Okładka książki Gregor i Przepowiednia Zagłady Suzanne Collins
Okładka książki Gregor i Przepowiednia Zagłady
Suzanne Collins Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Kroniki Podziemia (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Podziemia (tom 2)
Gregor and the Prophecy of Bane
Poradnia K
2023-06-14
2015-09-23
9788367195812
Dorota Dziewońska

Okładka książki Starcie potworów Chris Columbus, Ned Vizzini
Starcie potworów Chris Columbus, Ned...
Okładka książki Gwiazdy przeznaczenia Adam Jay Epstein, Andrew Jacobson
Gwiazdy przezn... Adam Jay Epstein, A...
Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Próba żelaza Holly Black, Cassan...

Ciekawa historia z wartką akcją i fantastycznym światem przedstawionym. Książka nie nudzi nawet przez moment, a nowa przepowiednia i komplikacje z nią związane są zaskakujące.

Przygodówka dla młodszego pokolenia. Wartka akcja, więzi przyjaźni i walka dobra ze złem.

Polecam! Bardzo dobra książka.

Polecam! Bardzo dobra książka.

Trochę przewidywalna, ale i tak fajnie się czyta. Polecam

Trochę przewidywalna, ale i tak fajnie się czyta. Polecam

Podoba mi się, jak rozwija się ta seria. Kolejne przygody Gregora stają się coraz trudniejsze, ale na szczęście chłopiec może zawsze liczyć na swoich przyjaciół. Mega się wkręciłam w tę historię.

A tu macie kolejną świetna przygodę nie tylko dla dzieci i młodzieży. Sama przeczytałam kolejne przygody Gregora i jestem zachwycona mnogością fabuły. Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @poradnia_k_wydawnictwo mogę Wam zdradzić trochę tajemnicy✨

Gregor i Przepowiednia Zagłady

Po powrocie z Podziemia, Gregor obiecał sobie że już nigdy tam nie wróci. Chce w końcu żyć normalnie z pełną rodzina która odzyskał. Mimo problemów ogólnych dają radę, jego mama dwoi się i troi by utrzymać dom, a jego tata próbuje wrócić do zdrowia po ciężkich przejściach. Gregor sam w sobie też szuka możliwości zdobycia pieniędzy by pomóc mamie i już niby wszystko idzie ku lepszemu gdy nagle znika jego najmłodsza siostra którą ledwo uratował.
Dziewczynka znowu trafiła do Podziemia a Gregor dowiaduje się że na nowo musi podjąć wyzwanie i podjąć się misji.
Niezależnie od wszystkiego musi stawić czoła Przepowiedni Zagłady i na nowo uratować swoją siostrę.
Czy stawi czoła szczurowi Mortiferowi? Czy podejmie się niebezpiecznej przeprawy przez Wodny Szlak by trafić do jego siedziby ?
Sami musicie znaleźć odpowiedzi i przeżyć przygodę która na długo zapada w pamięć.
Książka pokazuje wspaniale rozwinięte więzi rodzinne i między rodzeństwem 🥹 w pełni poświęcenie, walka o słuszna sprawę. Świetna przygoda ze zwrotami akcji gdzie nie ma nudy i trzyma w napięciu. Czekamy z niecierpliwością na kolejną część mamy nadzieję że będzie równie wspaniała jak dwie poprzednie 😍✨

Gregor i Przepowiednia Zagłady

Książka "Gregor i przepowiednia zagłady" jest to druga książka z serii "Kroniki Podziemia" autorstwa Suzanne Collins. Ja jestem zakochana w tej serii i myślę, że jest ona idealna dla młodszych czytelników 10+. Ciekawa, rozbudowana fabuła, sytuacje trzymające w napięciu, barwne postacie i wiele innych cech, które czynią tę serię wyjątkową. W pierwszej książce są opisane przygody jedenastolatka Gregora i jego małej siostrzyczki Botki w Podziemiu. W świecie gdzie karaluchy, nietoperze, szczury i ludzie mogą porozumiewać się... To niebezpieczne i mroczne miejsce ma w sobie wiele tajemnic, które Gregor musi poznać. W tomie drugim chłopiec zmuszony powrócić do Podziemia, ponieważ została porwana jego siostrzyczka i Gregor musi zmierzyć się z kolejną przepowiednią. Muszę przyznać, że drugi tom jest nieco mroczniejszy niż pierwszy. Autorka zadbała o to, żeby czytający się nie nudził. Dużo wszystkiego się dzieje i muszę powiedzieć, że widać dojrzewanie głównego bohatera. Wyprawy stają się bardziej niebezpieczne, śmierć czai się na każdym kroku. Tej części serii dałam ocenę 7/10, ponieważ nie spodobał mi się moment tego, jak Gregor został szantażem zmuszony do ponownego wejścia w Podziemie. Do plusów jeszcze mogę dodać, że serię można porównać do serii książek o Harrym Potterze. Tu tak samo mały chłopiec musi wykazać się odwagą i podejmować poważne życiowe decyzje. Myślę, że kolejne części będą jeszcze ciekawsze i mroczniejsze! Z niecierpliwością czekam na Tom 3! Polecam!

