Ciało i ducha ratować żywieniem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "W trosce o zdrowie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Michalineum
978-83-7019-137-5
zdrowie, medcyna
zdrowie, medycyna

Jest to cykl konferencji dr E. Dąbrowskiej na temat zasad zdrowego żywienia i leczenia chorób postem. W książeczce znajdziemy także przepisy diet warzywno-owocowych i sposobów wykonywania potraw. Autorka pisze: "Często jedynym ratunkiem współczesnego człowieka jest czasowe powstrzymywanie się od jedzenia czyli post... Istnieje jednakże niewielka grupa osób, które nie powinny stosować terapii postnych".

źródło opisu: http://www.okazje.info.pl/okazja/ksiazki/cialo-i-d...(?)

źródło okładki: http://www.okazje.info.pl/okazja/ksiazki/cialo-i-d...»

chomiki204 | 2016-02-08

Książeczka jest w zasadzie zbiorem audycji radiowych, które jednak zawierają wszystkie istotne informacje dot. założeń diety warzywno-owocowej i wpływu głodówek na poprawę stanu zdrowia. Nie zrażajcie się faktem, że to audycje dla Radia Maryja, ważna jest treść.

Uważam, że w poszukiwaniu zdrowia i własnej "diety" (czytaj: sposobu odżywiania) warto zapoznać się z zagadnieniami poruszanymi przez Panią dr Ewę Dąbrowską. Dla zaiteresowanych proponuję również poczytać o dietach dr Bircher-Bennera, dr Gersona lub prof. Michała Tombaka. Na pewno mogą komuś pomóc, a nawet uratować życie.

Magmaja | 2013-02-08
Przeczytana: kwiecień 2008

Zastosowałem tą dietę dwukrotnie i jestem bardzo zadowolony za pierwszym razem w 40 dni zrzuciłem 21kg a jak mi po niej różne rzeczy smakowały którymi wcześniej gardziłem... zmienia się światopogląd i podejście do własnego organizmu jako najlepszego lekarza.. jestem ateistą ale mnie nie przeszkadza to że były tam opisane audycje z R>M> jestem otwartym i tolerancyjnym człowiekiem a książkę polecam każdemu kto chce zmienić swoje życie na lepsze i odnowić swój organizm o 20 lat nie przesadzam POLECAM!!!!

Rozante | 2013-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2013

" Mądrość organizmu jest wielka ".
Książka opisuje ogromne zalety stosowania postów, a także zawiera audycje z Radia.
Po przeczytaniu tego utworu, a nawet w połowie jego czytania, od razu chciałam zastosować dietę oczyszczającą owocowo-warzywną. Jednak na pewno nie teraz, poza tym potrzeba tu silnej woli.
Restrykcje dietetyczne - czyli posty, są ludziom bardzo potrzebne, a wszystkie przyczyny do stosowania ich znajdziecie, kiedy sięgniecie po tę książkę. Naprawdę polecam.

KobietaZawiedziona | 2018-08-26
Przeczytana: 20 lipca 2018

N°12/2018
My kobiety lubimy maseczki oczyszczające do twarzy, peelingi czy inne wynalazki pomagające nam zadbać o siebie. A co gdybym Wam powiedziała, że to wszystko tylko nędzna namiastka prawdziwego oczyszczenia? Tak! Jeśli mowa o detoksie to najlepiej już całego organizmu za jednym razem. O tym właśnie jest ta mini książeczka autorstwa lekarki Dr Ewy Dąbrowskiej. Matka natura obdarzyła mnie wątpliwym zaszczytem ciągłego przybierania na wadzę, automatycznie skazała mnie na nieustanne dokształcanie się w temacie zdrowej i lekkiej diety. Co staram się systematycznie robić. Myślałam, że wiem już co nieco na temat głodówek zdrowotnych, ale tutaj znalazłam całkiem ciekawe informacje no i zupełnie inne podejście do tematu. Całość jest napisana w sposób bardzo czytelny: mamy tu do czynienia z jadłospisem opartym na produktach o niskiej wartości (indeksie Ig), celującym właśnie w oczyszczenie naszego ciała ze zbędnych kilogramów w których „kryją” się toksyny i inne nam szkodliwe...

