Możesz uzdrowić swoje życie

Tłumaczenie: Teresa Kruszewska
Wydawnictwo: Medium
You Can Heal Your Life
poradniki

Louise L.Hay założyła i prowadzi w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie zgłaszającym się osobom w odkryciu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnętrznych, mających decydujący wpływ na zachowanie zdrowia. Źródłem wiedzy autorki są jej własne doświadczenia: uznana za nieuleczalnie chorą na raka, w okresie przygotowywania się do operacji zdołała wyleczyć się sama. Jej główne przesłanie streszcza się w zdaniu: "Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby". Książka Możesz uzdrowić swoje życie to swoisty kurs metod Louise L.Hay. Autorka krok za krokiem uczy w niej sposobów rozwią-zywania swoich lęków i napięć, trudności…

skarbka78 | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Wspaniały, pełen pozytywnej energii poradnik o tym, jak pracować nad sobą. Książka zawiera mnóstwo ćwiczeń oraz afirmacji. Na końcu znajduje się zestawiony przez autorkę wykaz psychicznych wzorców myślowych, będących przyczyną różnych fizycznych chorób. Pozycja unikalna i godna uwagi.

Monika | 2012-12-17
Przeczytana: grudzień 2012

Książka do której często wracam - właściwie to już na stałe zagościła na stoliku w mojej sypialni.
To lektura dzięki, której dowiemy się w jaki sposób możemy stworzyć życie oparte na miłości, dobrym samopoczuciu, zdrowiu i radości.
To nie typowy poradni jakich dzisiaj w księgarniach wiele, ale bardzo wartościowa i mądra literatura, a sama autorka zachwyca pozytywną energią - dodam, że pokonała chorobę nowotworową a w wieku 85 lat zaczęła chodzić na lekcje stepowania - po prostu kocha siebie i otaczający ją świat.

Louise L.Hay w dedykacji napisała tak :
" Gorąco pragnę, aby ta książka pomogła Czytelnikowi znaleźć to miejsce wewnątrz siebie, gdzie poznaje się własną wartość, i tę stronę siebie, która jest czystą miłością i akceptacją siebie "

Serdeczności

Monika

violabu Toczytam | 2015-03-13
Przeczytana: 1991 rok

Książkę "Możesz uzdrowić swoje życie" przeczytałam w wieku nastoletnim, w okresie poszukiwania siebie i sensu życia, rozważań filozoficznych, idealizowania duchowości. Wydawać mogło się zatem, że to lektura idealna.
Okazało się, że to stek bzdur. Na potwierdzenie przeczytajcie cytat:
"Sądzę, że to my wybieramy sobie rodziców.
Każdy z nas decyduje o inkarnacji na tej planecie w szczególnym miejscu i czasie. Dokonaliśmy wyboru przyjścia tu, aby otrzymać szczególną lekcję. Lekcję, która poprowadzi nas duchową i ewolucyjną ścieżką. Wybieramy sobie płeć, barwę skóry, kraj i rozglądamy się za określonego typu rodzicami."

Niesamowita kobieta! Książka warta uwagi!
Żal mi ludzi, ktorzy nie rozumieją przesłania tej książki. Być może są "inteligentni", ale za to duchowo muszą być bardzo ubodzy...

fiona | 2012-08-25

Książkę posiadam od kilkunastu lat.W moje ręce trafiła jeszcze w czasach liceum:)
Od tego czasu wciąż do niej wracam.Towarzyszy mi na wszystkich etapach mojego życia a szczególnie w trudnych jego momentach...
Zawarta jest w niej kwintesencja pozytywnego myślenia i akceptacji samego siebie.
Filozofia Louise L.Hay może się niektórym wydawać zbyt kolorowa, zbyt słodka a nawet zbyt prosta by mogła być możliwa.A jednak!
Wszystkie zmiany w naszym życiu są możliwe jeśli najpierw pokochamy i zaakceptujemy siebie.

