Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Robert M. Wegner Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Powergraph
Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W trybach wielkiej wojny

27 Link do recenzji

Kawałek dobrej literatury, aż dziś, że tak późno sięgnąłem po tego autora.

Świat meekhańskiego pogranicza nie przestaje mnie zadziwiać. Powoli zaczynają się splatać wątki początkowych czterech opowieści.

W pierwszym tomie poznaliśmy szóstą kompanię, bardzo honorową jednostkę górskiej straży z własnym kodeksem moralnym. W drugim tomie spotkaliśmy czardan - grupę najemników połączonych ze sobą więzami rodzinnymi. W trzecim tomie obie jednostki...

Bardzo ciekawy cykl fantastyczny, warty przeczytania. Wegner ma styl i wyobraźnię, dla mnie poziom Zajdla i Sapkowskiego. polecam

Wciąga oj wciąga...

Świetnie się wszystko rozkręca. Książka mistrzostwo !

Powiem tylko tak - uuuaa. Z opowiadań zostałem przerzucony do pełnokrwistej powieści, gdzie losy wcześniejszych bohaterów splatają się ze sobą. Pełne epickiego rozmachu bitwy, ucieczka Wozaków, wreszcie finał powieści.
Książkę przeczytałem jednym tchem - dosłownie zarywając noc, ale było warto.

Szósta kompania szóstego pułku z Belenden wyrusza w Olekandy, by tam pod wodzą Czarnego Kapitana, który od Wojny Wschodniej zyskał tytuł generała, poszukiwać kogoś, kto morduje wszystkich jak leci. Jednak w morderstwach jest pewien schemat, spirala, która zawęża się przy zamku pewnego hrabiego.

Laskolnyk rozwiązał czaardan, by pomóc Wozakom w odzyskaniu wyżyny. Droga...

Jak dotąd jest to moja ulubiona część. Głownie ze względu na wątek Verdanno.
W tym tomie wątki z dwóch poprzednich zaczynają się łączyć. Apatyt rośnie z każdym następnym tomem.

Robert M. Wegner zachwycił mnie pierwszymi dwoma tomami Opowieści z Meekhańskiego pogranicza. Dlatego też z wielką przyjemnością „przytuliłam” trzecią odsłonę cyklu pod tytułem Niebo ze stali.

Wozacy i Szósta Kompania Górskiej Straży.
I podobnie jak „w poprzednich odcinkach” pozwolę sobie tylko nakreślić sytuację.

Verdano w końcu wyprawiają się ku utraconym ziemiom na...

Niebo ze stali- trzeci tom Opowieści z meekhańskiego pogranicza, jak pisałem przy okazji opisu poprzedniej części, okazuje się być powieścią w przeciwieństwie do dwóch pierwszych złożonych z opowiadań.
Mamy spotkanie kilku bohaterów odrębnych od siebie opowiadań w tej samej czasoprzestrzeni. Mamy także zapowiedź dalszych takich zabiegów w następnych tomach.
I co można...

• Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • 2018

Robert M. Wegner Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza Zobacz więcej