Droga Królów

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Way of Kings
2019-11-13
2014-04-30
Data 1. wydania:
2010-08-31
Anna Studniarek-Więch
Mag
The Way of Kings
Archiwum Burzowego Światła (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-11-13
Anna Studniarek-Więch

Genialna, pora chyba kupić 3 tom

Jako wierna fanka nie jestem, niestety, do końca obiektywna, recenzując powieści autorstwa Brandona Sandersona. Bardzo chcę znaleźć jakiekolwiek wady, ale zwyczajnie nie mogę.
Tym bardziej trudno mi je znaleźć w pierwszym tomie „Archiwum burzowego światła”, czyli w „Drodze Królów”. Od tytułu po ostatni rozdział, wszystko po prostu idealnie się zgrywa. Każdy bohater ma...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wywołujący emocje bohaterowie. Rewelacyjnie połączone wątki. Interesująca, inna powieść. Może w pierwszym tomie autor trochę przynudza, ale Sanderson lubi szczegóły :). Później akcja nabiera tempa, a czytelnik wypieków. Polecam, czekam z niecierpliwością na kolejny.

Genialna książka, choć straszy rozmiarem, warto sięgnąć po tą pozycję. Wolno się rozkręca, ale rozwija się z czasem, a ostatnie 200 stron czyta się jednym tchem. Mnie najbardziej do gustu przypadł Kaladin jako niewolnik. Następna część już w drodze :)

Mała czcionka, tomiszcze opasłe jak karaluch - a przeczytane bez chwili znudzenia!

Jest to pierwsza z książek Sandersona, którą przeczytałam w całości i jestem zachwycona. Co prawda bardzo długo nie mogłam połapać się w jego uniwersum, alternatywność i ilość szczegółów przytłoczyła mnie, ale gdy zaczęłam już rozumieć ten świat- chcę więcej! Gdy tylko nadarzy się okazja, będę połykać wszystko spod pióra tego autora :D

Fantastyczna. To mój pierwszy kontakt z twórczością Sandersona i przyznaję, że dawno nie czytałam tak wciągającego fantasy. Początek pozornie mało zrozumiały, ale nie należy się zniechęcać, akcja później nabiera tempa i wątki zaczynają się rozwijać i krzyżować. Bardzo polecam.

Tak to sobie wyobrażałam! Witajcie!

W.S.P.A.N.I.A.Ł.A
Już nie mogę doczekać się kolejnych części

To będzie chyba jedna z najkrótszych recenzji tej książki. Jednym słowem:
WOW O.o
Co tu się oddrogukrólewiło? :)

Dyskusje

10 199