Prywatne życie Pippy Lee

Wydawnictwo: Muza
The Private Lives of Pippa Lee
978-83-7495-722-9
Aneta

Poznajcie Pippę Lee - bohaterkę naszych czasów. Jest oddaną żoną błyskotliwego, starszego od niej o trzydzieści lat mężczyzny. Dumną matką dorosłych bliźniaków. Uwielbianą przyjaciółką i sąsiadką. Kiedyś była całkiem zadowolona ze swojego godnego pozazdroszczenia życia, ale nagle coś zaczyna się psuć. Pijąc poranną kawę i przyglądając się równo przyciętym trawnikom, Pippa zastanawia się, jak trafiła do tego miejsca - ekskluzywnej dzielnicy dla bogatych emerytów. Jest to opowieść o szalonej młodości, niespodziewanych spotkaniach, romansach i zdradach, oraz niebezpieczeństwach kryjących się w zaciszu małżeństwa.

Wojciech Gołębiewski | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

UWAGA! BRUDY, DEWIACJE!!
Rebecca Miller (ur. 1962), córka dramatopisarza Artura Millera, autora "Czarownic z Salem", "Śmierci komiwojażera" i innych. Szkoda, że nie udało mu się przekazać zasad moralnych i etycznych córce, która uległa epidemii choroby nękającej współczesnych pisarzy amerykańskich zwanej "chronicus vulgaritis sexual – pornographus - rynsztokus deviation". Autorka kobieta dojrzała, 40-letnia w trakcie pisania tej książki, każe swojej bohaterce, pensjonariuszce domu starców, kobiecie kochającej swojego 80-letniego męża, wypowiadać się do koleżanki, na temat przypuszczalnych zachcianek absolutnie nieznajomego gościa, tak (str. 75):
"Hm.. Chce mieć mój palec w tyłku podczas orgazmu, o nic innego mu nie chodzi"
Potem mamy retrospekcję, gdy niewinna 17-letnia zrywa się z rodzicielskiego domu, w którym ojciec-pastor wyżywa się w kochankach a matka jest narkomanką. ...

Dominika | 2013-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2013

Czytałam wszystkie biografie Marilyn Monroe dlatego jak przeczytałam że autorką tej książki jest córka A.Millera byłego męża M.M.nie mogłam ominąć tej pozycji. Co mnie urzekło w tej książce?Uważam że córka Millera pisała troszkę życie M.M.(narkotyki,balansowanie,sex,ślub ze starszym mężczyzną) Książka na jeden wieczór:)

książek: 1987

'Prywatne życie Pippy Lee' był moim zakupem w ciemno - zaintrygowała mnie okładka z Robin Wright oraz opis znajdujący się z tyłu książki. Potem zaczęłam szukać informacji o autorce, która okazała się córką scenarzysty i pisarza Arthura Millera, byłego męża Marylin Monroe. Z nutką obawy zaczęłam czytać tę powieść.
Mówiąc szczerze, jestem zachwycona treścią oraz stylem tej powieści - Rebecca Miller niewątpliwie odziedziczyła talent literacki po ojcu, ponieważ 'Prywatne życie Pippy Lee' wciąga, mimo początkowych sielskich rozdziałów dotyczących tytułowej bohaterki jako żony starszego o 30 lat wydawcy i kochającej matki dorosłych bliźniąt. Kolejne strony zawierają ukrywaną tajemniczą młodość Pippy, dość mroczną i skandalizującą. Niektórzy czytelnicy mogą czuć obrzydzenie w drugiej części tej powieści, ale taka historia według mnie pasuje idealnie do osobowości Pippy Lee.
Co mogę jeszcze dodać? Warto przeczytać tę powieść. I już.

Ola | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Nie będę się rozpisywać o fabule, o bohaterach, bo uważam, że nie ma takiej potrzeby.
Nie zawsze wszystko jest takie jak nam się wydaje i jak to pokazujemy innym. Nie zawsze potrafimy zajrzeć w głąb siebie i postępować według tego co czujemy. Jednak przychodzi taki moment, że coś w człowieku pęka. Coś się kończy, gdy coś się zaczyna. Nie zawsze dwoje ludzi może być ze sobą do końca swoich dni (choć w tym przypadku brzmi to trochę paradoksalnie) mimo, że na pozór są szczęśliwi i życie im się układa. Bywa, że coś się wypala, bywa, że pojawia się ktoś inny. Pocieszające jest jednak to, że nawet w późnym wieku można znaleźć szczęście i miłość...

