W moim Mitford

Cykl: W moim Mitford (tom 1) | Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
At Home In Mitford
Raincloud

Mitford jest jednym z tych miejsc, o których marzymy. To piękna wieś niczym z obrazka; wszyscy mieszkańcy mają czas, by przystanąć i porozmawiać. Właśnie tam oddany swej parafii pastor, ojciec Tim, zaczyna odczuwać potrzebę odmiany, a wtedy jego życie niespodziewanie nabiera rumieńców. Zabłąkany pies wielkości luksusowej limuzyny chodzi za nim krok w krok i wprowadza się do jego domu, nie mając zamiaru się wynieść. Ojciec Tim musi także (dodajmy, niezbyt ochoczo) sprawować nadzór nad młodocianym wyrzutkiem, wrogo nastawionym zwłaszcza wobec opiekuna, a nowa atrakcyjna sąsiadka nieustannie wydeptuje ścieżkę do drzwi duszpasterza, budząc uczucia, których nie było mu dane zaznać już od lat.

Grażyna | 2015-08-21
Przeczytana: sierpień 2015

To pierwsza część z cyklu "Cudowne lata w Mitford" - "W moim Mitford".
Myślę ,że jak sporo osób ,ja także chciałabym "zażyć" atmosfery takiego miasteczka (miejsca) gdzie ludzie są życzliwi,pomagają sobie nawzajem.
Polubiłam sympatycznego ojca Tima z jego przekonaniem ,że w każdym człowieku można dostrzec dobro.W dzisiejszym świecie tak niezwykle ,moze nawet dziwnie jest czytać o ...sielskim życiu,gdzie nie ma przemocy,gwałtów,morderstw...Z wielką przyjemnością będę chciała uczestniczyć w dalszym...życiu miasteczka Mitford,czyli jeszcze chyba czeka mnie...kilka części.Dla tych ,którzy lubią takie "klimaty"...polecam.Chociaż na chwilkę możemy uciec,od tych informacji,którymi ciągle "karmią nas " media...

allison | 2012-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Ciepła, pogodna i bardzo optymistyczna opowieść o mieszkańcach tytułowego miasteczka, w którym czas płynie powoli, co nie znaczy, że jest tam nudno.
Każdy z bohaterów przeżywa radości i smutki, czasem nawet wielkie dramaty, ale nawet ci, którzy wydają się stać na życiowej krawędzi, potrafią w końcu odnaleźć szczęście i zacząć cieszyć się z drobnych, codziennych rzeczy.
Urok świata opisanego przez Jan Karon, polega na tym, że jest w nim miejsce dla każdego człowieka - z jego zaletami i wadami, optymistycznym i pesymistycznym stosunkiem do świata. Są tu wierzący i poszukujący Boga, są i tacy, którzy go odrzucili. Nad wszystkimi czuwa wspaniały pastor Tim, który jednak jest człowiekiem z krwi i kości, miewa swoje gorsze dni i grzeszy jak każdy.

Pięknie pokazana jest w książce idea religijnej tolerancji i ekumenizmu - bohaterowie należą do różnych Kościołów, co nie przeszkadza im się spotykać, szanować, przyjaźnić, kochać, a nawet zawierać małżeństwa.

Jestem zauroczona...

Monika | 2016-02-10

Mitford- nie wiem, czy naprawdę istnieją takie miasteczka. Wiem za to na pewno, że cykl książek o mieszkańcach Mitford to mój najukochańszy powieściowy świat. Idealna książka na smutki, chandry i deszczowe lutowe wieczory. Pewnie wielbiciel krwawych kryminałów, sensacji i pogoni nie znajdzie tu miejsca dla siebie. Ale wszystkich innych Mitford otuli swoim ciepłem i bezpieczeństwem. Polecam:)

Sławka | 2012-02-15

Kiedy skończyłam przed przeczytaniem tej książki, serię krwawych i zwyrodniałych skandynawskich thrillero-kryminałów, czekałam kiedy Ojciec Tim okaże się obleśnym pedofilem albo nastajaszczym zbokiem maltretującym biedne parafianki.
Jednak w miarę zagłębiania się w temacie przestały mi przeszkadzać cytaty z Pisma Świętego cytowane nawet przy opadniętym cieście i jako "wyciszacz" dla psa.Zaczęłam rozkoszować się leniwym i sielankowym obrazem amerykańskiej prowincji. Chyba jednak ta pozycja to fantastyka może nie naukowa ale jednak. Nie ma już takich miejsc więc dobrze że ta pani je wymyśliła. Na pośpiech, stres, skołatane nerwy - to wspaniała lektura.A że nie najwyższych lotów - who cares ?

