Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Igrzyska śmierci

Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Hunger Games
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
Ameryka przyszłość igrzyska śmierć Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz dystopia literatura amerykańska
The Hunger Games
Igrzyska śmierci (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz

Bardzo ciekawa książka. Widziałam film kilkukrotnie, żałuję, że tak późno. W książce wyjaśnionych jest wiele zdarzeń i ich przyczyn, ci siłą rzeczy zostało pominięte w filmie.
Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie, przez główną bohaterkę Katniss. Z tego powodu dosyć mało jest dialogów, co może utrudniać czytanie.
Warto przeczytać i zastanowić się do czego mogą...

Byłem bardzo sceptyczny przed przeczytaniem książki, bo miałem okazję wcześniej obejrzeć film. Obawy okazały się jednak niesłuszne i nawet z pewnymi ograniczeniami co do własnej interpretacji bohaterów - czytało się świetnie.

Pozycja bardzo dobrze napisana, spójna i wciągająca. Suzanne dała z siebie wszystko, a przedstawiona historia jest, mimo swej względnej prostoty,...

Lekka książka do przeczytania dla relaksu, zdecydowanie lepsza niż film.

Narratorką i jednocześnie główną bohaterką jest 16 letnia Katnisse. Mieszka ona na terenie dzisiejszej Ameryki Północnej, na której znajduje się państwo Panem. Panem moim zdaniem przypomina trochę USA. Mamy dystrykty (stany, części państwa), różnorodne społeczeństwo (w każdym dystrykcie znajdujemy inne społeczeństwo jak np. w trzecim dystrykcie są ludzie związani z...

Książka lepsza niż przypuszczałam. Historia Katniss była mi poniekąd znajoma z filmu (tak, niedopuszczalny grzech) i wypadła o wiele lepiej na papierze (co dzieje się prawie zawsze). Pomimo, że byłam świadoma zakończenia, czytałam z zapartym tchem. Jest jednak jeden mankament, edycja jubileuszowa. Rozumiem, że wydawcy założyli, że książkę kupią osoby już zaznajomione z...

"Igrzyksa śmierci" jest jedną z najbardziej znanych dystopijnych trylogii. I wcale nie dziwi mnie jej popularność.
Główna bohaterka, Katniss, wyjeżdża na głodowe igrzyska, gdzie toczy się walka na śmierć i życie.
Brutalna rozgrywka jest transmitowana w telewizji i dostarcza rozrywki ludziom zamieszkującym państwo, które niegdyś było Stanami Zjednoczonymi.
Wartka akcja,...

8 a nawet 8,25 ⭐
Super fantastyka, której się obawiałam i jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Polubiłam główną bohaterkę, więc za to ogromny plus. Zakończenie igrzysk było przewidywalne, ale cóż, to nadal według mnie dobra pozycja.

Fabuła wciągająca, napisana językiem bardzo lekkim, książka o poświęceniu i sile walki. Przeczytałam ją w 3 dni. Jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Polecam.

O dziwo jestem na tak ! Nie przypuszczałam, ze tego typu książka może mi się spodobać, nie jestem fanką tego typu fikcyjnych historii ale naprawdę jestem pod wrażeniem. Miło się czytało, byłam zaciekawiona i chce więcej ! Akcja rozwijała się powoli ale myśle, że nie ujmuje to aż tak bardzo atrakcyjności książki. Chętnie sięgnę po kolejne części. Muszę przyznać, że za...

Jedna z lepszych książek, którą kiedykolwiek czytałam. Jeżeli nie najlepsza.
Język w którym książka jest napisana jest niesamowicie wciągający, nie potrafiłam się oderwać. Ta książka uzależnia.
Od razu zabieram się za kolejną część.

57 775
    15 038