Maras 
status: Czytelnik, dodał: 9 cytatów, ostatnio widziany 4 dni temu
Teraz czytam
 • Aleksandra
  Aleksandra
  Autor:
  Opowieść, która stała się kanwą i inspiracją dla serialu „Wspaniałe stulecie”. Ta opowieść zapiera dech w piersi. Jest jak baśń z Tysiąca i jednej nocy, a jednak zdarzyła się naprawdę. Pierwsza poło...
  czytelników: 148 | opinie: 15 | ocena: 6,1 (52 głosy)
 • Diabeł Łańcucki
  Diabeł Łańcucki
  Autor:
  Thriller historyczny napisany przez historyka i historię. Jacek Komuda zawarł pakt z diabłem... Diabłem Łańcuckim. Wyjąwszy go z kart XVII-wiecznej historii Ziemi Przemyskiej, dopisał brakujący rozd...
  czytelników: 1588 | opinie: 50 | ocena: 7,05 (813 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-04 10:22:55
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Diabeł Łańcucki Diabeł Łańcucki

więcej...
 
2018-07-31 10:29:57
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-07-31 10:29:07
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-07-31 09:39:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Przyznam się, że Katarzyna Nosowska jest dla mnie jedną z najlepszych piosenkarek i tekściarek. Od dziecka mocno identyfikuję się zarówno z jej solową twórczością, jak i utworami nagranymi wspólnie z zespołem Hey. Kiedy dowiedziałem się, iż zamierza wydać książkę, zawierającą przemyślenia pochodzące z zamieszczanych przez nią filmików na Instagramie, byłem bardzo ciekaw ostatecznego efektu. Na... Przyznam się, że Katarzyna Nosowska jest dla mnie jedną z najlepszych piosenkarek i tekściarek. Od dziecka mocno identyfikuję się zarówno z jej solową twórczością, jak i utworami nagranymi wspólnie z zespołem Hey. Kiedy dowiedziałem się, iż zamierza wydać książkę, zawierającą przemyślenia pochodzące z zamieszczanych przez nią filmików na Instagramie, byłem bardzo ciekaw ostatecznego efektu. Na szczęście "A ja żem jej powiedziała" okazała się bardzo ciekawa i wciągająca.

Na ponad 200 stronach Nosowska opisuje paradoksy związane z naszym życiem, trendy w show-biznesie, współczesne relacje damsko-męskie oraz lansowane podejście do dbania o samego siebie. Do wielu spraw podchodzi z ironią i dowcipem, odnosząc się przy tym do prawdziwego obrazu często brutalnej i skomplikowanej rzeczywistości. Swoje przemyślenia podkreśla odwołując się do doświadczeń z własnego życia. Wykazuje się przy tym dystansem do siebie.

Ponadto lekturze towarzyszą pasujące do książki i dopracowane w najmniejszych szczegółach ilustracje.

"A ja żem powiedziała" przeczytałem w ciągu jednego dnia. Książka ta zaskoczyła mnie niebanalnym poczuciem humoru oraz błyskotliwymi komentarzami, a jednocześnie zmusiła mnie do przemyśleń nad otaczającym światem. Z tego powodu mogę ją polecić zarówno fanom twórczości Katarzyny Nosowskiej, jak i pozostałym czytelnikom. Warto przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-07-30 15:32:34
Dodał cytat z książki: A ja żem jej powiedziała...
Zazdrość czyni z nas gończe psy.
 
2018-07-30 15:29:53
Dodał cytat z książki: A ja żem jej powiedziała...
Nie wolno się na książki obrażać za to, że ich nie rozumiemy.
 
2018-07-28 16:25:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Północna Droga (tom 4)

"Trzy młode pieśni" jest to ostatni tom tetralogii pt. "Północna droga". Tym razem bohaterami są znani z poprzednich części Bjorn, Gudrun (dzieci Sigrun i Regina) oraz Ragnar (najmłodszy syn Halderd). Losy tych postaci wzajemnie się przeplatają i tworzą nierozerwalną całość.

W porównaniu do poprzednich części jest tu więcej opisów bitew (choć część się powtarza) oraz niespodziewanych zwrotów...
"Trzy młode pieśni" jest to ostatni tom tetralogii pt. "Północna droga". Tym razem bohaterami są znani z poprzednich części Bjorn, Gudrun (dzieci Sigrun i Regina) oraz Ragnar (najmłodszy syn Halderd). Losy tych postaci wzajemnie się przeplatają i tworzą nierozerwalną całość.

