Igrzyska śmierci

Okładka książki Igrzyska śmierci
Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Igrzyska śmierci (tom 1)
The Hunger Games
Media Rodzina
2012-03-21
2012-03-21
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Ameryka przyszłość igrzyska śmierć Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz dystopia literatura amerykańska

Ta książka, ta historia całkowicie mnie wciągnęła. Na pewno jest to jedna z lepszych fantastyk mimo upływu lat. Ten wykreowany świat jest po prostu genialny. Polecam każdemu.

Historię czytało się szybko i przyjemnie, ale nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Brakowało mi zwrotów akcji i trudnych decyzji, chociaż książka nie nudziła. Nie potrafiłam do końca wczuć się w bohaterów i nie wywoływali u mnie silnych uczuć przez co książka wydawała mi się mdła.

Jest jeden powód dla którego żałuję, że przeczytałem tę książkę - to, że znam tę historię mniej więcej z filmów. Choć oglądałem je całkiem dawno, to mimo wszystko w głowie pozostały mi urywki wspomnień, przez co po części wydarzenia w książce nie były dla mnie zaskoczeniem. A szkoda, bo książka mimo wszystko wciągnęła mnie niesamowicie, choć nie udało mi się do końca wczuć w ten klimat. Świetne opisy, dobrze wykreowani bohaterowie, świetnie przedstawiony świat, niezwykłe wydarzania. A to wszystko w zaledwie 350 stronach. Jestem niezwykle zaskoczony, że autorce udało się zmieścić to wszystko w takiej ilości tekstu. Jednakże to tylko sprawiło, że przez książkę dosłownie płynąłem. Jestem naprawdę pod wrażeniem tej części. Niestety, największą przyjemność z czytania odebrała mi znajomość wątków, nie zaskoczyło mnie nic (choć oczywiście znalazły się fragmenty, których nie znałem z ekranizacji), lecz mimo to świetnie się bawiłem podczas czytania. Wystawiam tej książce ocenę 7/10, lecz tylko ze względu na to, że nie pociągnęła mnie ona z wyżej opisanych przeze mnie powodów. Jeżeli miałbym oceniać tę książkę obiektywnie, zakładając że nie znałbym tej historii, to myślę że wówczas wystawiłbym tej książce ocenę 9/10 a być może nawet 10/10. Jeżeli ktoś jeszcze jakimś cudem nie zna tej historii, to każdemu polecam. Świetna, świetna książka.

Coś niesamowitego, niesamowicie wciągająca i porywająca historia. Świetnie napisana!

Uwielbiam!
Najpierw obejrzalam filmy, ktore niestety niezbyt zrozumialam. Balam sie brac za ksiazki w obawie ze bedzie duzo opisow walki ktorych nie zznoszeczytac ale ciagle chodzilo mi po glowie ze cos mi w tej histori umyka. W koncu postanowilam przeczytac i nie zaluje - czesto do niej powracam poniewaz daje mi nadzieje na to ze cokolwiek sie dzieje kiedys w koncu sie skonczy i nastana lepsze czasy.

Uwielbiam!

Cudo! Świetna książka.

Cudo! Świetna książka.

Kocham

Kocham

Książkę znałam wcześniej wyłącznie z tytułu, nie wiedziałam o czym jest. W końcu się za nią zabrałam i oceniam ja bardzo dobrze. Ciekawy pomysł na fabułę, dobrze poprowadzona historia. Co prawda piszę to niemal miesiąc po przeczytaniu i nie pamiętam już szczegółów, jednak na pewno bardzo mnie wciągnęła.

Fenomenalnie się to czytało. Nawet w momencie kiedy były same opisy, które zazwyczaj opornie mi się czyta moje zaangażowanie nie opadło. Kiedy miałam tą w rękach totalnie zapominałam o świecie.

Zdecydowanie najlepsza książka z tej trylogii. Od rozpoczęcia Igrzysk do samego końca trzyma w napięciu. Bardzo podoba mi się jak ujęte są rozterki bohaterki oraz to jak widzi wszystko główna bohaterka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to