Po drugim tomie ,,Kronik Podziemia" ,,Grzegorze i przepowiedni zagłady" czekam mnie olbrzymi kac książkowy. Ta część jest zdecydowanie bardziej mroczna, zawiła i cięższa od pierwszej. Ja na końcówce, która wbiła mnie w fotel wylałam morze łez i naprawdę nie wiem, co mogę Wam o niej powiedzieć... Suzanne Collins porusza kolejny, łamie serce przedstawiając niesamowitą historię i porusza ważne tematy. Według mnie lekcje płynące z drugiego tomu jej serii dla dzieci to, to aby nie oceniać innych przez pryzmat ich pobratyńców, a także to, jak ważne jest trzymanie się swojego kręgosłupa moralnego. Bo gdy zrobimy jedną złą rzecz, to co odstrasza nas od kolejnych? Z takim pytaniem zostałam po lekturze tej niesamowitej książki. Na tych 299 stronach Collins wspaniale rozwija psychikę bohaterów, w czym od zawsze jest mistrzynią i roztacza przed nami kolejne niesamowite oraz momentami przerażające zakamarki świata Podziemia. Warto czytać tę serię! Naprawdę!

Ocena: 11/10

Za egzemplarz bardzo dziękuję @poradnia_k_wydawnictwo

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii "Kroniki Podziemia" Suzanne Collins
natychmiast zaczęłam lekturę tomu drugiego o groźnym tytule
"Gregor i Przepowiednia Zagłady".

I przeczytałam ten tom jednym tchem, pędząc za akcją i gryząc palce.
Towarzyszyły mi adrenalina, podekscytowanie i zaskoczenie.

Gregor wrócił do Podziemia, chociaż obiecywał, że nigdy więcej!
A gdy już się tam znalazł, okazało się, że jest dla niego zadanie,
związane z kolejną przepowiednią - Przepowiednią Zagłady!

Tytuł brzmi groźnie i jest groźnie!
Szczury chcą zabić jego siostrę, bo wierzą, że tym złamią wolę Gregora,
a wtedy nikt i nic nie uratuje już ludzi w podziemnym świecie.
Wtedy nadejdzie biały szczur - nadzieja na władzę szczurów.
Zadaniem chłopca jest zabić białego szczura...
Ale Gregor ma tylko 11 lat, nigdy nie trzymał miecza
i w ogóle unika przemocy.

Niebezpieczeństwa, ryzyko, strach, odwaga.
Mrok, napięcie, walki, strata, śmierć.
Zaufanie, lojalność, przyjaźń, troska.
Uprzedzenia i pozory.

Świetnie napisana powieść fantasty dla starszych dzieci i młodzieży.
Polecam czytać według kolejności tomów.

Uwaga: nie dla wrażliwców.

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii "Kroniki Podziemia" Suzanne Collins
natychmiast zaczęłam lekturę tomu drugiego o groźnym tytule
"Gregor i Przepowiednia Zagłady".

I przeczytałam ten tom jednym tchem, pędząc za akcją i gryząc...

Kolejna świetna książka Suzanne Collins. Na pierwszy rzut oka może się wydawać kolejnym tomem kontynuującym tasiemca, ale (o dziwo) porywa czytelnika w jeszcze szybszym tempie niż pierwsza część. Nadaje się nie tylko dla młodszych, ale i starszych czytelników, którzy być może szukają małego odstępstwa od długich książek fantasy i sc-fi.

Miłego czytania ;)

Miłego czytania ;)