Trudny trup

Julka

źródło okładki: zdjęcie własne

Stokrotka | 2017-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2017

Joanna i jej przyjaciółka Martusia (pracująca w telewizji na Woronicza) piszą scenariusz nowego serialu. Aby urozmaicić akcję, potrzebują … trupa, który pojawi się w jednym z odcinków i wstrząśnie akcją. Nie mają pomysłu do czasu, aż Joanna zupełnie przypadkowo natknie się na zwłoki. Czyje? Gdzie? W jaki sposób? Spoilerować nie będę.
„Trudny trup” Joanny Chmielewskiej, do kryminałów której mam ogromny sentyment, tym razem pozostawił mocno letnie wrażenia. Akcja jest tak pokręcona, zawikłana i pokićkana, że trudno się nie pogubić w gąszczu nazwisk, powiązań i afer. Wyszło nudno, nijako, chaotycznie. To chyba najsłabsza z przeczytanych przeze mnie powieści Chmielewskiej.

Renax | 2015-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Marne 4 gwiazdki. Co prawda w przeciwieństwie do poprzedniej chronologicznie książki, której nie zdzierżyłam, trup pojawił się już na początku akcji, ale i tak było nudno, i denerwująco.
Znudziła mnie sama akcja, taka zawikłana i w sumie nijaka. Za dużo postaci, powiązanych ze zdarzeniami, ale nie wprowadzanych do akcji.
Podsumowując: pani Chmielewska miała lepsze książki.
Jeszcze podzielę się z Wami tym co mnie zdenerwowało. Otóż Joanna Chmielewska - postać z książki - mnie zdenerwowała. Jakoś wraz z chronologią zanikał tej postaci humor, a wzrosła zrzędliwość. Kobieta, która wszystko wie lepiej, zna wszelkie alternacje ucisku damsko-męskiego (co w świetle kilkudziesięciu poprzednich kryminałów brzmi śmiesznie, bo jakoś się nie ustrzegła od błędów). W każdym razie to co we wczesnych kryminałach śmieszyło, teraz robi się żałosne. Nawet ten bałagan w domu mnie drażnił. Bo jak można wychwalać bałaganiarstwo!
No i Martusia, która w książce wypiła więcej 'siatek' piwa niż niejeden...

PABLOPAN | 2012-08-04

Naplątane, nagmatwane, a jednak niepowtarzalne :) Jak to u Chmielewskiej...

Monika Adamska | 2015-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Niestety ta pozycja nie zasługuje wg mnie na więcej gwiazdek. Przeczytałam do końca - bo inaczej nie wypadało :-), jednakże nie ma w tej książce nic godnego uwagi i zapamiętania. Opisywane wydarzenia przeplatane z literacką fikcją wprowadzaną do scenariusza sprawiły, że fabuła książki jest nijaka, nudna, niezrozumiała i wręcz męcząca, a główne bohaterki większość czasu przesiedziały w jednym pokoju sącząc piwo w niebotycznych ilościach. Odnosi się wrażenie, że książka ta została napisana od niechcenia. Mam nadzieję, że to jedyna tak nieudana pozycja p. Chmielewskiej, bo po poprzednich jej książkach jestem niemile zaskoczona.

betina360 | 2016-05-13
Na półkach: Przeczytane, Chmielewska, 2016
Przeczytana: 13 maja 2016

Jak to u Chmielewskiej zabawny galimatias i fajne dialogi.
Jak znalezc trupa nie zagladajac do kostnic piwnic i starych krypt . Joanna za namowa kolezanki rezyserki postanawia napisac kryminalna historie. Potrzebny jest jednak trup. Ksiazka lekka i zabawna odstresowuje.

Degamisz | 2014-04-12
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Świetny duet Joanna - Martusia. A ich dialogi są wręcz rozczulające :)

Betoniarka | 2014-08-31
Przeczytana: sierpień 2014

Bardzo mi się tym razem moja ukochana pani Chmielewska nie spodobała. Całą książkę mogę ocenić jako niekończący się dialog dwóch hazardzistek, które nic nie robią tylko gadają i żłopią piwo. I zagryzają parówkami. I tak gadając tworzą chaos.

Niby to wszystko jest standardem w książkach Chmielewskiej, ale tym razem nie było ani lekko ani zabawnie. Trochę na siłę. Wracam więc szybciutko do starszych powieści, które uwielbiam.

Zaczytana | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Jak to u Chmielewskiej - zabawne, pogmatwane dialogi, wartka akcja, ciekawy, charakterystyczny dla niej styl pisania, rozbrajające opisy "bohaterów" jak i sytuacji. Jedyny minus, to że czasem ciężko się połapać o co chodzi, ale generalnie lekka, rozweselająca lektura ;)

Anna Ja | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

To pierwsza z książek Chmielewskiej, które przeczytałam. Fabuła poplątana tak bardzo, że człowiek momentami się gubi. No ale tak jest, kiedy twórcze umysły próbują coś stworzyć, a miesza się z wątkami realnymi i na domiar wszystkiego pojawiają się problemy natury prywatnej. Podoba mi się jednak styl i humor, w jakim napisana jest książka. Zabieram się właśnie za kolejną powieść tej pisarki :)

faf | 2014-02-16
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Niestety nie dotarłem do końca...
Jak dla mnie zbyt pogmatwane i niezrozumiałe dialogi, niekiedy ciężko było wywnioskować o co chodzi bohaterkom.

zobacz kolejne z 2091