Północ - Południe

Książka wciąga jak pustynne piaski lub pękający lód pod stopami. Niesamowita kreacja świata - od bogów po obyczaje. Postacie nietuzinkowe i intrygujące, zwłaszcza pewna dziewczyna, która gdziekolwiek pójdzie - zostawia po sobie nieodgadnioną tajemnicę.
Wegner ma naprawdę porywający styl, potrafi namalować bitwę jak farbą, tak wyraźnie, jakby czytelnik tam był.
Osobiście...

Po przeczytaniu krótkiej opowieści o dziewczynce, która pragnęła dostać kozę sięgnąłem po kolejną część. Nie zawiodłem się! Lubię styl książek Roberta Wegnera. Osobiście dobrze mi się je czyta. Robię lekki oddech od kolejnych części, ale niebawem wracam i mam nadzieję że będzie równie ciekawie.

Po przeczytaniu książki, wiem że twórczość Pana Roberta Wegnera pozostanie ze mną chwilę dłużej. "Opowieści z meekhańskiego pogranicza Północ - Południe" to kawał świetnej polskiej literatury fantasy. Północ wraz z Szóstą Kompanią Szóstego Pułku pod dowództwem Kennetha-lyw-Darawyta dostarczyła mi mnóstwo emocji, no i żałowałem że tak szybko musimy się z tą kolorową kompanią...

Czas na opowieść o odwadze. Czas na opowieść o toporze i skale - skarbach Północy. Czas na opowieść o mieczu i żarze - skarbach południa.

Witajcie w Imperium Meekhańskim. Witajcie w świecie Roberta M. Wegnera, w którym poczujecie się jak w swoim własnym. Znajdziecie tu echo dawnych kultur, Rzymskiego Imperium. Znajdziecie tu bogów, którzy prowadzą swe wojny i ludzi. Niby...

Do sięgnięcia po Opowieści... skłoniła mnie ich minimalistyczna, wyróżniająca się okładka. I okazało się, że był to strzał w 10. Opowieści... spokojnie polecę każdemu komu podał się Wiedźmin czy Gra o Tron.
Mamy ciekawy świat, który jest starannie rozbudowywany w kolejnych tomach. Mamy ciekawych bohaterów. Mamy ciekawą kulturę, niestandardowe obyczaje i wiele wynikających...

"Opowieści z meekhańskiego pogranicza" wciągnęły mnie niesamowicie
W części pierwszej, #polnocpoludnie poznajemy dwie, pozornie nie łączące się ze sobą historie.
Jednak już od pierwszych rozdziałów czuć, że to pozór.

Styl autora usidla lepiej niż jakiekolwiek zaklęcie, a świat jaki wykreował nie chce czytelnika wypuścić.

Osobiście bardzo, ale to bardzo polubiłam pewnego...

Kolejna pozycja świadcząca o świetnej kondycji polskiego Fantasy. Świat wymyślony przez autora jest kompletny.
Średniowiecze i magia pasują do siebie wyjątkowo a tu są podane w szczególnie heroicznej i rycerskiej miksturze. Poza tym, po prostu, świetnie się czyta.

Z cyklem opowiadań który niechcący staje się powieścią jest pewien problem. Polega na tym, że pierwsze opowiadania są powiązane ze sobą luźno i sprawiają wrażenie jak gdyby nie dążyły do jakiegoś konkretnego, wspólnego celu. Tak było z "Ostatnim Życzeniem" Sapkowskiego i tak jest tutaj, z pierwszym tomem Meekhanu. Pierwsze opowiadania niepowiązane, a potem ma się wrażenie...

Dwa zbiory opowiadań, a po nich seria powieści. Skądś znam ten schemat... Jednak najważniejsze jest to, że cykl o Meekhanie jest wspaniały, dojrzały i wciąga od pierwszej kartki.
Obydwa zbiory opowiadań dobrze spełniają swoją rolę, jaką jest zaznajomienie ze światem, postaciami i zawiązanie intrygi. Na opinię o powieściach przyjdzie czas, gdy historia dobiegnie końca....

Interesująca książka. Szybko mi się ją czytało, bardzo wchodzi. Uwielbiam ten klimat wojny Bogów oraz podziału książki na historię wielu bohaterów, które potem schodzą się w jedną.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2019
  • E-book

Robert M. Wegner Północ - Południe Zobacz więcej
Robert M. Wegner Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe Zobacz więcej
Robert M. Wegner Północ - Południe Zobacz więcej