Hotel du Lac

Hotel du Lac
83-07-01946-X
hotel, romans
Iwona

Dobiegająca 40-tki Edith Hope jest autorką poczytnych romansów. Z powodu incydentu, który spowodowała w Londynie, znajomi wysłali ją do Szwajcarii. W odosobnionym hoteliku nad jeziorem ma przeczekać towarzyską burzę i dokończyć nową powieść.

źródło opisu: http://czytankianki.blogspot.com

źródło okładki: http://xarchiwum.pl

eva40 | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Na pewno nie jest to lektura dla każdego specyficzny styl pisania zmusza do czytania z wielką uwagą ale ja bardziej twierdzę,że to wina tłumaczenia. Główna bohaterka jest pisarką romansów a jej miejsce wygnania Hotel du Lac okazuje się skupiskiem ludzi o różnych charakterach i problemach. Dla mnie ta książeczka jest odskocznią od współczesnej literatury i zapewne dla bardzo młodego czytelnika ta książka nie będzie lekką w czytaniu. Mimo to polecam.

moshi_moshi | 2013-05-21
Przeczytana: maj 2013

Po lekturze znakomitej książki „Romanticism and Its Discontents” byłam szalenie ciekawa, jak pani Brookner radzi sobie z literaturą pozbawioną pierwiastka naukowego. „Hotel du Lac” wypożyczyłam w ciemno - bez zapoznania się z jakimikolwiek ocenami czy opisami, acz wątpię czy wpłynęłyby one na mój wybór. Jedno było pewne, „Romanticism...” zaostrzył mi apetyt na dobrze napisaną książkę i nie mam tu na myśli historii, a przede wszystkim formę, ponieważ pani Brookner ma niesamowicie lekkie pióro i przynajmniej o sztuce pisze wyśmienicie. Niestety „Hotel du Lac” okazał się wielkim rozczarowaniem i gdyby nie to, że jest krótki i przeczytanie go zajęło mi zaledwie jedno popołudnie, po pierwszym rozdziale rzuciłabym go w kąt. Doskonały warsztat i zacięcie historyka sztuki widać tylko w niezwykle plastycznych opisach przyrody, reszta jest nijaka, mdła i reprezentuje poziom mocno średniego czytadła do pociągu.

Zawiodłam się na bohaterach – płaskich, nieciekawych i nie wzbudzających żadnych...

Iwona | 2011-02-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Mam

Stara panna wyrwana z Londynu przyjeżdża do małego hoteliku by tam spędzić czas po skandalu jaki wywołała w "swoich kręgach". Opisuje zgrabnie i ciekawie ludzkie charaktery jakie spotyka w tym nadzwyczaj spokojnym miejscu. Lekkie i przyjemne.

czytankianki | 2012-01-05
Przeczytana: 24 marca 2010