Nadane z Delhi

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Indie
literatura faktu
takisobiejac

Jakie kryteria oceny należy przyjąć mówiąc o tym kraju? Indie są krajem ogromnym i pod każdym względem niezwykle zróżnicowanym, toteż opinie dotyczące jednego ich rejonu mogą być fałszywe w stosunku do innego.. Indie są krajem ubogim, o bardzo niskiej przeciętnej stopie życiowej, lecz zarazem o drastycznych kontrastach w materialnej sytuacji mieszkańców. Indie są krajem neutralnym, nie...

Jakie kryteria oceny należy przyjąć mówiąc o tym kraju?
Indie są krajem neutralnym, nie związanym z żadnym z bloków, jednakże ta generalna linia polityki ulega okresowym przeakcentowaniom i nie zawsze jest konsekwentnie realizowana.
Wszelka ocena zjawisk i procesów zachodzących w Indiach wymaga zawsze konfrontacji głoszonych programów i deklaracji z zakresem wprowadzania ich w życie.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze źródeł użytkownika takisobiejac

Cyfranek | 2014-03-26
Przeczytana: 01 stycznia 2008