Światełko w oknie

Tłumaczenie: Mira Czarnecka
Cykl: W moim Mitford (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Light In The Window
powieść,
hunter

Druga część wielotomowej sagi Jan Karon o miasteczku Mitford. Mieścinie, jaką określają słowa "zabita dechami", której sercem i duszą, i wszelkim dobrem, jest pastor, ojciec Timothy

Sławka | 2012-02-24
Przeczytana: luty 2012

Druga część równie sympatyczna jak poprzednia. Myślałam,że na tej poprzestanę ale chyba jednak wypożyczę dalsze części.Bardzo ciepła książka.

anza19 | 2013-01-30

"Światełko w oknie" to druga część wielotomowej sagi Jan Karon o miasteczku Mitford. Mieścinie, jaką określają słowa "zabita dechami", której sercem i duszą, i wszelkim dobrem, jest pastor, ojciec Timothy.

Nasz główny bohater właśnie wrócił do domu. Co prawda pierwsze dni po letnich szaleństwach w Sligo rozpoczęły się gwałtownym spotkaniem z samochodem, ale w końcu wrócił. Był w swoim ukochanym Mitford i nawet pędzące auto nie odwróciło jego uwagi od przyrody, która jakby na jego powitanie zachowała resztki lata. Znowu jest przy nim Barnaba, pies, którego uspokajają tylko wersety z Pisma Świętego, znowu jest ukochany Dooley, nastolatek i rozrabiaka, ale i...

"Edith Malloy robi wszystko, co w jej mocy, żeby cię usidlić."

I jeszcze ta jej potrawka! Kobiety uwzięły się na pastora, nie ma co. A przecież nasz pastor musi się pilnować, w końcu ma ponad sześćdziesiąt lat i cukrzycę. A tu jeszcze sąsiadka "zza płota", Cynthia, wprawia jego serce w szybszy rytm...

Cóż, ojciec nie ma...

Ewcia123450 | 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

Powiem szczerze że sielankowa atmosfera miasteczka w żaden sposób nie wpłynęła na mnie. Rzadko zdarza mi się dawać tak słabą ocenę.

Iza | 2016-11-16
Ulla | 2016-10-16