Cleopatra
historia
GJu

Kleopatra była ostatnią przedstawicielką dynastii ptolemejskiej rządzącej Egiptem. Zasiadła na tronie dzięki Juliuszowi Cezarowi. Znająca kilka języków, inteligentna i bystra, okazała się znakomita administratorką. Gdy po zabójstwie Cezara wróciła z Rzymu do Aleksandrii, jej gościem – i kochankiem – został Marek Antoniusz. W ciągu kilku lat ich związku dała mu troje dzieci. Pokonana w wojnie domowej, odebrała sobie życie po bitwie pod Akcjum.

Emina | 2016-07-04
Mariusz | 2016-03-09