W porównaniu do poprzednich części jest tu więcej opisów bitew (choć część się powtarza) oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Pojawiają się również wątki fantastyczne (zwłaszcza w opisie losów Gudrun). Jednocześnie mamy tu czynienia z dokończeniem wątków przedstawionych w poprzednich tomach. Dodatkowym walorem jest fakt, iż narracja jest prowadzona jednocześnie przez trzy postacie, co nadaje powieści dynamiki.

"Trzy młode pieśni" są udanym zwieńczeniem cyklu "Północna droga", jednakże w moim rozrachunku spośród wszystkich części wypada ona najsłabiej. Ogólnie czytało mi się ją z zaciekawieniem, jednak przy ostatnich stu stronach odniosłem wrażenie, jakby autorce zabrakło pomysłu na rozwój fabuły. Nie podobało mi się również zakończenie. Stąd tylko siedem gwiazdek.

pokaż więcej

 
2018-07-21 16:12:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Północna Droga (tom 3)

Trzeci tom cyklu "Północna droga", rozgrywającego się w Skandynawii w X w. Tym razem jego bohaterem jest znany z poprzednich tomów Einar, kochanek Halderd. Poznajemy go w momencie, gdy nagle traci on swojego ojca, który zostaje otruty w związku z przepowiednią dotyczącą nastania chrześcijaństwa w Skandynawii. W obawie przed zemstą zostaje wywieziony do jednego z angielskich klasztorów, gdzie... Trzeci tom cyklu "Północna droga", rozgrywającego się w Skandynawii w X w. Tym razem jego bohaterem jest znany z poprzednich tomów Einar, kochanek Halderd. Poznajemy go w momencie, gdy nagle traci on swojego ojca, który zostaje otruty w związku z przepowiednią dotyczącą nastania chrześcijaństwa w Skandynawii. W obawie przed zemstą zostaje wywieziony do jednego z angielskich klasztorów, gdzie przyjmuje kapłaństwo i przybliża się do Boga. Pewnego dnia zostaje wysłany do Norwegii z misją krzewienia nowej religii, gdzie poznaje Halderd, z którą zaczyna go łączyć romans.

Podobnie jak i dwa poprzednie tomy, także i "Pasja według Einara" jest książką niezwykle wciągającą, którą czytało mi się jednym tchem. Poznajemy tutaj historię związku Einara z Halderd, z jego perspektywy. Możemy dowiedzieć się więcej o niuansach polityki, ciągle zmieniających się sojuszach oraz o początkach chrześcijaństwa w Skandynawii. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-07-21 16:08:40
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Trzy młode pieśni Trzy młode pieśni

więcej...
 
2018-07-15 20:11:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Północna Droga (tom 2)

"Ja jestem Halderd" to druga część cyklu powieści Elżbiety Cherezińskiej pt. "Północna droga" opowiadającej o losach Skandynawii w X w., kiedy to trwały bratobójcze walki oraz gdy na te ziemie przybyło chrześcijaństwo. Tym razem główną bohaterką jest Halderd, która w "Sadze Sigrun" była postacią epizodyczną.

Halderd poznajemy w momencie, gdy jej rodzina z powodu morderstwa dokonanego przez...
"Ja jestem Halderd" to druga część cyklu powieści Elżbiety Cherezińskiej pt. "Północna droga" opowiadającej o losach Skandynawii w X w., kiedy to trwały bratobójcze walki oraz gdy na te ziemie przybyło chrześcijaństwo. Tym razem główną bohaterką jest Halderd, która w "Sadze Sigrun" była postacią epizodyczną.

Halderd poznajemy w momencie, gdy jej rodzina z powodu morderstwa dokonanego przez jej brata- Olafa, traci swoje bogactwa i zmuszona jest przenieść do ubogiej chaty znajdującej się na moczarach. Wydarzenia te mocno wpływają na życie dziewczyny, która dzięki fortelowi z zerwaną struną od liry zdobywa jarla Helgiego. Choć jarl zostaje później jej mężem i rodzi mu sześciu synów, małżeństwo to przynosi jej rozczarowanie. Ukojenia szuka w ramach Einara. Pewnego dnia Helgi ginie podczas polowania przygnieciony przez lochę, Halderd decyduje się sama decydować o sprawach wioski i jej udziale w wyprawach wojennych. Postanawia również zająć się przygotowaniem swoich synów (zwłaszcza najmłodszego Ragnara) na wojowników. Jednakże przeznaczenie wkrótce obróci się przeciwko jej rodzinie.

