Krzysztof1993 
status: Czytelnik, dodał: 48 książek, ostatnio widziany 5 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-03-19 21:10:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Chronologia trochę kuleje, czuć niedosyt, że zwieńczeniem biografii nie była ostatnia wyprawa Kukuczki na Lhotse. Nadto czasami mało o bohaterze, a więcej o samych wyprawach z udziałem jedynego polskiego zdobywcy wszystkich ośmiotysięczników. Jednakże całkiem sprawnie się to czytało, aczkolwiek wydawnictwo lepiej spisało się przy wydaniu biografii Tomasza Mackiewicza czy Adama Bieleckiego.

 
2019-03-03 14:09:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Biografia łudząco podobna do historii życia Grzegorza Króla i Dawida Janczyka, z tym że w przypadku Igora Sypniewskiego doszła jeszcze depresja. I teraz należy zadać pytanie, co łączy te wszystkie, można powiedzieć, tragedie ludzkie? Zbyt proste byłoby odpowiedzieć, że alkohol czy hazard, to można bowiem wyczytać z samych książek. Co łączy tych ludzi? Czy może dzieli ich jednak za dużo, aby... Biografia łudząco podobna do historii życia Grzegorza Króla i Dawida Janczyka, z tym że w przypadku Igora Sypniewskiego doszła jeszcze depresja. I teraz należy zadać pytanie, co łączy te wszystkie, można powiedzieć, tragedie ludzkie? Zbyt proste byłoby odpowiedzieć, że alkohol czy hazard, to można bowiem wyczytać z samych książek. Co łączy tych ludzi? Czy może dzieli ich jednak za dużo, aby stosować takie porównania? Wychowanie, środowisko? Przyznam, iż dla mnie wiele tych piłkarzy dzieli, ażeby jednoznacznie określić "na szybko" przyczyny takich wyborów. Intrygująca jednak byłaby szczegółowa analiza takich biografii.

pokaż więcej

 
2019-02-27 20:35:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Złowieszczy los sprawił, że piszę niniejszą opinię w czasie, kiedy na osławionej "Nagiej Górze" nieznane są losy dwóch himalaistów: Toma Ballard'a i Daniele Nardi, który to przed rokiem aktywnie włączył się w organizację pomocy dla Tomasza Mackiewicza. Oby przywołana historia nie miała takiego końca, jak ta, która wprost przyczyniła się do powstania przedwczesnej biografii naszego zawziętego i... Złowieszczy los sprawił, że piszę niniejszą opinię w czasie, kiedy na osławionej "Nagiej Górze" nieznane są losy dwóch himalaistów: Toma Ballard'a i Daniele Nardi, który to przed rokiem aktywnie włączył się w organizację pomocy dla Tomasza Mackiewicza. Oby przywołana historia nie miała takiego końca, jak ta, która wprost przyczyniła się do powstania przedwczesnej biografii naszego zawziętego i charyzmatycznego bohatera. Zaimponowała mi sama historia - przedstawiająca nieszablonowego, ambitnego i bliskiego w małych, ludzkich problemach człowieka, nie bojącego się spełniać swoje marzenia na przekór hipotetycznym trudnościom. Wzbudziła we mnie również zazdrość pomieszaną ze smutkiem, czuć bowiem tę wolność i swobodę ducha panującą w bazach pod górą. Polecam nie tylko dla miłośników gór, lecz także dla tych, którzy boją się realizacji swoich marzeń.

