Niewidzialny cyrk

Wydawnictwo: Rebis

Phoebe dręczy obsesja na punkcie starszej, charyzmatycznej siostry, tragicznie zmarłej we Włoszech w 1970 roku. Poszukując prawdy o jej życiu i śmierci, Phoebe postanawia odtworzyć jej ostatnią podróż po Europie, aż do miejsca jej śmierci. Owe poszukiwania prowadzą jednak do odkrycia prawd bardziej złożonych i niepokojących...

malena | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Zdążyłam się wreszcie nieco zdystansować do tej książki, którą skończyłam czytać kilka godzin temu. Historia wielu nieszczęśliwych osób, z których dwie nie mogą już odwrócić biegu wydarzeń, gdyż nie żyją od lat. Cień zmarłej siostry przez lata staje się legendą dla Phoebe. Opowieść o tym, jak wkraczająca w życie młoda kobieta próbuje zmierzyć się z przeszłością, żeby odnaleźć własne jutro. Czy dziecięca wizja Phoebe dotycząca nieżyjącej Faith przetrwa prawdę? Czy dziewczyna wreszcie zmierzy się z mitem, żeby zacząć pisać własną historię czy zawsze już będzie mieszkać w pokoju Faith? Polecam przeczytanie tej bardzo poruszającej książki.

Kaczusia55 | 2014-11-24

Piękna książka o poszukiwaniu samej siebie.
Składnia czytelnika do refleksji nad samym sobą.
Pozostaję długo w pamięci.
Polecam!

Ewelina | 2016-11-21
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Piękna książki, bardzo wciąga przeczytałam jednym tchem. Polecam

zzielona | 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Osiemnastoletnia Phebe O'Connor postanawia wybrać się w podróż do Europy aby odnaleźć prawdę na temat samobójczej śmierci swojej starszej siostry. Książka mnie urzekła i wzruszyła. Polecam.

Ania | 2017-02-18
Przeczytana: 08 kwietnia 2016
dorotakl7 | 2016-02-11
mon_klimek | 2015-10-29
W drogę z plecakiem

Dla tych, którzy planują wędrówkę z plecakiem i sami nie wiedzą, dokąd zaprowadzi ich droga i dla tych, którzy od zawsze marzą o takiej wyprawie, ale jeszcze się nie zdecydowali jej urzeczywistnić – zestawienie książek o backpackerach. O tych, którzy rzucili wszystko i pojechali gdzieś za cały dobytek mając swój wypchany plecak.