Powrót do Holly Springs

Jan Karon Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: W moim Mitford (tom 10) literatura piękna
Home to Holly Springs
Mira Czarnecka
Zysk i S-ka
Home to Holly Springs
W moim Mitford (tom 10)
literatura piękna
Mira Czarnecka

Poruszający tom opowieści o Mitford. Powrót do korzeni zazwyczaj nie jest łatwy, ale Karon udało się uniknąć taniego sentymentalizmu i dotknąć owych "różności", które każdy z nas ma w swojej historii. Polecam (jak wszystko o Mitford;)

Bardzo przyjemna powieść, pokazuje, ze wiara naprawdę czyni cuda 😊 Polecam!

Czasami trudno zdecydować się na podróż. Ale kiedy już to nastąpi, nigdy nie wiemy, dokąd tak naprawdę nas zaprowadzi.

Bardzo odprężająca, spokojna książka. Zgrabne połączenie przeszłości z teraźniejszością. Rodzinne tajemnice, powrót do korzeni i trudne decyzje. Naprawdę przyjemnie się czyta tę książkę. Może nie jest zbyt zaskakująca, a czasem zbyt " polukrowana", ale od czasu do czasu potrzebne jest pozytywne zakończenie.

Stoję pośrodku autostrady. Mężczyzna w czerwonym kabriolecie zatrzymuje się obok i zaprasza na przejażdżkę. Uśmiecha się serdecznie, chociaż wyczuwam, że jest zdenerwowany. Wyjaśnia mi, że zabiera mnie w podróż... W najtrudniejszą podróż swojego życia...
Dostrzegając koloratkę, wsiadam pewna o to, że nic mi się nie stanie. Dopiero później dowiaduję się, że nie zawsze był...

Bardzo pozytywna książka dająca nadzieję, że są na śweicie dobrzy ludzie. Życzliwi, pomocni i gotowi na poświęcenia. Chciałoby się żyć w takim idealnym świecie, gdzie każdy problem można rozwiązać, a czarne charaktery zawsze się nawracają. Może to trochę naiwne, ale przyjemnie o tym chociaż poczytać. Polecam.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • E.... (chcę przeczytać)
  • Powieść obyczajowa
  • 2018