Wyzwanie czytelnicze LC

Niewidzialny cyrk

Wydawnictwo: Rebis

Phoebe dręczy obsesja na punkcie starszej, charyzmatycznej siostry, tragicznie zmarłej we Włoszech w 1970 roku. Poszukując prawdy o jej życiu i śmierci, Phoebe postanawia odtworzyć jej ostatnią podróż po Europie, aż do miejsca jej śmierci. Owe poszukiwania prowadzą jednak do odkrycia prawd bardziej złożonych i niepokojących...

Nobliszka | 2018-01-31

Przejmująca opowieść o utraconym dzieciństwie. Pogrzebanym przez rozstanie, przez śmierć, przez narcystyczną miłość, przez brak zainteresowania. A te szczenięce lata są ważne, takie o właściwych proporcjach, gdzie dorosły to opiekun, a dziecko - podopieczny. I aby nic tu się nie chwiało ani nie chybotało, bo problemy murowane. I to komplikacje, które rodzą dalsze, nawarstwiają się i mnożą. Które zwalcza się latami, a i tak ślad zawsze pozostanie.

I o pomnikach to historia. Wzniesionych dla bohaterów. Najtrwalszych obeliskach, bo w naszym wnętrzu. W głowie.

malena | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Zdążyłam się wreszcie nieco zdystansować do tej książki, którą skończyłam czytać kilka godzin temu. Historia wielu nieszczęśliwych osób, z których dwie nie mogą już odwrócić biegu wydarzeń, gdyż nie żyją od lat. Cień zmarłej siostry przez lata staje się legendą dla Phoebe. Opowieść o tym, jak wkraczająca w życie młoda kobieta próbuje zmierzyć się z przeszłością, żeby odnaleźć własne jutro. Czy dziecięca wizja Phoebe dotycząca nieżyjącej Faith przetrwa prawdę? Czy dziewczyna wreszcie zmierzy się z mitem, żeby zacząć pisać własną historię czy zawsze już będzie mieszkać w pokoju Faith? Polecam przeczytanie tej bardzo poruszającej książki.

Ewelina | 2016-11-21

Piękna książki, bardzo wciąga przeczytałam jednym tchem. Polecam

Kaczusia55 | 2014-11-24

Piękna książka o poszukiwaniu samej siebie.
Składnia czytelnika do refleksji nad samym sobą.
Pozostaję długo w pamięci.
Polecam!

zzielona | 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Osiemnastoletnia Phebe O'Connor postanawia wybrać się w podróż do Europy aby odnaleźć prawdę na temat samobójczej śmierci swojej starszej siostry. Książka mnie urzekła i wzruszyła. Polecam.

Monia | 2018-12-03
kasiarzyna | 2018-11-13
Na półkach: Pulitzer, Przeczytane
Mikka | 2018-09-15
magda2907 | 2018-08-14
synecdoche_silesia | 2017-10-01
Przeczytana: 2013 rok

W drogę z plecakiem

Dla tych, którzy planują wędrówkę z plecakiem i sami nie wiedzą, dokąd zaprowadzi ich droga i dla tych, którzy od zawsze marzą o takiej wyprawie, ale jeszcze się nie zdecydowali jej urzeczywistnić – zestawienie książek o backpackerach. O tych, którzy rzucili wszystko i pojechali gdzieś za cały dobytek mając swój wypchany plecak.