Dotknięci miłością

Wydawnictwo: Świat Książki
Four Letters of Love
837227133X
jjon

Losy dwójki bohaterów, Nicholasa i Isabel, rozwijają się równolegle w dwóch różnych zakątkach Irlandii. Przeznaczenie, które też jest bohaterem książki, sprawia, że losy te w końcu się splatają. Kto przeczyta tę opowieść o ludziach, których spotkanie zostało zapisane w gwiazdach, uwierzy w miłość i w anioły.

opis z okładki

Jaśmina | 2011-11-25
Przeczytana: listopad 2011

Książką zainteresowałam się przez wzgląd na Irlandię- czyli miejsce akcji. Musze przyznać, że tu się jednak nieco zawiodłam- kraj z reguły jest opisany jako szary i smutny, dziki (mówię tu o wysepce Isabel). Nieliczne momenty ukazują zachwyt spowodowany przyrodą.
Ponadto książka pisana w dość dziwny sposób- raz się wydaje prosty, raz bardzo zawiły. Pierwsza część książki wprawiła mnie w smutno-nostalgiczny nastrój, jednak druga część mi to wynagrodziła, i to z nawiązką.
Ogólnie powieść wzruszająca, pełna rzeczy wartych przemyślenia i refleksji bohaterów, pogłębiająca wiarę w mądrość okoliczności i wartość czystej miłości. Po przeczytaniu jej przez jakiś czas patrzyłam zupełnie inaczej na świat i ludzi. Jak? przeczytajcie, a pewnie się dowiecie;)

K-czyta | 2013-12-08
Przeczytana: wrzesień 2013

Po „Dotkniętych miłością” Nialla Williamsa sięgnęłam przypadkiem podczas wizyty w bibliotece. Nie wiem czy skusiła mnie okładka czy opis, ale przyznam, że po powrocie do domu i przeczytaniu kilku opinii na temat tego tytułu mój entuzjazm nieco osłabł. I chociaż zwykle staram się przesadnie nie sugerować tym, jak inni widzą daną książkę (wiadomo, że każdemu podoba się coś innego), to jednak w głowie zakiełkowało mi ziarenko zniechęcenia i mimo woli przygotowałam się na mocno średnią lekturę. I po raz kolejny przekonałam się, że gusta bywają różne, a to w czym jedni widzą banalny romans, dla kogoś innego może być źródłem zaskoczenia, a nawet zachwytu.

Tym razem nie zacznę od tego o czym są „Dotknięci miłością”. Po pierwszym kilkunastu stronach zrozumiałam bowiem, że w tym przypadku, to nie sama fabuła odgrywa pierwszoplanową rolę. Tutaj to sposób pisania i oddawania uczuć stanowi podstawową wartość... Niall Williams w tej dziedzinie osiągnął coś, czego już dawno w żadnej książce nie...

Alicja | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Jeśli powieść może być poezją - to ta książka nią jest

arianna25 | 2011-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Książka jest typowym romansem. Poznajemy historię Nicholasa i Isabel, a także ich rodzin. Poznajemy zycie mlodych, których losy splotą się w przyszłości. Nic odkrywczego. Język bardzo bogaty, wiele metafor, wyrafinowany, poetycki, mnogość opisów: na początku wpływał korzystnie na odbiór romansu, później nużył. Chwilami czytałam książkę z podekscytowaniem, by na następne 50 stron wiało nudą. Ogólny bilans: średnia książka

Magdalena | 2011-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2011

Autor w niezwykły sposób opisuje przeżycia głównych bohaterów. Wyczuwa się lekkość czytania, można przenieść się w krainę baśni, gdzie wszystko jednym czasem jest doskonałe. A innym czasem sprawia ból, który można odczuć na sobie. Kto zacznie czytać tę książkę, nie będzie mógł się od niej oderwać.

Gorąco polecam,
pozdrawiam.

jjon | 2010-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2010

Ciekawa, tajemnicza książka. Dla miłośników odgadywania ludzkich losów, często poplątanych, oraz symboliki życiowych zdarzeń.

Kasia | 2011-12-04
Przeczytana: marzec 2012

szkoda czasu

Rysunkowa | 2011-05-03
Na półkach: Przeczytane, Irlandia, Posiadam

Między wieszami mozna znaleść piękno Irlandi która jest największą bochaterką tej ksiązki.

matowe | 2016-06-03
Justyna | 2016-01-15