Największą zaletą tej powieści (podobnie jak "Sagi Sigrun") jest to, że czytało mi się ją jednym tchem. Tak samo jak w poprzednim tomie Cherezińska przedstawiła w najdrobniejszych szczegółach obyczaje i historie Wikingów. Podobało mi się również przedstawienie wątków zawartych w poprzednim tomie z perspektywy Halderd oraz zmiana charakteru książki względem pierwszego tomu. Również i sama postać Halderd jest bardzo mocnym punktem powieści. W przeciwieństwie do ciepłej i szybko zjednującej sobie sympatię Sigrun, Halderd jest osobą bezwzględną, zimną, wyniosłą skoncentrowaną na osiągnięciu tego co pragnie dla siebie i swoich bliskich, zwłaszcza dla Ragnara, w którym widzi przyszłego wodza Wikingów. Ponadto Halderd bardzo mocno wierzy w magię przeznaczenia i w związku z tym próbuje odwrócić jego niekorzystny bieg.

Podobnie jak "Saga Sigrun" także i "Ja jestem Halderd" bardzo mocno przypadło mi do gustu. Podobnie jak w poprzednim tomie także i tutaj jest duża zasługa sprawnie prowadzonej narracji i ciekawym wątkom. Warto przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-07-14 10:22:16
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Wczoraj zacząłemJa jestem Halderd Ja jestem Halderd.

więcej...
 
2018-07-12 12:49:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Północna Droga (tom 1)

"Saga Sigrun" jest to pierwszy tom cyklu "Północna droga". Jego główną bohaterką jest Sigrun, która w wieku 16 lat zgodnie z wolą ojca Apalvaldra zostaje wydana za mąż za jarla o imieniu Regin. Choć początkowo dziewczyna obawia się swojej przyszłości u boku mężczyzny, to jednak od razu w nim się zakochuje. Dzięki swojej dobroci, otwartości oraz chęci pomagania innym szybko zdobywa i... "Saga Sigrun" jest to pierwszy tom cyklu "Północna droga". Jego główną bohaterką jest Sigrun, która w wieku 16 lat zgodnie z wolą ojca Apalvaldra zostaje wydana za mąż za jarla o imieniu Regin. Choć początkowo dziewczyna obawia się swojej przyszłości u boku mężczyzny, to jednak od razu w nim się zakochuje. Dzięki swojej dobroci, otwartości oraz chęci pomagania innym szybko zdobywa i podtrzymuje zaufanie innych.

"Saga Sigrun" wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Duża w tym zasługa sprawnie prowadzonej narracji. Ponadto Cherezińskiej udało się odtworzyć w najdrobniejszych szczegółach ukazać życie Wikingów w X w. w okresie gdzie trwały wojny pomiędzy jarlami, zaś w Skandynawii pojawiło się chrześcijaństwo.

Urzekła mnie również postać Sigrun- osoby ciepłej, inteligentnej i szybko zjednującej sobie ludzi, którą poznajemy najpierw jako dziewczynę mocno związaną z ojcem, a później jako wierną i oddaną żonę i matkę, kochającą mocno męża, ale i obawiającą się zdrady z jego strony.

Powieść tę przeczytałem jednym tchem i z zaciekawieniem na twarzy. Bardzo mi się spodobała ze względu na całokształt. Polecam ją każdemu czytelnikowi.

pokaż więcej

 
2018-07-12 12:42:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo dobra książka uświadamiająca ile w ludzkim życiu czai się zagrożeń związanych z okultyzmem oraz to jaki on ma wpływ na postępowanie. Ponadto autor wskazuje jak uniknąć konsekwencji ciągłego stosowania praktyk okultystycznych, które niejednokrotnie wodzą człowieka na manowce.

 
2018-06-23 14:20:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-06-23 14:09:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo dobra publikacja poświęcona losom kobiet, które miały wpływ na politykę i rozwój Starożytnego Rzymu.

 
Moja biblioteczka
454 124 937
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (43)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd