Możesz uzdrowić swoje życie

Tłumaczenie: Teresa Kruszewska
Wydawnictwo: Medium
You Can Heal Your Life
poradniki

Louise L.Hay założyła i prowadzi w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie zgłaszającym się osobom w odkryciu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnętrznych, mających decydujący wpływ na zachowanie zdrowia. Źródłem wiedzy autorki są jej własne doświadczenia: uznana za nieuleczalnie chorą na raka, w okresie przygotowywania się do operacji zdołała wyleczyć się sama. Jej główne przesłanie streszcza się w zdaniu: "Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby". Książka Możesz uzdrowić swoje życie to swoisty kurs metod Louise L.Hay. Autorka krok za krokiem uczy w niej sposobów rozwią-zywania swoich lęków i napięć, trudności…

PrzeCzytana | 2019-07-28
Na półkach: Przeczytane, Inne, Mam papier
Przeczytana: 28 lipca 2019

Zapewne każdy chciałby uwierzyć w to, że jeśli tylko będzie odpowiednio myślał, to wszystko zrobi się samo; że samo pozytywne nastawienie i otwarcie na nieograniczone możliwości, które daje wszechświat uczyni nas zdrowymi i bogatymi, a każdy dzień będzie sukcesem.

Ja też bym tak chciała, niestety życia nie da się tak uprościć, choć Luoise L. Hay w swojej książce "Możesz uzdrowić swoje życie" przekonuje, że jednak się da. Wystarczy znaleźć w sobie miłość, zrozumienie, akceptację, pozbyć się złości, nerwów, utajonych żalów, lęku i wszystko naprawi się samo. Brzmi prosto, prawda? 😉

Niestety, wbrew temu, jak to widzi autorka, to nie jest proste. Czy też raczej, jak to ktoś powiedział o programowaniu: to jest proste, ale nie jest łatwe. Zmiana swojego nastawienia, wyrobienie nawyku pozytywnego myślenia, to praca wymagająca samozaparcia, ale przede wszystkim niezachwianej potrzeby i chęci do przewartościowania swojego dotychczasowego życia. Niewielu ludzi stać na taką mobilizację, na...

adrianna | 2019-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 18 lipca 2019

Z ogromną ciekawością pochłaniałam kolejne strony tej książki. Była to dla mnie bardzo wartościowa lektura, poznałam nowe wzorce myślowe, które pomału wprowadzam do swojego życia. Uważam, że idea pracy z myślami jest fantastyczną sprawą i naprawdę chciałabym mieć taką wiarę jak autorka, że za pomocą zmiany złych wzorców myślowych można zmienić tyle rzeczy w naszym życiu. Ogromnie podobała mi się także długa lista problemów, z którymi borykają się ludzie, ich prawdopodobne przyczyny i nowe wzorce myślowe. Będę do niej wracać.

,,Myśli nie mają nad nami władzy, chyba że im na to pozwolimy. Myśli to tylko powiązane ze sobą słowa. Same w sobie NIE MAJĄ ŻADNEGO ZNACZENIA. Tylko my nadajemy im znaczenie. I my decydujemy o tym, jakie znaczenie im nadajemy. Wybierajmy te myśli, które nas wzmacniają i wspierają."

,,Pracuj nad myślami, które mogą uczynić cię szczęśliwym. Rób to, co poprawia twoje samopoczucie. Przebywaj z ludźmi, którzy przyczyniają się do twojego dobrego samopoczucia. Jedz...

''Nie o to chodzi, co się dzieje, lecz o to, jak reagujemy na te wydarzenia . Jesteśmy w stu procentach odpowiedzialni za wszystko, co nas w życiu spotyka''

Książka ta została mi po prostu podrzucona (dzięki Rafał 😉). Podrzucona po cichaczu i potajemnie . A to dlatego iż ja nie czytuje literatury poradnikowej . Swego czasu przeczytałam jej naprawdę sporo i doszłam w końcu do wniosku, że wszystkie poradniki są na przysłowiowe jedno kopyto . Używane są różne słowa, jednak summa summarum we wszystkich nich chodzi o to samo . Więc jeśli już czytam coś z tego gatunku, to musi być to naprawdę coś wyjątkowego, lub muszę być w jakiś sposób '' przymuszona '' . Raz jeszcze dzięki Rafał 😉 .

Ale wracajmy do książki '' Możesz uzdrowić swoje życie '' Louise L.Hay, przeczytałam ją całą i z przykrością stwierdzam, iż niewiele się różni od tych czytanych dużo wcześniej . Tak jak mówiłam, głównie chodzi w nim o to by nie czuć się tym kimś gorszym , by akceptować siebie, ba , by nawet siebie...

