać i przenieść się w inny świat, pełen tajemnic, przygód, intryg i oprószony odrobiną miłości.

Caroline Livre | 2014-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Niestety, najczęściej wybieram książki po okładce. Nie rzadko trafiam na bardzo słabe lub nudne. Jednak z "Kameliowym ogrodem" było inaczej...
Młoda Flora mieszka w Nowym Jorku, dokładnie na Broklynie. Jej rodzice mają małą piekarnię. Niestety, głównie z powodu nadmiernej dobroci, rozdawaniu chleba i braku żyłki do interesów, ledwo wiążą koniec z końcem. A Flora ma ambicje. Kocha rośliny i bardzo chciałaby móc z nimi pracować. Pewnego dnia do piekarni przychodzi pan Price - człowiek, który kieruje gangiem handlarzy wartościowych rośli. Mężczyzna dobrze wie, w jak trudnej sytuacji znajduje się rodzina i jak wielką miłość żywi Flora do roślin. Składa jej propozycję odnalezienia szczególnego rodzaju kamelii rosnącej tylko w ogrodzie Livingstonów w Anglii. Dziewczyna zatrudnia się tam jako opiekunka dzieci. Na statku poznaje Desmonda, w którym od razu się zakochuje. Jednak nie mieli okazji d dłuższej rozmowy, gdyż pan Price, obecny na statku, zakazuje dziewczynie rozmów z...

elenkaa | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Jak we wszystkich książkach pani Sarah Jio, tak i w tej, lata współczesne przeplatają się z przeszłością. Zawsze jest jakaś tajemnica do rozwikłania, ale tutaj chyba była bardziej przemyślana i trudniejsza do rozwiązania niż w innych książkach. Bohaterki od razu zyskują sympatię, zwłaszcza Flora, która ma ciężkie zadanie do wykonania. Klimat trochę jak w "Gran hotel", hiszpańskim serialu. Dużo wątków, sporo się dzieje i nawet motyw ze zbrodnią podobny. Fabuła bardzo mi się podobała, tylko może styl pisania był ciut za bardzo harlekinowaty. W poprzednich powieściach jakoś tego nie wyczułam.
Mimo, że spodziewałam się większej rewelacji, książka na plus. Jednak nadal "Dom na plaży" podobał mi się najbardziej. Czekam na kolejną książkę autorki, mam nadzieję, że wkrótce kolejna zostanie u nas wydana.

Pinacolada | 2014-10-03
Przeczytana: 03 września 2015

Na początku muszę napisać, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sarhy Jio. Po przeczytaniu stwierdzam, ze na pewno nie ostatnie. Książka świetna, trudno się od niej oderwać. Czyta się jednym tchem. Opowieść doskonale opisuje przepiękną starą rezydencję ze wspaniałym ogrodem, w którym prym wiodą cudowne kamelie. Na domiar tego w ogromnym domostwie znajduje się zakazana i zapomniana oranżeria, e której po prostu chciałabym się kiedyś znaleźć.
Teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Autorka zawarła wiele tajemnic. które skrywane przez lata w końcu wychodzą na jaw. Zakończenie naprawdę zaskakuje. Jest to powieść obyczajowa z nutką kryminalistyczną. Jestem zachwycona. Sięgam po kolejne dzieła autorki. Polecam naprawdę warto zapoznać się z tak świetną lekturą.

książek: 1949
Anicaf | 2014-01-09
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Kolejna książka Sarahy Jio nie rozczarowała mnie, wręcz przeciwnie oczarowała i na kilka wieczorów przeniosła w inny świat. Świat ten był pełen miłości, życzliwości, ale też intryg i zbrodni.
Oto młoda projektantka ogrodów Addison wyjeżdża z mężem - pisarzem do posiadłości jego rodziców. Wokół posiadłości rozciągają się piękne ogrody, których główną ozdobą są kamelie. Kwiaty piękne, lecz kapryśne i wymagające. Addison chce uciec od przeszłości, jej mąż w wiejskiej posiadłości szuka weny twórczej. Zamiast spokoju i nowych pomysłów znajdują jednak coś innego... Stara posiadłość, a raczej jej ogrody skrywają mroczną tajemnicę sprzed lat. Addison odkrywa zagadkę i poznaje młodej Flory, pracującej przed pięćdziesięciu laty jako niania w posiadłości.
Losy oby kobiet splatają się i przenikają w magiczny sposób, co jest cechą twórczości Jio. Ciekawe i zawikłane losy głównych bohaterów prowadzą ku zaskakującemu, choć niekoniecznie szczęśliwemu zakończeniu.
Niedawno zetknęłam się z...

filozof | 2015-04-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trochę podobna do Ogórek, stwierdziła moja mama na widok Sarah Jio w YT.
Ale nie będę opisywał urodę pisarki, chociaż jest bardzo ładna.
Opiszę moją opinię jej książki.
Bardzo mi się podobała.Bo ma klimat jaki lubię.
Ten cudowny ogród, piękne kwiaty i normalni ludzie.
Co to znaczy normalni ? Mam na myśli,ich uczucia.
Ich wady i zalety.
Mamy tu i rok 1940.I tu był pewien szkopuł.Mało coś na temat wojny było.
I czasy obecne.
Przyznam,że nie umiem powiedzieć czy bardziej mi się podobały czasy obecne czy tamte.
W każdym razie całość bardzo dobra.