Istoty chaosu

Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 3)
Wydawnictwo: Łyński Kamień
Beautiful Chaos
Beautiful Chaos, Istoty
Sherry

Ethan myślał, że zdążył się już przyzwyczaić do strasznych i niemożliwych rzeczy, które od czasu, kiedy poznał Lenę, działy się w Gatlin. Ale kiedy razem z Leną wrócili do domu, okazało się, że słowa “straszny” i “niemożliwy” nabrały nowego znaczenia. Szarańcza, niespotykane upały i gwałtowne burze zaczęły nawiedzać Gatlin… Wszytko wskazywało na to, że powodem tych nieszczęść jest Lena, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Czas płynął i tylko jedno było pewne… miasteczko przestanie istnieć, jeśli straszliwe moce kłębiące się nad nim nie zostaną ujarzmione, a to wymaga wielkiej ofiary.

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Moni | 2019-01-02
Przeczytana: lipiec 2018

No to przepadłam... grrr tylko dlaczego czwarta część nie jest przetłumaczona!!!???

MrFatty | 2018-11-30
Przeczytana: 27 listopada 2018

W "Istotach chaosu" nic nie ma sensu! Bohaterowie miotają się jak kukiełki, a najczęstszym wyjaśnieniem ich działań jest "bo tak czuję". Więcej logiki znajduje się w podręczniku "Logika 0%". Kolejne wydarzenia nie tworzą mającego przyczynę i skutek łańcucha, a motywacje bohaterów są zamiatane pod dywan i beznadziejnie uzasadniane.
Ciekawym zabiegiem jest pozbawienie Gatlin atmosfery spokoju. Dzięki temu czytelnik może się identyfikować z miejscem akcji, gdyż prawdopodobnie wolałby zostać obsadzony szarańczą niż kontynuować czytanie tej powieści. No i oczywiście sporą część treści stanowi nikogo nie interesujące życie szkolne. Na szczęście w dalszej części tomu jego rola jest znacznie ograniczona, jakby autorzy zrozumieli, że nikogo nie obchodzą panny Asher i Snow.
Zakończenie jest bardzo fajnym cliffhangerem. Tak naprawdę to nie. Jest słabe, nic nie wyjaśnia, nie zamyka żadnego wątku. Istnieje tylko dlatego, że ktoś na szczęście uznał, że "Istoty chaosu" muszą się kiedyś...

Rakszasi | 2018-02-23
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 23 lutego 2018

Podsumowując całą serię:
Pomysł 5/10,
Rozwijanie się akcji 2/10,
Romans 3/10,
Zaskoczenie finałem 0/10,
Irytujące rzeczy, zdecydowanie za wiele jak na mój gust, zbyt często się powtarzało jaki to jestem smutny i jak ja ją kocham. Nie spodobał mi się również opis na okładce mówiący: I tym razem nie będzie happy endu, to jak sprzedanie całej historii bez potrzeby jej czytania, więc automatycznie książką straciła na motywie "łał ale dlaczego".

pwyz | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Swoją przygodę z Kronikami Obdarzonych zaczęłam na początku roku 2016. Przeczytałam wówczas pierwszą część - "Piękne Istoty". Później wydarzyło się coś, przez co nie sięgnęłam po kolejne części. Jednak w ciągu ostatnich 3 tygodni przeczytałam serię od początku. I nie żałuję.
Chylę czoła przed autorkami za stworzenie tak magicznego - w każdym tego słowa znaczeniu - świata. To jedna z tych powieści, w których nie sprawdzasz ile stron zostało do końca rozdziału; po których przeczytaniu, żałujesz, że mimo wszystko nie jest to Twoje życie, Twoja historia.
Książka kompletnie nieprzewidywalna. Zakończenie drze serce na milion kawałków, jak nie więcej. Fantasy połączone z romansem - czy istnieje coś lepszego? Jestem przekonana, że Lena i Ethan oraz Ridley i Link na zawsze pozostaną jednymi z moich ukochanych par literackich.
Całe Gaitlin, wszystkie postacie i cała seria na zawsze pozostaną w moim sercu i z całą pewnością jeszcze kiedyś do niej wrócę.
Przyznaję, że historia Leny i...

marlena64 | 2017-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2017

No i co dalej jak tak można , nastepna super ksiażka która nie ma polskiego tłumaczenia wrrrrrrr

aleczka | 2016-10-27
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Koniec (nie koniec?) serii, szkoda:( Bardzo dobrze napisany i pomyślany cykl dla młodzieży (i nie tylko:), ciekawy, trzymający w napięciu, z zaskakującą końcówką...polecam!

Aleksandra | 2016-10-08
Przeczytana: 24 lipca 2016

Autor skupił tok akcji na poszukiwaniu osoby mogącej uratować świat, a trochę pogubił wątek miłosny (za to minus jedna gwiazdka). Zaskakujące zakończenie, w którym pokazane jest jak różne mogą być nasze motywacje.

ogarbejbe | 2016-07-06
Przeczytana: 02 lipca 2016

Początkowo miałam mylne mniemanie, że to ostatnia część historii Leny i Ethana. Dlatego zakończenie wgniotło mnie w fotel i nie wierzyłam, że to tak się skończy. Ku ogromnej uldze okazało się, że to dopiero początek końca i mamy jeszcze jeden tom do rozwiązania całej historii.

Wracając do początku…

Zmiany, które dotknęły Gatlin są ogromne. Ludzie oczekują apokalipsy, a znaki, które się dzieją dookoła nich sprawiają dość makabryczne wrażenie.

Lena ciągle nie wie kim tak naprawdę jest, poznaje swoją historię, a co ważniejsze historię jej matki, która przegrała swoją walkę z mroczniejszą wersją siebie.

Życie Ethana ulega zmianie: wokół niego dzieją się dziwne rzeczy, a on sam nie wie co się z nim dzieje.

Ciągła niepewność, a do tego wracające w pieśni Koło Losu.

Co czeka naszych bohaterów? Wydaje się, że nic pozytywnego, a rzeczywistość okazuje się naprawdę zaskakująca.

Moim zdaniem ta część jest znacznie lepsza niż druga. Początkowo nieco się ciągnie, nawet przez chwilę...

arrow18 | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Trzecia a w zasadzie czwarta część serii „Kroniki Obdarzonych” za mną. „Istoty Chaosu” są tak samo świetną książką jak jej poprzedniczki, jeśli nawet nie lepszą. Jest mnóstwo akcji, osobiście przekonałam się do Johna Breeda, mimo iż nie pałałam do niego miłością w poprzedniej części ,śmierć Sarafine wyjdzie wszystkim na dobre, tylko ten przeklęty Abraham- mam nadzieję ,że wróci skąd przybył i gdziekolwiek jest i nigdy więcej się nie pojawi. A jeśli chodzi o kwestie „Jednego, który jest dwoma”, wiedziałam, czułam to w kościach tak samo jak ta osoba, że chodzi o nią. Zawsze chodziło. Zabieram się już za ostatnią (niestety) część tej serii „Istoty Odkupienia” i mam nadzieję, że żaden z głównych bohaterów nie zginie  A szczególnie ten jeden . Polecam !

Lucyfer | 2016-03-02

Jaka szkoda, że nie wydali tomu 4 i można go czytać tylko po angielsku. Chyba że wydali, a ja się nie zorientowałem. Uwielbiam taką mroczną magię, nie jakieś fikimiki bez polotu.