Przywracać zdrowie żywieniem

Wydawnictwo: Michalineum
8370190960
zdrowie, leczenie, żywienie
poradniki

Organizm człowieka stanowi najwspanialszy, samoregulujący się układ, który dąży do utrzymania równowagi czyli zdrowia. Współczesny człowiek odszedł daleko od praw natury. Ulepszył pokarm przez m. in. rafinację, denaturację i dodatki chemiczne, pozbawiając go wartości biologicznej i narażając się na szereg tzw. chorób cywilizacyjnych.Jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod leczenia chorób współczesnej cywilizacji okazałą się głodówka lecznicza lub przedstawiona w tej książce jej odmiana dieta warzywno owocowa.

Ramon | 2013-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2013

Jeśli ktoś wcześniej nie interesował się wpływem żywienia na zdrowie, to zbiór audycji dr Dąbrowskiej może mu dać do myślenia (ja znalazłem tam jedynie potwierdzenie wielu informacji, które już były mi znane).

Najważniejsze jednak, że pod koniec książeczki mamy krótko opisane przypadki sukcesów kuracją owocowo-warzywną. (A przypominam, że wg prawa dieta nie może leczyć. Na szczęście nie prawo decyduje o rzeczywistości). Najbardziej spektakularny to przypadek ponad pięćdziesięcioletniego pana, który 7 lat wcześniej stracił wzrok w wyniku cukrzycy. Dzięki zmianie diety odzyskał go i mógł zobaczyć po raz pierwszy w życiu (już 7 letnią) córkę.

Z minusów: autorka podaje parę przepisów. Z niektórych miód gotujemy, a przecież wiadomo, że miodu nie należy podgrzewać powyżej czterdziestu kilku stopni Celsjusza, ponieważ traci wtedy dużo właściwości odżywczych i staje się ciężkostrawny.

W innych przepisach widnieje... vegeta. Ja podziękuję za takie zdrowe żywienie. Ryż brązowy gotowany...

tsantsara | 2016-01-29
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Wypróbowałem - to działa. Dieta warzywna nie obciąża układu trawiennego (przypływ energii) - nie czuje się głodu. Książeczka podzielona na 3 części: uzasadnienie i sposób stosowania głodówki czy diety, przepisy (chyba najmniej wartościowe: bardzo skrótowe - lepiej się chyba zdać na własną wyobraźnię) i opis przypadków schorzeń, jakie autorka dietą leczyła. Ostatni rozdział pozostawia naprawdę duże wrażenie: nie spodziewałem się, jak daleko posunięte choroby odpowiednia dieta potrafi leczyć.

sikora | 2012-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Nie bez powodu mówi się "jesteś tym czym jesz". ; ) Krótko mówiąc w książce autorka opisała jak duży wpływ na nasze życie ma jedzenie. Mi osobiście dało dużo do myślenia. Polecam!

Witold | 2012-07-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2012

Książka jest zbiorem spisanych audycji z Radia Maryja ale nie zrażajcie się tym. W Radiu Maryja niekiedy bardzo ciekawe audycje są (naprawdę!).

Przeczytałem kilka książek na temat zdrowia i zdrowego odżywiania się. Ze wszystkich 2 książeczki Ewy Dąbrowskiej są moim zdaniem po prostu najlepsze.

Wg mnie jest to najlepsza dieta jaka jest.

Chyba jeszcze żadnej książce w LubimyCzytać nie dałem maksymalnej oceny, za wyjątkiem dwóch ksiązek w/w doktor.

Hoinka | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Przeczytałam, równocześnie słuchając wykładów dr Ewy Dąbrowskiej na YouTube. W ten sposób sporą część informacji dopisałam na pierwszych stronach książki. W książce jest więcej konkretnych przepisów, czego nie ma w wykładach na YT.
W książce znajdziesz:
1. Przykładowe jadłospisy stosowane w ciągu diety warzywno-owocowej.
2. Jadłospisy na etap drugi, tj. po diecie warzywno-owocowej, czyli do stosowania na cały rok, tzw. zdrowe żywienie. Bardzo fajne przepisy, napiszę pierwszy, który wypróbowałam od razu, po przeczytaniu, i który mnie zachwycił prostotą wykonania i wybornym smakiem. Rozdział III, pkt. 2 ppkt. 8) "Kotlet selerowy: 1/2 szklanki płatków owsianych zalać ciepłą wodą na 10min., odcisnąć z wody i połączyć z utartym grubo selerem, solą i usmażyć jak placki ziemniaczane. Podawać z sosem pomidorowym, pieczarkowym." REWELACJA!

Kania1312 | 2016-07-05
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Bardzo dobry praktyczny poradnik dotyczący diety warzywno-owocowej. Bardzo dużo przydatnych informacji i wskazówek.

Robert Urbanowski | 2016-10-19
Karalajn | 2016-10-14