Hannya | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Ta książka jednak okazała się nieco inna od większości książek radzących 'jak żyć'. Nie odłożyłam ją ze złością już na początku, lecz przeczytałam do końca.

Z żalem muszę stwierdzić, że jestem niemniej zalękniona i zagubiona (znaczy nie jestem taka zawsze, po prostu akurat jestem bardziej podatna negatywne stany, ale takie coś jest niestety od iluś lat typowe dla mnie) niż przed jej przeczytaniem, lecz powiem, iż zwróciła mi uwagę na parę aspektów.
Poleciła mi ją osoba, która mi kilka razy (skutecznie choć niestety nietrwale, ale i tak bardziej niż jakikolwiek psycholog czy psychiatra) pomogła, więc wiązałam z "Możesz uzdrowić swoje życie" wielkie nadzieje. Niestety dzieło to nie okazało się dla mnie przełomowe. Jednakże nie twierdzę bym straciła czas. Wręcz przeciwnie. Życie i tak się upomni o swoje, więc na tym etapie każdy wybór jest właściwy.

Jakiś czas odkąd przeczytałam doszłam do wniosku, że muszę przez coś określonego przejść, aby móc pełniej z tej książki korzystać albo...

AniaNika | 2012-02-17

Nie jest istotne czy autorka jest dobrą pisarką czy szarlatanką. Ważne, że kiedy moja ciocia chorowała, wszystkie pacjentki z tej samej sali przeczytały tą książkę i dyskutowały o niej. Pomogło. A książka powędrowała dalej..

ejasio | 2011-07-05
Przeczytana: 2004 rok

Wiele osob ma potrzebe wiedzy i rozumienia otaczajacej ich rzeczywistosci. Niestety jednoczesnie wiekszosc ludzi jest zbyt ograniczona lub leniwa, zeby te rzeczywistosc zrozumiec.
Tak sie tez jakos sklada, ze im mniej inteligentna osoba tym mniej chetnie sie do tych ograniczen przyznaje.

No i wlasnie dla tego typu osob jest ta oto ksiazka.
Chcesz sie dowiedziec jak dziala Twoje cialo, ale nie masz czasu zglebiac sie w skomplikowana biologie, chemie i medycyne?
Nic prostszego, po przeczytaniu tej pozycji dowiesz sie madrosci
typu: "skoro masz problem ze wzrokiem to znaczy, ze nie chcesz czegos widziec", "skoro czesto boli Cie gardlo oznacza to, ze masz problemy z wyrazaniem wlasnych opinii". Teraz kazdy bez problemu za pomoca prostej tabelki moze zdiagnozowac rzeczywista przyczyne wszystkich swoich schorzen. Takie to proste.

Silence | 2012-08-24

Czytając tę książkę wielokrotnie w mojej głowie pojawiała się myśl: przecież tak nie można, to tylko puste słowa, nic nie znaczące afirmacje , kłamstwa. Miałam również wrażenie, że autorka zapomniała o jednej istotnej rzeczy: z samego powtarzania afirmacji, siedzenia i czekania na cud nic nie wyniknie. Trzeba zadziałać. Mimo wszystko jestem skłonna uwierzyć w założenia autorki i wolę pomyśleć pozytywnie, niż ciągle narzekać, bo być może pozytywne podejście (połączone z działaniem) przyniesie więcej dobrego, niż zamartwianie się i narzekanie. Książka moim zdaniem dość kontrowersyjna i albo ktoś się do niej przekona albo uzna za kompletną bzdurę. Ja osobiście wybiorę z niej to co uważam za pomocne. Nie uważam aby czas spędzony przy tej lekturze był czasem straconym.

czerwiec7 | 2012-08-14

Książka warta uwagi. Zwłaszcza dla osób interesujących się duchowością i szukających swoich dróg, pragnących wiedzieć i rozumieć więcej. Jest to lektura, do której się wraca i za każdym razem rozumiemy i dostrzegamy wiecej.