Igrzyska śmierci

Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Hunger Games
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
Ameryka przyszłość igrzyska śmierć Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz dystopia literatura amerykańska
The Hunger Games
Igrzyska śmierci (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz

Opinie [4 034]

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam.

Katniss to młoda dziewczyna, która po śmierci ukochanego ojca dba o matkę i siostrę. Pomimo zakazów oraz możliwości ogromnych konsekwencji, dziewczyna poluje na dziką zwierzynę, aby zapewnić pożywienie rodzinie. Żyje w czasach kiedy organizowane są corocznie krwawe igrzyska, w których bierze udział dwoje losowo wybranych uczestników z każdej z frakcji. Niespodziewanie...

Moja historia z bestsellerem z rąk Collins zaczęła się zapewne bardzo podobnie, jak u wielu innych: w pierwszej kolejności obejrzałam film, a później dowiedziałam się o książce i postanowiłam porównać ekranizację wraz z wersją pierwotną.
Wyzwaniem jest podejść do książki neutralnie, oczekując efektu zaskoczenia, gdy już znamy historię Katniss. Przy okazji wspomnę, że...

Wartka akcja, wciągająca fabuła, intrygujący bohaterowie, ciekawy tło i klimat. Pozycja warta przeczytania.

Nie jest zła, ale moim zdaniem chyba jednak trochę przereklamowana.

Nie wiem, który raz w życiu przeczytałam książkę autorstwa Suzanne Collins pod tytułem „Igrzyska śmierci”. Publikacja ta opowiada historię dwójki młodych ludzi- Katniss Everdeen i Peeta Mellark- zostają zmuszeni przez władze państwa Panem do udziału w bratobójczej walce o przeżycie w głodowych igrzyskach. To wydarzenie było rokrocznie organizowanie na rozkaz prezydenta...

Bardzo mi się spodobała. Mamy w środku do czynienia z narracją pierwszoosobową, dzięki czemu nawet całe rozdziały opisów, bez ani jednego dialogu, nie są nużące. Ciekawie się kończy, nieco przewidywalnie jednak nie do końca, a każde zakończenie rozdziału sprawia, że chcemy przeczytać więcej i więcej. Akcja trzyma poziom przez całą powieść, jest jednak dość brutalna.

Świetna książka, nie mogłam się od niej oderwać, odskocznia od rzeczywistości.

Bardzo się zawiodłam. Film był świetny, więc założyłam, że książka też taka będzie. Niestety się myliłam

Jest to jedna z moich ulubionych trylogii i książek w ogóle. Idealnie wykreowani bohaterowie, cały czas coś się dzieje, utożsamiamy się z bohaterami i odnosimy wrażenie, że żyjemy w tym świecie. Jest to książka, którą czyta się po nocach.

Dyskusje

55 128