Julius Caesar
Juliusz Cezar
Jogurt

Wydarzenia z życia Cezara i niektóre jego wypowiedzi stały się przysłowiowe. To on, przekraczając na czele armii Rubikon, zawołał: "Kości zostały rzucone!", a o jednym ze swych zwycięstw powiadomił senat w trzech słowach: "Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem". Wybitny wódz, mąż stanu i autor dzieł historycznych, należał do najwybitniejszych postaci starożytności. Zdarzało mu się stanąć w obliczu klęski w czasie bitwy, ale nigdy nie przegrał żadnej wojny. Zginął zasztyletowany w senacie przez spiskowców. Książka ta jest popularnym, niezwykle ciekawym ujęciem życia i dokonań postaci łączącej republikę z cesarstwem.

źródło opisu: Świat Książki, 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!