PonuryŁowcaTrolli | 2018-12-21
Przeczytana: grudzień 2018

W porównaniu z Eckhartem Tolle, Hay pisze o niebo bardziej zrozumiale, jeśli czytelnik przyjmie jej spojrzenie na świat.
Można wierzyć lub nie, że sama wyleczyła się z raka. Autorka tak twierdzi. Wiara pozostaje po stronie czytelnika. Jedno jest pewne - po bardzo ciężkim dzieciństwie i młodości dożyła dziewięćdziesiątki, a to już jest coś; to fakt, który daje do myślenia. Ktoś powie, że mnóstwo ludzi dożywa tego wieku. Fakt. No dobrze, może więc to nie jest żaden argument.
Książka to przede wszystkim pochwała pozytywnego myślenia, a propagowana metoda to praca z afirmacjami. Jak poszukamy na youtube motywacyjnych gadek, zorientujemy się, że są przepełnione ideami z książki Hay. Wynika z tego, że te idee krążą nieustannie w światku poszukiwaczy sensu życia, duchowości, lub po prostu tych, którzy chcą uzdrowić swoje życie, co obiecuje nam autorka już w tytule.
Współczesna nauka potwierdza powiązanie między ciałem a umysłem, myślami, a chorobami, więc to, o czym pisze Hay może mieć...

Amanda Warecka | 2018-10-13

To nie jest książka dla każdego. Znajdziesz w niej dużo wskazówek dotyczących przekuwania negatywnych myśli w pozytywne i dbania o swoją energię. Główna dewiza tej książki to kochaj siebie. Dla niektórych to oczywiste, inni nie są jeszcze świadomi tego w jaki sposób myśli kreują naszą rzeczywistość. To jedna z tych pozycji na którą musi przyjść odpowiednia pora.
Jestem fanką Louise od dawna. Uwielbiam filmiki z jej szkoleń, wywiady z jej udziałem, nagrania z afirmacjami i medytacją. Dla mnie jest szalenie inspirującą kobietą. Po lekturze tej książki uświadomisz sobie w jaki sposób negatywne przekonania blokują twój rozwój. Książka mówi również o tym, jak brak wybaczenia niszczy nas od środka i że warto wybaczać dla siebie, dla swojej równowagi psychicznej. Książka została napisana 40 lat temu dlatego nie znajdziesz tu modnych technik pozytywnego myślenia natomiast Louis pisze w tak ciepły i miły sposób, że czytelnik przechodzi przez mnóstwo pozytywnych emocji, zaczyna rozumieć...

AnKa | 2018-10-09
Przeczytana: październik 2018

Cudowna książka. Cudowna autorka. Duża dawka motywacji i pozytywnej energii. Wygląda na to, że wiele współczesnych autorów książek czerpało własnie z niej. Wszystko już było ... Od dawna pewna wiedza jest ogólnodostępna, tylko dlaczego ludzie wciąż nie chcą uwierzyć ?!

Berenika | 2018-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2018

Źródło psychologicznej wiedzy, motor napędowy, wyjaśnienie sytuacji międzyludzkich oraz zachowań człowieka. A w 3 słowach: radość, nadzieja, spokój. Bardzo polecam!

Jagoda | 2018-07-11

Pozycja obowiązkowa dla każdego!

Igabell | 2018-06-26
Przeczytana: 01 maja 2018

Znakomita książka Louise L. Hay, pełna pozytywnej energii, pomaga nam zrozumieć i pokochać siebie a dzięki temu i życie. Wiadomo, że żadna książka nawet najlepsza nic sama nie zdziała bo wszystko co osiągamy, osiągamy dzięki swojej ciężkiej pracy. Autorka pokazuje nam sposoby rozwiązywania swoich lęków, napięć i trudności, dzięki wielu ćwiczeniom oraz afirmacjom. Pozycja jest napisana tak, żeby czytelnik mógł przejść krok po kroku autorki kurs Louise L. Hay, który prowadzi z sukcesami od wielu lat w swoim ośrodku w Kalifornii.

Myślę, że najlepiej zachęci was do przeczytania tej książki sama autorka:

"Gorąco pragnę, aby ta książka pomogła Czytelnikowi znaleźć to miejsce wewnątrz siebie, gdzie poznaje się własną wartość, i tę stronę siebie, która jest czystą miłością i akceptacją siebie".

Polecam wam zaznajomić się z pozycją "Możesz uzdrowić swoje życie", kto wie, może stanie się jedną z waszych ulubionych i na stałe zagości w waszym życiu ;)

BliskaNieznajoma | 2018-04-07
Przeczytana: sierpień 2017

Tę książkę powinien mieć każdy w swojej biblioteczce i wracać do niej i wracać i wracać baz przerwy. Niby takie proste rzeczy, a my, ludzie cywilizacyjnie rozwinięci, zapatrzeni jesteśmy w rzeczy nieistotne. I zapominamy, że to my jesteśmy dla siebie najważniejsi - ale nie chodzi tu o arogancję czy pychę (bo to strach, jak pisze Lulu Hay), ale prawdziwą, szczerą miłość do samego siebie.