Łowcy kości

Steven Erikson Wydawnictwo: Mag Cykl: Malazańska Księga Poległych (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
The Bonehunters
2013-06-14
2006-01-01
Data 1. wydania:
2008-06-01
Michał Jakuszewski
Mag
The Bonehunters
Malazańska Księga Poległych (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-06-14
Michał Jakuszewski

Zaczynam mieć mieszane uczucia związany z tym cyklem - z jednej strony wspaniale, że powstało tyle części, a z drugiej każda z nich wprowadza dodatkowe komplikacje....
I nie jest tak, że zaczynając kolejny tom jest łatwiej, bo jesteśmy już w wykreowanym świecie - jest trudniej, bo wyobraźnia autora kieruje w strony, których nie spodziewałem się...

No dobra, przyznam się, że czuję już trochę przesyt tą serią. Kolejny tom wciąż dobrze się czyta, ale nie wiem, czy mam ochotę dalej brnąć w ten świat. Wątek mi się jakoś rozmył, uciekł (nazywajta to jak chceta) i nie widzi mi się jakoś ruszać dalej.Póki biblioteki zamknięte i nie mam szans na zdobycie kolejnych tomów, robię sobie wakacje od MKP, a potem może wrócę do tego...

Przesyt

Póki co druga najlepsza część zaraz po wspomnieniu lodu. Historia bardzo obszerna, ale dla mnie to jest plus. Starcie na Y'ghatan oraz walki ze szponem w Malazie świetne po prostu.

Przygoda w Y'Ghatanie była opisana genialnie, jeden z lepszych momentów serii.

Druga połowa 6 tomu, po doskonałej pierwszej wraca niestety do chaosu i często nielogicznych decyzji bohaterów, wciąż czyta się to jednak bardzo dobrze.

Bardzo nierówna.
Pomysł dobry, wykonanie mniej.
Zatrważająco wzrosła ilość osób łapiących własne jelita oraz białej substancji wypływającej z głów ofiar. Chwilami walki Stevena Segala wydają się bardziej prawdopodobne niż to, co się dzieje w książce, ale to w końcu fantasy :)
A, i niech autor trzyma się z daleka od okolic intymnych ;)

Dla mnie cały czas arcydzieło 😍

Wciąż jest dobrze.

Książka bardzo dobra warta przeczytania Polecam

Dyskusje

1 354