Przywracać zdrowie żywieniem

Wydawnictwo: Michalineum
8370190960
zdrowie, leczenie, żywienie
poradniki

Organizm człowieka stanowi najwspanialszy, samoregulujący się układ, który dąży do utrzymania równowagi czyli zdrowia. Współczesny człowiek odszedł daleko od praw natury. Ulepszył pokarm przez m. in. rafinację, denaturację i dodatki chemiczne, pozbawiając go wartości biologicznej i narażając się na szereg tzw. chorób cywilizacyjnych.Jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod leczenia chorób współczesnej cywilizacji okazałą się głodówka lecznicza lub przedstawiona w tej książce jej odmiana dieta warzywno owocowa.

Rocinka | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Idea postów nie jest niczym nowym, ani w kontekście fizycznym ani duchowym. Ale, w naszym chorym na konsumpcję społeczeństwie, to raczej niepopularne. Kiedy jednak zaczynają się czymś interesować celebryci, i można od tego schudnąć, no to już jest inna sprawa. Wtedy nawet lewatywa i tasiemce są ok, a granica obrzydliwości i ekshibicjonizmu niepostrzeżenie gdzieś się kompletnie gubi. Post dr Dąbrowskiej stał się ostatnimi czasy szalenie modny, któżby w końcu nie chciał po czterdziestce znowu wyglądać jak gimnazjalista? Ja chcę :)Biorę więc do rąk książeczkę, broszurkę malutką, której brak medialnego rozmachu, przykuwających uwagę zdjęć itp., czytam uważnie. Nie ma tu skomplikowanych wskazówek i obwarowań typu: jak zjesz 5 minut później, to cały wysiłek szlag trafi, jest za to zdrowy rozsądek i jasny przekaz, żeby nie traktować samych siebie jak śmietnika, żeby dbać o swój organizm, bo jesteśmy dokładnie tym, co jemy. Rewolucyjność tej metody polega jedynie na tym, że proponowane w...

Cezar Kolcz | 2017-06-26
Na półkach: Przeczytane, Sport, Dieta
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Książka godna uwagi, pomimo roku wydania. Przepisy w książce są bardzo ciekawe, lecz miejscami brakowało mi dokładnych gramatur pojedynczych składników potraw. Część merytoryczna jest opisana dobrze, ponieważ trudniejsze słowa są tłumaczone na łatwiejsze do zrozumienia słownictwo. Książka zawiera obszerną bibliografię co działa na jej zdecydowany plus. Czy polecam ? Myślę , że to pozycja którą warto przeczytać. :)

Ramon | 2013-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2013

Jeśli ktoś wcześniej nie interesował się wpływem żywienia na zdrowie, to zbiór audycji dr Dąbrowskiej może mu dać do myślenia (ja znalazłem tam jedynie potwierdzenie wielu informacji, które już były mi znane).

Najważniejsze jednak, że pod koniec książeczki mamy krótko opisane przypadki sukcesów kuracją owocowo-warzywną. (A przypominam, że wg prawa dieta nie może leczyć. Na szczęście nie prawo decyduje o rzeczywistości). Najbardziej spektakularny to przypadek ponad pięćdziesięcioletniego pana, który 7 lat wcześniej stracił wzrok w wyniku cukrzycy. Dzięki zmianie diety odzyskał go i mógł zobaczyć po raz pierwszy w życiu (już 7 letnią) córkę.

Z minusów: autorka podaje parę przepisów. Z niektórych miód gotujemy, a przecież wiadomo, że miodu nie należy podgrzewać powyżej czterdziestu kilku stopni Celsjusza, ponieważ traci wtedy dużo właściwości odżywczych i staje się ciężkostrawny.

W innych przepisach widnieje... vegeta. Ja podziękuję za takie zdrowe żywienie. Ryż brązowy gotowany...

tsantsara | 2016-01-29
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Wypróbowałem - to działa. Dieta warzywna nie obciąża układu trawiennego (przypływ energii) - nie czuje się głodu. Książeczka podzielona na 3 części: uzasadnienie i sposób stosowania głodówki czy diety, przepisy (chyba najmniej wartościowe: bardzo skrótowe - lepiej się chyba zdać na własną wyobraźnię) i opis przypadków schorzeń, jakie autorka dietą leczyła. Ostatni rozdział pozostawia naprawdę duże wrażenie: nie spodziewałem się, jak daleko posunięte choroby odpowiednia dieta potrafi leczyć.