pokaż więcej

 
2019-02-20 20:30:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Czuć tutaj, podobnie jak w przypadku biografii Grzegorza Szamotulskiego, rękę Krzysztofa Stanowskiego. Wojciech Kowalczyk więcej skupia się na wydarzeniach pozaboiskowych, podchodzi do piłki nożnej z wielką rezerwą, nie uprawia dyplomatycznej gry oceniając zwyczaje w polskiej lidze czy choćby byłych trenerów lub kolegów z boiska. Chyba sam czułem większy niedosyt wobec kariery Kowalczyka niż... Czuć tutaj, podobnie jak w przypadku biografii Grzegorza Szamotulskiego, rękę Krzysztofa Stanowskiego. Wojciech Kowalczyk więcej skupia się na wydarzeniach pozaboiskowych, podchodzi do piłki nożnej z wielką rezerwą, nie uprawia dyplomatycznej gry oceniając zwyczaje w polskiej lidze czy choćby byłych trenerów lub kolegów z boiska. Chyba sam czułem większy niedosyt wobec kariery Kowalczyka niż on sam. Można pozazdrościć takiego podejścia, aczkolwiek jest w tym jakiś deficyt ambicji.

pokaż więcej

 
2019-02-19 19:51:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Otwiera oczy po sytuacji mającej miejsce przed sześcioma laty. Pamiętam jak dziś gromy, które poleciały szczególnie na Adama Bieleckiego, o czym sam wspomina, co nie dziwi, w tej książce. W tamtym zalewie informacji, z naturalną ignorancją, graniczącą z bezmyślnością, człowiek był w stanie wierzyć, że ten Bielecki faktycznie zrobił coś okropnego, nie czekając na kolegów do nocy, skazując się w... Otwiera oczy po sytuacji mającej miejsce przed sześcioma laty. Pamiętam jak dziś gromy, które poleciały szczególnie na Adama Bieleckiego, o czym sam wspomina, co nie dziwi, w tej książce. W tamtym zalewie informacji, z naturalną ignorancją, graniczącą z bezmyślnością, człowiek był w stanie wierzyć, że ten Bielecki faktycznie zrobił coś okropnego, nie czekając na kolegów do nocy, skazując się w zasadzie na śmierć. A czy inni wspinacze nie robią w takich sytuacjach identycznie? Oto jest pytanie.

Poza tym rysuje się tutaj obraz zdeterminowanego i ambitnego człowieka. Biografia podtrzymuje powiedzenie, że książki naprawdę wiele mogą uzmysłowić lub dokładniej nauczyć.

pokaż więcej

 
2019-02-12 20:12:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dosyć przeciętna i pobieżna. Ni to o R. Lewandowskim, ni to o reprezentacji (szczególnie pod koniec książki). Nazbyt wyidealizowany obraz kapitana polskiej reprezentacji, doceniając wszelako jego chęć samorozwoju i prowadzenia, brakuje tu wydarzeń z natury ciężkich, brzemiennych, które każdy człowiek, czy to krezus, biedak, dźwiga.

 
2019-02-07 19:13:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Intrygująca jest psychika ludzi lubujących się w zapoznawaniu brudnych historii, porażek czy skandalizujących wydarzeń - wszelakich celebrytów, polityków czy choćby sąsiadów. Sam złapałem się na tym, że bardziej mnie "ciągnie" do biografii tych niepokornych, wydają się one bowiem ciekawsze niż suche, często wyidealizowane opisy życia, tych którzy osiągnęli sukces. I nie, nie przemawia przeze... Intrygująca jest psychika ludzi lubujących się w zapoznawaniu brudnych historii, porażek czy skandalizujących wydarzeń - wszelakich celebrytów, polityków czy choćby sąsiadów. Sam złapałem się na tym, że bardziej mnie "ciągnie" do biografii tych niepokornych, wydają się one bowiem ciekawsze niż suche, często wyidealizowane opisy życia, tych którzy osiągnęli sukces. I nie, nie przemawia przeze mnie zazdrość, kibicuję im gorąco, traktując ich jako inspirację i motywację w drodze do dalszego sukcesu. Natomiast w przypadku Grzegorza Króla, mamy obraz człowieka, który podobnie jak Dawid Janczyk (choć on nadal walczy o powrót) przegrał swoją karierę, przez zgubny nałóg. Alkohol czy hazard, często idące razem w parze. W gruncie rzeczy dla młodego człowieka przywołane historie mogą wydawać się nawet atrakcyjne, nieprzypadkowo król życia, warto mieć wszelako nadzieję, iż niniejsze przestrogi (ileż ich było!) ochronią wielu przed, paradoksalnie, niebezpiecznymi sytuacjami bramkowymi.