Nefra-Nafteta | 2013-12-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: grudzień 2013

To jest książka, którą czyta się "za jednym zamachem". Piękna opowieść o tym, że nie należy się poddawać, bo wielokrotnie podczas życia stajemy na zakręcie dróg, które mogą nam zmienić życie o 180 stopni - niezależnie od tego ile mamy lat i jak nisko upadliśmy.

Tinkerbelle | 2014-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Dość dawno temu powieść ta została zekranizowana, próbowałam ją obejrzeć, nieświadoma faktu, że to na podstawie książki. W zeszłym roku, kupiłam ją w taniej książce i tak sobie leżała czekając na swój moment. Stało się to wczoraj, wzięłam książkę do ręki i. I przeczytałam za jednym zamachem.
Nie mogę powiedzieć, że polecam każdemu, ale sądzę, że warto sięgnąć po tę pozycję, by samemu sobie wyrobić opinię.

Entelepentele | 2013-12-02

Krzepiąca historia przebudzenia. Kobieta, którą na wiele lat uśpiło życie domowe, dostrzega nagle ogrom swoich możliwości, swoje nieprzebrzmiałe jeszcze piękno, namiętność i uwagę, jaką może dać komuś obok. Piękny moment niespodziewanego rozkwitu, kiedy człowieka opanowuje złudne poczucie zagnieżdżenia się w rzeczywistości, tego że życie ucicha i godzimy się z tym gdzie, z kim i jak się jest. Spokój może zostać łatwo zmącony, a droga nagle skręcić na skraj urwiska. Ale to nie oznacza nieszczęścia, oznacza jedynie nowe wyzwanie, którego — mimo strachu — nie można odrzucać.

chezmollard | 2013-02-21

Jest to książka, po którą ze względu na nieatrakcyjny tytuł pewnie sama z siebie bym nie sięgnęła (niestety). Jednak recenzja autorki miasta książek, tak mnie zaintrygowała, że musiałam po nią sięgnąć.
Tytułowa Pippa doskonale spełnia się w roli przykładnej (perfekcyjnej) pani domu, żony starszego już człowieka i matki bliźniaków. Po przeprowadzce do cichej dzielnicy dla bogatych emerytów, gdzie wszystkie domy wyglądają tak samo, a trawniki są równo przystrzyżone, pewnego dnia zadaje sobie pytanie jak znalazła się w tym miejscu.
Od tego momentu wchodzimy w świat jej wspomnień, dzięki którym poznajemy dawną Pippę, która różni się od tej teraźniejszej o 180 stopni, a także jej relacje z najbliższymi. Czytając poddałam się zdjęciu z okładki, widziałam kobietę siedzącą na łóżku, zapatrzoną w jeden punkt, a jej wspomnienia przesuwały się jak na projektorze, klatka po klatce. Czasem leniwie, żółwim tempem pojawiały się w mojej głowie pojedyncze oddzielne obrazy, a czasem galopujące...

Marta | 2011-05-04

Opowieść o pięćdziesięcioletniej kobiecie, która przeprowadza się wraz z mężem do nowego domu w ekskluzywnym osiedlu dla emerytów. Bohaterka wydaje się szczęśliwą i oddaną żoną, w rzeczywistości jednak przeprowadzka wpływa na nią przygnębiająco. Zaczyna analizować swoje życie i popełnione błędy..

To książka o poszukiwaniu własnej tożsamości, dojrzałej miłości, romansach i zdradach. Nie porywa, raczej przygnębiająca lektura.

Alicja | 2012-07-23
Przeczytana: 18 lipca 2012

Bardzo długo starałam się zdobyć i przeczytać tę książkę. Szczególnie imię głównej bohaterki zdawało mi się tajemnicze. A teraz Pippa odkryła przede mną wszystkie tajemnice. Jej życie było zwyczajne, ale nie nudne. Czy wybory Pippy Lee są trafione?. Odpowiedz, czytelniku...