Marta | 2014-02-15

Długo zastanawiałam się czy chcę polecić tą książkę czy nie- i do teraz nie wiem:-) Generalnie rozumiem co było celem autorki i pewnie jest w jej badaniach dużo racji lecz uważam, że można osiągnąć ten sam cel w mniej drastyczny sposób.W książce polecana jest i wychwalana dieta owocowo-warzywna oraz głodówki. Co do diety to myślę, że ten sam efekt daje dieta paleo- wypróbowane na sobie:-) A głodówki hmmm... nie przerażają mnie ale mój organizm natychmiast reaguję paniką i zaczyna zatrzymywać wodę. Także w skrócie myślę, że jeśli jesteś osobą zainteresowaną zdrowym żywieniem to możesz znaleźć tu coś dla siebie, ale bez rewelacji i sensacji.

Pietraszenko | 2016-05-11

Dieta Dąbrowskiej to tak naprawdę post, ponieważ je sie produkty o niskiej wartości (indeksie Ig) w zwiazku z czym osoby takie jak ja, zawsze z kilkoma kilogramami za dużo w bardzo szybkim tempie gubią wagę co widać po zmianach np w w obwodzie pasa ale tez oczyszczają sobie jelita (miękki brzuch). Choć pełna dieta to 42dni, nigdy nie wytrwałem dłużej niż 16 co nie zmienia faktu, ze dla osób z 10-20 kg za dużo szybszej diety nie znajdą. jesli po zakończeniu zmienią swoje żywienie (dużo warzyw, kasz, mniej glutenu, mąk) to naprawde nie musi być efektu jojo wiekszego niż 2kg ( ja zrzucałem np z 95 do 85 i potem długo utrzymywałem wagę 87 kg). Tak naprawdę wystarczy przeczytać 10 stron które mówią o szczegółach diety, reszta to opis różnych przypadków, historii itp. jest to przelanie na papier audycji z lat 90-tych w radiu maryja, które na takie tematy jak zdrowie, środowisko czy historia zawsze zapraszało ciekawych, mądrych gości, profesorów.

| 2012-07-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka jest zbiorem spisanych audycji z Radia Maryja ale nie zrażajcie się tym. W Radiu Maryja niekiedy bardzo ciekawe audycje są (naprawdę!).

Przeczytałem kilka książek na temat zdrowia i zdrowego odżywiania się. Ze wszystkich 2 książeczki Ewy Dąbrowskiej są moim zdaniem po prostu najlepsze.

Wg mnie jest to najlepsza dieta jaka jest. Chyba jeszcze żadnej książce w LubimyCzytać nie dałem maksymalnej oceny, za wyjątkiem dwóch ksiązek w/w doktor.

Ela | 2015-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: sierpień 2015

Super książeczka o zdrowym odżywianiu. Być może 6-tygodniowy post w niej opisany może wydawać się drastyczny, ale jest skuteczny. Dzięki tej książeczce mój mąż w 6 tygodni zrzucił 12 kg, a poziom cholesterolu i trójglicerydów zmalał z ok 300 do 150! Kolejne potwierdzenie, że owoce i warzywa mogą zdziałać cuda!

sikora | 2012-06-22
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Książka otwiera oczy na to jak bardzo wpływa na nas jedzenie. Osobiście polecam przeczytać!

Marcin | 2018-08-08
Na półkach: Zdrowie, Przeczytane

Porady wypróbowałem na sobie jako coś nowego. Dokładniej zastosowałem 6 tyg. post z dodatkowymi kilkoma tygodniami wchodzenia i wychodzenia z postu.

Kurację przeszedłem już prawie rok temu. Od tego czasu nie byłem ani razu przeziębiony. Ustąpił mi także ból kolan. Schudłem 15kg.

Książka i pomysł postu jest godny pochwały, ale niestety nie rozwiąże wszystkich problemów ze zdrowiem. U mnie zostały jeszcze do rozwiązania problemy z jelitami i dysbiozą. Traktuję ją jako jeden z kroków w kierunku powrotu do zdrowia.