Estera | 2018-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Książka wydaje mi się momentami niedopracowana i można znaleźć w niej takie niuanse jak dodanie łyżki cukru w przepisie na leczo, gdzie nie można używać cukru albo dodanie podgrzanego miodu do jakiejś potrawy.
Tak czy inaczej skutki diety widziałam na własne oczy i sama zamierzam ją wypróbować na sobie.

| 2012-07-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2012

Książka jest zbiorem spisanych audycji z Radia Maryja ale nie zrażajcie się tym. W Radiu Maryja niekiedy bardzo ciekawe audycje są (naprawdę!).

Przeczytałem kilka książek na temat zdrowia i zdrowego odżywiania się. Ze wszystkich 2 książeczki Ewy Dąbrowskiej są moim zdaniem po prostu najlepsze.

Wg mnie jest to najlepsza dieta jaka jest.

Chyba jeszcze żadnej książce w LubimyCzytać nie dałem maksymalnej oceny, za wyjątkiem dwóch ksiązek w/w doktor.

OnePiece | 2018-10-03
Na półkach: Zdrowotne, Posiadam, Przeczytane

Wspaniała na rozpoczęcie przygody ze zdrowiem, a tym samym lepszym i szczęśliwszym życiem dnia codziennego, mała zgrabna książeczka na dodatek z przepisami dań, więc dodatkowo można wygodnie wybrać produkty jakie chcemy i potrzebujemy.
Zdecydowanie warto i polecam, zwłaszcza, że cena nie dość, iż jest naprawde mała, to jest przeznaczona na cele charytatywne.
Można śmiało uznać, że jest to dobra książka pod każdym względem = )

sikora | 2012-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Nie bez powodu mówi się "jesteś tym czym jesz". ; ) Krótko mówiąc w książce autorka opisała jak duży wpływ na nasze życie ma jedzenie. Mi osobiście dało dużo do myślenia. Polecam!

Hoinka | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Przeczytałam, równocześnie słuchając wykładów dr Ewy Dąbrowskiej na YouTube. W ten sposób sporą część informacji dopisałam na pierwszych stronach książki. W książce jest więcej konkretnych przepisów, czego nie ma w wykładach na YT.
W książce znajdziesz:
1. Przykładowe jadłospisy stosowane w ciągu diety warzywno-owocowej.
2. Jadłospisy na etap drugi, tj. po diecie warzywno-owocowej, czyli do stosowania na cały rok, tzw. zdrowe żywienie. Bardzo fajne przepisy, napiszę pierwszy, który wypróbowałam od razu, po przeczytaniu, i który mnie zachwycił prostotą wykonania i wybornym smakiem. Rozdział III, pkt. 2 ppkt. 8) "Kotlet selerowy: 1/2 szklanki płatków owsianych zalać ciepłą wodą na 10min., odcisnąć z wody i połączyć z utartym grubo selerem, solą i usmażyć jak placki ziemniaczane. Podawać z sosem pomidorowym, pieczarkowym." REWELACJA!

Marcin | 2018-08-08
Na półkach: Zdrowie, Przeczytane

Porady wypróbowałem na sobie jako coś nowego. Dokładniej zastosowałem 6 tyg. post z dodatkowymi kilkoma tygodniami wchodzenia i wychodzenia z postu.

Kurację przeszedłem już prawie rok temu. Od tego czasu nie byłem ani razu przeziębiony. Przestały mnie boleć kolana. Od tego czasu ani razu mnie już nie bolały. Schudłem 15kg.

Książka i pomysł postu jest godny pochwały, ale niestety nie rozwiąże wszystkich problemów ze zdrowiem. U mnie zostały jeszcze do rozwiązania problemy z jelitami i dysbiozą. Traktuję ją jako jeden z kroków w kierunku powrotu do zdrowia.