Życie ma smak

Filia
2014-05-21
2014-05-21
literatura polska

Okładka książki A miało być tak pięknie! Katarzyna Kalicińska, Małgorzata Kalicińska
A miało być ta... Katarzyna Kalicińsk...
Okładka książki Irena Basia Grabowska, Małgorzata Kalicińska
Irena Basia Grabowska, Ma...

Odkryj smaki życia!

Ogólnie książka fajna.
Początek nie za bardzo przypadł mi do gustu. Nie przepadam za czytaniem książki kucharskiej. W sumie nawet sobie tego nie wyobrażam.
Gdyby nie te przepisy to książka bardziej by mi się podobała.

Ogólnie książka fajna.
Gdyby nie te przepisy to książka bardziej by mi się podobała.

Kolejna pozycja autorstwa p.Kalicińskiej już bez wyraźnej fabuły .To raczej zbiór opowieści o ludziach dla których smaki dzieciństwa wyznaczają czas beztroski.Tu pochylamy się wraz z nimi nad aromatycznymi zupami, wytrawnymi przetworami, a wszystko ma swojego głównego bohatera. Jedno jest pewne przy tej lekturze stajesz się głodny... :)

C u d o w n a! Jest specyficzna, bo inna, niż te które czytałam. Niespecjalnie przepadam za książkami kucharskimi, ale ta skradła moje serce.. Podczas czytania chce się uciec w dzicz, do starej chaty niedaleko lasu i żyć wśród natury życiem spokojnym. Marzenie.

To chyba najgorsza z książek tej autorki, a jednak jest ciepła, domowa. Przedstawione są w niej historie osób i przepisy kulinarne skojarzone z ich wydarzeniami. Niektóre na pewno wykorzystam. Książkę można przeczytać w jeden wieczór, więc mimo małego rozczarowania, polecam.

Hmm, nie jest to typowa książka.
To raczej książka kucharska okraszona różnego rodzaju opowieściami, nawiązującymi do jedzenia.
Jeśli nie lubisz gotować, kompletnie nie interesuje Cię kuchnia i to w jaki sposób przyrządzane są posiłki, najprawdopodobniej ten tytuł Ci się niestety nie spodoba.
Jeśli temat jest Ci jednak bliski, zyskasz wiedzę na temat co najmniej kilku bardzo ciekawych przepisów i może (tak jak ja) nabierzesz ochoty, by bliżej przyjrzeć się innym tytułom napisanym przez autorkę w/w ;).

Hmm, nie jest to typowa książka.
Jeśli temat jest Ci jednak bliski, zyskasz wiedzę na temat co najmniej kilku...

Świetna książka o jedzeniu, okraszona wspomnieniami, doprawiona przepisami.

Świetna książka o jedzeniu, okraszona wspomnieniami, doprawiona przepisami.

Jeśli ktoś lubi przepisy kucharskie to polecam tą książkę. Dla mnie - troszkę za mało akcji.

Mimo, że kocham gotować to nie tego oczekiwałam sięgając po tę książkę.
Historie są dosyć 'płytkie', nie wciągają, ot tak opowiedziane mgliste wspomnienia, tylko po to, by nawiązać do przepisów.

Gdybym chciała książkę kucharską - kupiłabym ją w dziale Kuchnia.
Spodziewałam się dużo, dużo więcej...

Mimo, że kocham gotować to nie tego oczekiwałam sięgając po tę książkę.

Gdybym chciała książkę kucharską - kupiłabym ją w dziale Kuchnia.
Spodziewałam się dużo, dużo więcej...

82/2016
opowiadania + przepisy kulinarne (zupy)

82/2016
opowiadania + przepisy kulinarne (zupy)

Życiowe historie okraszone przepisami kulinarnymi autorki. Czyta się lekko i przyjemnie. Cenna pod względem kulinarnym. Uwaga, ta książka może narobić smaku! :)

Małgorzata Kalicińska Życie ma smak Zobacz więcej