Za jakie grzechy?

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Historia kobiety, która na życiowym zakręcie musi poradzić sobie z przeciwnościami losu i stawić czoło przeszłości i teraźniejszości. By zawalczyć o siebie i swoje życie. Dwudziestodziewięcioletnia Alina razem z przyjaciółką Moniką prowadzi gabinet psychoterapeutyczny. Od pięciu lat, kiedy jej narzeczony Miłosz uciekł sprzed ołtarza i zostawił pannę młodą dla jej siostry Aldony, bohaterka...

Dwudziestodziewięcioletnia Alina razem z przyjaciółką Moniką prowadzi gabinet psychoterapeutyczny. Od pięciu lat, kiedy jej narzeczony Miłosz uciekł sprzed ołtarza i zostawił pannę młodą dla jej siostry Aldony, bohaterka nie potrafi ułożyć sobie relacji z mężczyznami. Kiedy tylko dochodzi do rozmów o ślubie, zrywa z kolejnymi chłopakami. Właśnie rozstała się z Szymonem.
Umiera bliski jej sercu wuj, który zostawia w testamencie pokaźny majątek: drukarnię, dom, pieniądze. Alina musi podzielić się spadkiem z Tomaszem, mężczyzną spowinowaconym z ciotką. W międzyczasie w gabinecie psychoterapeutycznym pojawia się pacjent Piotr, który ma problem podobny do problemu Aliny – ucieka sprzed ołtarza…
Żaden z mężczyzn nie jest jej obojętny. Czy starania Tomasza nie są ukierunkowane na przejęcie majątku? Czy Piotr ze swoim problemem pojawił się w gabinecie przypadkowo?
A może Alina zdecyduje się na inny życiowy scenariusz, w którym nie znajdzie się miejsce na żadnego z nich?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

dilbi | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017

Dla mnie chyba najgorsza książka tej autorki. Nie piszę, że zła, ale gorsza od innych.
Tak jak w poprzednich książkach wydarzenia pokazane dwuwymiarowo - teraz i kiedyś. Tam było ok, tutaj mnie momentami drażniło i zwyczajnie nudziło.
Ale czytało się przyjemnie, w miarę szybko, bez większego wysiłku.

czytamcałyczas | 2017-09-28

Gruba książka,którą się szybko i dobrze czyta.
Bo,mimo .Że jest ,czasem taka sobie.Jest z reguły,naprawdę interesująca.
Czy,dać szansę na związek ? Czy,wybaczyć.
Książka ciekawa.

basik | 2017-09-24

Z dotychczas przeczytanych powieści pani Karpińskiej ta jest dla mnie najsłabsza. Nie to że jest zła, po prostu jest mniej ciekawa i nie wywołuje tyle wzruszeń i nie wciąga tak bardzo jak pozostałe.
Jak to często u autorki bywa akcja jest prowadzona dwutorowo, współczesność przeplata się z tym co działo się pięć lat wcześniej i co tak bardzo wpłynęło na charakter i postępowanie Aliny.
Gdy narzeczony Miłosz zostawia ją przy ołtarzu a po jakimś czasie bierze ślub z jej siostrą, Alina załamuje się emocjonalnie. Na siłę szuka miłości i angażuje się w kolejne nieudane związki. Oddala się od swojej rodziny, tym bardziej że jej matka uważa, że nic złego się nie stało bo przecież jej siostra potrzebuje męża skoro jest w ciąży. Pomocną dłoń wyciąga do niej jedynie ukochany wujek oraz przyjaciółka Monika, która sama ma problemy z mężem a właściwie z teściową.
Współcześnie po śmierci wujka Alina otrzymuje w spadku jego dom i firmę, którą niestety musi się podzielić z Tomaszem, którego zna od...

Marysia Warchulska | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

Książka opowiada historię młodej kobiety Aliny na życiowym zakręcie. Po nieudanym ślubie, który się nie odbył - z powodu ucieczki narzeczonego z ołtarza - Alina prowadzi swój i swojej przyjaciółki gabinet psychoterapeutyczny. Pewnego dnia dowiaduje się, że dostała w spadku od wuja Staszka pokaźny majątek do podziału z niejakim Tomaszem. Jakie ma intencje Tomasz według Aliny? Kim jest nieznany Alinie przystojny Piotr? To musicie dowiedzieć się sami.
Ktoś zapyta się mnie - dlaczego dałaś 9 a nie 10 gwiazdek?- Odpowiedz jest bardzo prosta. Z góry uprzedzam, że to nie ma żadnego wpływu na fabułę. A chodzi mianowicie oto, że praktycznie na każdej stronie pojawia się alkohol, co mnie troszkę złościło. A ponadto omijając tę kwestię książka jest naprawdę świetna. Polecam :-)

Ofieczka | 2017-08-25

Według mnie jedna z najlepszych książek :)

Klaara | 2017-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Książka banalna i w 100% przewidywalna, ale dobrze się ją czyta. Momentami nawt wciągająca. Przyjemna lektura na wakacje -
za to daję dodatkowego plusa.

Anna_Teresa | 2017-07-08

Świetna .polecam fankom literatury kobiecej

Poznajemy dwudziestodziewięcioletnią Alinę mieszkającej w małym mieszkanku ciasnej klitce w Warszawie razem z najlepszą przyjaciółką prowadzi gabinet psychoterapeutyczny pomaga ludziom tym, którzy potrzebują fachowej pomocy jest psychologiem.Od pięciu lat, gdy jej narzeczony Miłosz uciekł sprzed ołtarza wyznał jej, że nie kocha zostawił pannę młodą Alinę dla Aldony młodszej siostry. Główna bohaterka Alina nie potrafi od tej pory ułożyć relacji z żadnymi z poznanymi mężczyznami.Kiedy dochodzi o rychłym ślubie, o rozmowach na ten temat to ona zrywa już z chłopakami. Nie chce by się za szybko angażowali mężczyźni w to....potem rozstaje się z Szymonem.
Ciężko zapada na zdrowiu wuj dziewczyny i umiera bliski jej sercu na, którego mogła polegać i zawsze liczyć, bardzo go kochała i przeżyła jego stratę. Wuj Aliny zostawia w swoim testamencie dla niej pokaźny majątek dla niej spisuje wszystko:dom, drukarnię, pieniądze, którymi ma zarządzać. Więc musi podzielić się częścią spadku z Tomaszem...

cellka | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Bardzo fajna książka polecam na cieplutkie wieczory :)

Jolka | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Jestem oczarowana! Piękna książka z gatunku literatury kobiecej. Żałuję tylko, że odkryłam tę autorkę tak późno, bo widzę, że ma już w dorobku kilka pozycji. Doskonale wartka akcja, znakomicie skonstruowana fabuła, fachowe pióro, zero przewidywalności wydarzeń – po prostu majstersztyk. W dodatku niezwykle optymistyczne przesłanie. Zapisuję jako ulubioną obok Jeromin- Gałuszki i chcę więcej!