Droga Królów

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 1) Seria: Cosmere fantastyka, fantasy, science fiction
The Way of Kings
2019-11-13
2014-04-30
Data 1. wydania:
2010-08-31
Anna Studniarek-Więch
Mag
The Way of Kings
Archiwum Burzowego Światła (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-11-13
Anna Studniarek-Więch
Cosmere

Jedna z lepszych książek, jakie czytałam. Stworzony świat jest niepodobny do niczego, co już było. Dużo wątków, które z początku się nie łączą, później ładnie przechodzą w całość. Polecam każdemu, kto uwielbia fantastykę. Można się rozpisywać i rozpisywać na ten temat. Polecam serdecznie!

Epicka. I to nie tylko pod względem długości. Zachwyca kreacją świata przedstawionego i jego historii, ale też bohaterami, w których losy nie sposób się nie zaangażować. Świetne rozpoczęcie cyklu i już zacieram rączki na kolejne części.

Zupełnie inne podejście do fantastyki, bez smoków, elfów czy walk magów. Historie początkowo nie mające nic wspólnego ze sobą łącza się w całość. Samo zakończenie tego tomu powoduje, że czytasz je z otwartymi ustami i od razu łapiesz za następny tom. Pomimo swojego ogromu to tomiszcze czyta się łatwo i szybko. Dołącza do moich ulubionych pozycji!

Serdecznie polecam! Trudno się za nią wziąć na początku, ale jest tego warta. Fantastyka, intrygi i niuanse psychologiczne!

Dwa lata temu zaczęłam czytać "Drogę Królów" i niestety po kilku rozdziałach odpuściłam, jedyną myślą towarzyszącą przez ten czas było: "ale że o co chodzi?". Miesiąc temu ta pozycja dostala drugą szansę. I tym razem początek był ciężki. Historia płynie raczej powoli, ale z każdą stroną coraz bardziej wciąga, a na końcu juz nie można się oderwać.
Warto więc się nie...

Początek jest dość ciężki, trudno się wgryźć wejść w ten całkiem nowy inny świat. Z czasem, gdy poznajemy głównych bohaterów akcja nabiera tempa. Książka napisana naprawdę dobrze, nie jest przewidywalna a losy bohaterów z każdym rozdziałem są coraz ciekawsze i historia zaczyna wciągać. Ostatnie rozdziały czytałam jak na szpilkach- można powiedzieć, że zżyłam się z...

Sanderson sprawia, że czytalnik lubi bohaterów. Współczuje im, głowi się jak rozwiązać ich problemy, i cieszy się, gdy w końcu zaczyna się im udawać. Dlatego jednocześnie nie mogę się doczekać drugiej części i boję się ją zacząć. A jeśli postanowi ich w końcu pozabijać? Lub co gorsza - da im żyć, ale w jakiś popapranych czasach?

Mówiąc kolokwialnie napaliłam się na tę pozycję jak szczerbaty na suchary. Po przeczytaniu masy pozytywnych opinii o książce, a nawet pochwalnych peanów stwierdziłam że kupię od razu dwa tomy. Niestety po zakończeniu lektury nie mogę powiedzieć, że czytanie tej książki należało do przyjemności. Z przerwami usiłowałam ją skończyć niemal przez rok. Jak na tak pokaźną ilość...

Jedna z najlepszych książek jaką znam, w sumie słuchałem jej jako audiobook ale pod koniec nie dało się wystać w miejscu musiałem chodził dookoła żeby opanować emocje, bardzo dobra pozycja, nie mogę doczekać się przesłuchania reszty, chodź w sumie zastanawiam się na jej przeczytaniu tylko dla tego że zajęło by to mniej czasu, tak czy inaczej polecam każdemu wielbicielu...

Z tą książką mam taki sam problem jak z "Terrorem" Simmonsa. Przez 90% nudy, a później petarda.

W książce nie podoba mi się cała koncepcja świata, w którym osadzona jest historia. Jakieś trawy chowające się przed burzą, psy wyglądające jak insekty, krabopodobne bestie. To jest fantasy - mają być smoki, wilki i niedźwiedzie! Brakuje mi drugiego planu, wszystko koncentruje...

Dyskusje

11 319