Ciało i ducha ratować żywieniem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "W trosce o zdrowie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Michalineum
978-83-7019-137-5
zdrowie, medcyna
zdrowie, medycyna

Jest to cykl konferencji dr E. Dąbrowskiej na temat zasad zdrowego żywienia i leczenia chorób postem. W książeczce znajdziemy także przepisy diet warzywno-owocowych i sposobów wykonywania potraw. Autorka pisze: "Często jedynym ratunkiem współczesnego człowieka jest czasowe powstrzymywanie się od jedzenia czyli post... Istnieje jednakże niewielka grupa osób, które nie powinny stosować terapii postnych".

źródło opisu: http://www.okazje.info.pl/okazja/ksiazki/cialo-i-d...(?)

źródło okładki: http://www.okazje.info.pl/okazja/ksiazki/cialo-i-d...»

chomiki204 | 2016-02-08

Książeczka jest w zasadzie zbiorem audycji radiowych, które jednak zawierają wszystkie istotne informacje dot. założeń diety warzywno-owocowej i wpływu głodówek na poprawę stanu zdrowia. Nie zrażajcie się faktem, że to audycje dla Radia Maryja, ważna jest treść.

Uważam, że w poszukiwaniu zdrowia i własnej "diety" (czytaj: sposobu odżywiania) warto zapoznać się z zagadnieniami poruszanymi przez Panią dr Ewę Dąbrowską. Dla zaiteresowanych proponuję również poczytać o dietach dr Bircher-Bennera, dr Gersona lub prof. Michała Tombaka. Na pewno mogą komuś pomóc, a nawet uratować życie.

Magmaja | 2013-02-08
Przeczytana: kwiecień 2008

Zastosowałem tą dietę dwukrotnie i jestem bardzo zadowolony za pierwszym razem w 40 dni zrzuciłem 21kg a jak mi po niej różne rzeczy smakowały którymi wcześniej gardziłem... zmienia się światopogląd i podejście do własnego organizmu jako najlepszego lekarza.. jestem ateistą ale mnie nie przeszkadza to że były tam opisane audycje z R>M> jestem otwartym i tolerancyjnym człowiekiem a książkę polecam każdemu kto chce zmienić swoje życie na lepsze i odnowić swój organizm o 20 lat nie przesadzam POLECAM!!!!

Rozante | 2013-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2013

" Mądrość organizmu jest wielka ".
Książka opisuje ogromne zalety stosowania postów, a także zawiera audycje z Radia.
Po przeczytaniu tego utworu, a nawet w połowie jego czytania, od razu chciałam zastosować dietę oczyszczającą owocowo-warzywną. Jednak na pewno nie teraz, poza tym potrzeba tu silnej woli.
Restrykcje dietetyczne - czyli posty, są ludziom bardzo potrzebne, a wszystkie przyczyny do stosowania ich znajdziecie, kiedy sięgniecie po tę książkę. Naprawdę polecam.

Marta | 2014-02-15

Długo zastanawiałam się czy chcę polecić tą książkę czy nie- i do teraz nie wiem:-) Generalnie rozumiem co było celem autorki i pewnie jest w jej badaniach dużo racji lecz uważam, że można osiągnąć ten sam cel w mniej drastyczny sposób.W książce polecana jest i wychwalana dieta owocowo-warzywna oraz głodówki. Co do diety to myślę, że ten sam efekt daje dieta paleo- wypróbowane na sobie:-) A głodówki hmmm... nie przerażają mnie ale mój organizm natychmiast reaguję paniką i zaczyna zatrzymywać wodę. Także w skrócie myślę, że jeśli jesteś osobą zainteresowaną zdrowym żywieniem to możesz znaleźć tu coś dla siebie, ale bez rewelacji i sensacji.