pokaż więcej

 
2019-02-04 19:50:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Naśmiałem się w trakcie tej biografii (choć raczej nie powinienem tak tego nazywać) co niemiara. Mnóstwo anegdot, historyjek, często takich, w które dotąd nie jestem w stanie uwierzyć - zza kulis wyidealizowanej piłki nożnej wprost z telewizyjnego ekranu. Czasem aż żałujesz, że nie mogłeś w tym uczestniczyć, choć nie brak w książce osobistych tragedii i zwyczajnych, ale brutalnych ludzkich... Naśmiałem się w trakcie tej biografii (choć raczej nie powinienem tak tego nazywać) co niemiara. Mnóstwo anegdot, historyjek, często takich, w które dotąd nie jestem w stanie uwierzyć - zza kulis wyidealizowanej piłki nożnej wprost z telewizyjnego ekranu. Czasem aż żałujesz, że nie mogłeś w tym uczestniczyć, choć nie brak w książce osobistych tragedii i zwyczajnych, ale brutalnych ludzkich pomyłek. Tylko mało trochę samego Szamotulskiego...

pokaż więcej

 
2019-02-03 16:55:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Z początku, do pierwszych 80 stron, byłem zawiedziony. Czułem, że poruszanie pewnych tematów jest ograniczone, zresztą takie wrażenie towarzyszyło mi nieco do końca biografii, pomimo iż podkreślano, że przed Małgorzatą każdy ma się "otworzyć". Nie przypadł mi do gustu również format, a mianowicie mieszanie wywiadów, subiektywnych wypowiedzi rodziny czy znajomych oraz przemyślenia samej... Z początku, do pierwszych 80 stron, byłem zawiedziony. Czułem, że poruszanie pewnych tematów jest ograniczone, zresztą takie wrażenie towarzyszyło mi nieco do końca biografii, pomimo iż podkreślano, że przed Małgorzatą każdy ma się "otworzyć". Nie przypadł mi do gustu również format, a mianowicie mieszanie wywiadów, subiektywnych wypowiedzi rodziny czy znajomych oraz przemyślenia samej Małgorzaty Domagalik. Jednakowoż sama treść wydaje się atrakcyjna, Kuba prezentuje się jako osoba intrygująca, ciekawa, w której buzują charakterologiczne sprzeczności. Wiele tych cech charakteru wszelako imponuje i one przeważają, co widać po reakcji całej piłkarskiej społeczności w Polsce, która Kubę zwyczajnie szanuje i co on sam podtrzymał i podtrzymuje, podejmując chociażby takie decyzje, jakie podjął przed miesiącem.

pokaż więcej

 
2019-01-28 16:44:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dosadna, ciekawa, wciągająca, aczkolwiek odrobinę tracąca wigor wraz z dostrzegalną zmianą bohatera, którą dostrzec można wraz z lecącymi latami. Od wybuchowego, bezpardonowego do bardziej wyważonego i uczuciowego Arkadiusza Onyszki. Szanuję i dziękuję za uczciwość i odwagę w wygłaszaniu poglądów i prezentowaniu hipokryzji miłośników tolerancji. Kibicuję Arkowi, choć jestem charakterologicznie... Dosadna, ciekawa, wciągająca, aczkolwiek odrobinę tracąca wigor wraz z dostrzegalną zmianą bohatera, którą dostrzec można wraz z lecącymi latami. Od wybuchowego, bezpardonowego do bardziej wyważonego i uczuciowego Arkadiusza Onyszki. Szanuję i dziękuję za uczciwość i odwagę w wygłaszaniu poglądów i prezentowaniu hipokryzji miłośników tolerancji. Kibicuję Arkowi, choć jestem charakterologicznie raczej jego przeciwieństwem.

pokaż więcej

 
2019-01-20 18:28:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
299 231 1159
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd