Moralność dla pięknych dziewcząt

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Cykl: Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1 (tom 3) | Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Morality for Beautiful Girls

Mma Ramotswe znowu ma kilka zagadek do rozwiązania. Bada sprawę rzekomej próby otrucia pewnego mężczyzny, a także profil moralny finalistek konkursu piękności. W życiu prywatnym nie układa się jej zbyt pomyślnie - agencja przeżywa problemy finansowe, a narzeczony popada w depresję. Ale dzielna pani detektyw da sobie radę! Dzięki pomocy przyjaciół i swojej asystentki każdy problem jest do rozwiązania.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Aldona | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Zdecydowanie bliższa powieści obyczajowej niż kryminalnej. Nie umiem nic więcej o niej powiedzieć. Spodobało mi się tło społeczne (z urzędnikiem spędzającym przerwę na lunch pod drzewem na kamieniu). Nie przemówiły do mnie obie bohaterki ani fabuła. Rozwiązywanie zagadek przez Agencję Detektywistyczną polega na pytaniu podejrzanego, czy popełnił zarzucany mu czyn (no, niemal). Ale nie żałuję, ze przeczytałam, bo śmieszna dla mnie i egzotyczna jest cała warstwa ideolo.

Konrad | 2016-09-03
Katarzyna Mańkowska | 2016-07-27