Pietraszenko | 2016-05-11

Dieta Dąbrowskiej to tak naprawdę post, ponieważ je sie produkty o niskiej wartości (indeksie Ig) w zwiazku z czym osoby takie jak ja, zawsze z kilkoma kilogramami za dużo w bardzo szybkim tempie gubią wagę co widać po zmianach np w w obwodzie pasa ale tez oczyszczają sobie jelita (miękki brzuch). Choć pełna dieta to 42dni, nigdy nie wytrwałem dłużej niż 16 co nie zmienia faktu, ze dla osób z 10-20 kg za dużo szybszej diety nie znajdą. jesli po zakończeniu zmienią swoje żywienie (dużo warzyw, kasz, mniej glutenu, mąk) to naprawde nie musi być efektu jojo wiekszego niż 2kg ( ja zrzucałem np z 95 do 85 i potem długo utrzymywałem wagę 87 kg). Tak naprawdę wystarczy przeczytać 10 stron które mówią o szczegółach diety, reszta to opis różnych przypadków, historii itp. jest to przelanie na papier audycji z lat 90-tych w radiu maryja, które na takie tematy jak zdrowie, środowisko czy historia zawsze zapraszało ciekawych, mądrych gości, profesorów.

| 2012-07-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka jest zbiorem spisanych audycji z Radia Maryja ale nie zrażajcie się tym. W Radiu Maryja niekiedy bardzo ciekawe audycje są (naprawdę!).

Przeczytałem kilka książek na temat zdrowia i zdrowego odżywiania się. Ze wszystkich 2 książeczki Ewy Dąbrowskiej są moim zdaniem po prostu najlepsze.

Wg mnie jest to najlepsza dieta jaka jest. Chyba jeszcze żadnej książce w LubimyCzytać nie dałem maksymalnej oceny, za wyjątkiem dwóch ksiązek w/w doktor.

Ela | 2015-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: sierpień 2015

Super książeczka o zdrowym odżywianiu. Być może 6-tygodniowy post w niej opisany może wydawać się drastyczny, ale jest skuteczny. Dzięki tej książeczce mój mąż w 6 tygodni zrzucił 12 kg, a poziom cholesterolu i trójglicerydów zmalał z ok 300 do 150! Kolejne potwierdzenie, że owoce i warzywa mogą zdziałać cuda!

sikora | 2012-06-22
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Książka otwiera oczy na to jak bardzo wpływa na nas jedzenie. Osobiście polecam przeczytać!

Marcin | 2018-08-08
Na półkach: Zdrowie, Przeczytane

Porady wypróbowałem na sobie jako coś nowego. Dokładniej zastosowałem 6 tyg. post z dodatkowymi kilkoma tygodniami wchodzenia i wychodzenia z postu.

Kurację przeszedłem już prawie rok temu. Od tego czasu nie byłem ani razu przeziębiony. Ustąpił mi także ból kolan. Schudłem 15kg.

Książka i pomysł postu jest godny pochwały, ale niestety nie rozwiąże wszystkich problemów ze zdrowiem. U mnie zostały jeszcze do rozwiązania problemy z jelitami i dysbiozą. Traktuję ją jako jeden z kroków w kierunku powrotu do zdrowia.

hienka7 | 2016-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 21 listopada 2016

Książkę skończyłam jakiś czas temu i nawet zdążyłam wypróbować działanie postu. Nie będę się tu rozpisywać o tym co jest w książce, bo o tym już parę osób pisało. Ze swojej strony mogę napisać, że post działa na pewno na nadwagę, bo chyba nie ma osoby, która na nim by nie schudła. Co do właściwości leczniczych postu to osobiście nie mam problemów zdrowotnych wymagających leczenia więc efektów w tej kwestii u mnie brak. Z ciekawostek napiszę, że w trakcie postu dostałam infekcji bakteryjnej oka i powiem szczerze, że nie wiem czy to przypadek czy był to kryzys ozdrowieńczy, bo jak byłam mała to miałam często problemy z jęczmieniami na oczach. Jak to mówią tonący brzytwy się chwyta więc myślę, że szczególnie osoby chore powinny na sobie wypróbować działanie postu, bo według dr Dąbrowskiej można zyskać zdrowie. Można też wysmuklić sylwetkę i oczyścić organizm. A i jeszcze jedno po takim poście zmienia się smak więc można się pozbyć też złych nawyków żywieniowych.