TOSIA Wesołowska | 2014-02-12
Przeczytana: 2014 rok

Tak jak Sławka- przed przeczytaniem tej książki czytałam coś mocnego i krwawego więc myślałam, że zemdli mnie historia jakiegoś pastora w dusznym miasteczku...A tu nie, nie... Ciepła, wesoła historia. Świetna na uspokojenie. Ojciec Tim żyje radościami i problemami mieszkańców Mitford, co najważniejsze tymi wierzącym i nie. Ech...Gdzie jest mój pastor i gdzie moje Mitford?

Hermia | 2011-04-14
Przeczytana: 2004 rok

To cudowna dawka optymizmu. Uwielbiam ojca Tima. To jedna z książek, które pomagają na wszelkie smutki.I wracam do niej co jakiś czas.

molarnia | 2012-06-14
Przeczytana: 2011 rok

Książkę wypożyczyła z biblioteki moja siostra. Powiem szczerze, że oglądając okładkę i opis wydawcy byłam raczej sceptycznie nastawiona do tej pozycji. Myślałam, że to kolejna lukrowana książka skierowana do gospodyń domowych. Sięgnęłam po nią tak naprawdę ze względu na zbliżający się termin jej zwrotu. Pomyślałam, że przeczytam rozdział, a jak mi sie nie spodoba to ją odłożę. Jak się okazało "W moim Mitford" to bardzo ciepła i niosąca dużo prawd życiowych pozycja.

Głównym bohaterem jest pastor Timothy mający w małej miejscowości Mitford swoją parafię. Jak to bywa, duchowny jest pochłonięty sprawami kościoła, wiernych oraz przyjaciół zapominając całkowicie o swoich potrzebach. Jednak los postawił na jego drodze ogromnego psa, który choć początkowo wzbudzał w nim przerażenie z czasem stał się jego najlepszym towarzyszem codziennego życia. Wydawałoby się, że w tak małym mieście głównym problemem miejscowych są krety, brak towaru w sklepie lub złodziej kwiatów. Nic bardziej mylnego....

CzarneEspresso | 2016-09-30
Na półkach: 2016, Przeczytane

W moim Mitford to pierwsza część cyklu o tym uroczym miasteczku. Główną postacią jest ojciec Timothy, sześćdziesięcioletni pastor sprawujący posługę w miasteczku od dwunastu lat. Kocha swoją parafię, ludzi, ale czuje że czegoś mu brakuje, chce zmian, ale nie chce opuszczać miasteczka. Poza tym zaczyna się źle czuć. Niespodziewanie pod jego opiekę trafia ogromny pies, później zaś kilkunastoletni chłopiec ze smutną historią. Na nudę ojciec Tim nie może narzekać. Poza tym do domku obok sprowadza się atrakcyjna sąsiadka, przyjaciele pastora spodziewają się dziecka a na dodatek poznaje historię miłosną sprzed kilkudziesięciu lat.

Mitford to urocze, małe miasteczko, gdzie każdy każdego zna, każdy każdemu pomoże, a nad wszystkim czuwa pastor. Bardzo oddany Bogu i ludziom, ale nie potrafiący zadbać o siebie. Na szczęście ma wiernych przyjaciół, którzy starają się o niego dbać.

Gdy zaczęłam lekturę lekko się przestraszyłam tej sielskości, ciepła - w zbyt dużych dawkach to bywa...

renka | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016

Czytając opis książki nastawiłam się na bardzo przyjemną powieść obyczajową. I w sumie przyjemne to nawet było. Główne wątki też obiecujące - opieka nad młodym, zagubionym chłopcem, pojawienie się bezpańskiego psa i przyjaźń pastora z nim, rozwijająca się znajomość z nową sąsiadką pastora. Do tego wszystkiego urokliwe miasteczko i jego sympatyczni mieszkańcy. Niestety ni w ząb mnie to nie zainteresowało, ciągnęło się jak flaki z olejem i w ogóle nie wciągało. Generalnie uważam tą książkę za mało ciekawą.

MartaKa | 2014-02-20

Pogodna i ciepła opowieść o małym miasteczku i ludziach, ich życiu i związkach.Do tego bardzo pozytywna postać pastora, który też układa sobie życie wśród swoich parafian.