W słońcu i deszczu

Tłumaczenie: Mira Czarnecka
Cykl: W moim Mitford (tom 12)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Książniczka

Przez cały cykl dotychczasowych powieści o Mitford fani zachowali w swoich sercach specjalne miejsce dla Dooleya Kavanagha, którego poznali w tomie zatytułowanym "W moim Mitford", jako bosego chłopca w brudnych ogrodniczkach. Teraz adoptowany syn ojca Tima Kavanagha ukończył studia weterynaryjne i otworzył własną lecznicę dla zwierząt. Ponieważ przez jakiś czas budżet będzie napięty, on i Lace Harper, jego bratnia dusza od czasów dzieciństwa, chcą urządzić skromne wesele. I tak, plan przewiduje wyeliminowanie kosztów cateringu i zorganizowanie przyjęcia składkowego. Będzie zabawnie. Stary przyjaciel oferuje zjawienie się ze swoją wiejską kapelą. Gratis. Wysprzątana na błysk stodoła okazuje się idealnym miejscem na zorganizowanie przyjęcia dla przyjaciół i rodziny. Bułka z masłem, zgadza się?

W "Czasem słońce, czasem deszcz" Jan Karon opisuje wesele, na które czekały miliony fanów opowieści o Mitford. Jest czerwcowy dzień w górach, całkiem sporo stworzeń małych i dużych i wy także jesteście zaproszeni – bo należycie do rodziny. Na marginesie, to dość niezobowiązująca okazja, więc przyjdźcie tak jak jesteście i nie zapomnijcie o chusteczkach. Co by to było bowiem za wesele, gdyby ktoś nie uronił łzy?

"Witajcie w domu, fani opowieści o Mitford… Możecie znowu cieszyć się darem Jan Karon do portretowania w intrygujący sposób trudów codziennego życia i kreślenia wyrazistego obrazu świata".
"People"

źródło opisu: www.zysk.com.pl

źródło okładki: www.zysk.com.pl

Monika | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Tego momentu zawsze się obawiałam. To już nie jest moje Mitford.

Brak właściwie wszystkich najważniejszych elementów, które sprawiały, że tak bardzo pokochałam Mitford i jego mieszkańców.Mówiąc w dużym skrócie brak właśnie Mitford i jego mieszkańców. A co mamy w zamian? Niewiele. Dooleya i Lace przygotowujących się do ślubu. Upraszczam oczywiście i wyzłośliwiam się, ale to wszystko dlatego, że tak bardzo rozczarowała mnie ta książka. Książka należąca do, i to trzeba mocno podkreślić, UKOCHANEJ serii. Dla mnie prawdziwe Mitford kończy się na tomie "Iskra Boża".
Niezmiennie polecam książki Jan Karon, ale czytane koniecznie chronologicznie.

Lily76 | 2017-10-27
Przeczytana: 27 października 2017

Książka dla mnie w pewnym sensie szczególna, bo z fragmentem mojej opinii na skrzydełku okładki. Nie wiem, skąd się wzięło moje zamiłowanie do powieści Jan Karon, bo nie tylko nie jestem religijna, ale nawet nie jestem wierząca. Mimo to takiej wiary, w 100% pozytywnej i dającej duże oparcie w życiu, żywej, a nie polegającej na odklepywaniu modlitw i zaliczaniu coniedzielnej wędrówki do kościoła, można tylko zazdrościć i życzyć każdej wierzącej osobie.
Tym razem czytając czułam się jednak nieco zagubiona, bo zapomniałam wiele szczegółów z poprzednich tomów, a autorka nie jest specjalnie skora do ich przypominania. Ba, wręcz gmatwa sytuację, tworząc kolejne tajemnice. Ale jakoś wszyscy wspólnie (wraz z ojcem Timem, Cynthią i gromadą gości weselnych oraz bykiem Choo-Choo) dobrnęliśmy do końca. I czekamy na ciąg dalszy.

PannaPollyanna | 2017-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Nie pamiętam kiedy ostatnio czekałam na jakiś ślub tak bardzo jak na ten. I nie pamiętam, który ślub wzruszył mnie aż tak...

Gdybym miała zabrać ze sobą JEDNĄ książkę na bezludną wyspę, to byłaby to... seria o Mitford. Dlaczego?

Mitford to dla mnie symbol miejsca, w którym każdy z nas mógłby być po prostu sobą.
Miejsca, w którym "dba się o swoich".
Miasteczka, w którym ludzie spędzają razem czas i pomagają sobie nawzajem.
W którym wybacza się błędy.
W którym daje się drugą szansę.

Ślub Dooleya i Lace to wydarzenie, które jest centrum i punktem kulminacyjnym najnowszej książki Jan Karon "W słońcu i w deszczu" (to już 13 tom serii).
Nowy początek. Nowa rodzina. Wiele wyzwań i nieoczekiwanych zwrotów akcji (poczekajcie, aż dojdziecie do sceny z bykiem!).

Jan Karon umie zaczarować słowami najprostszą czynność i opisać ją w taki sposób, że w jakiś niewyjaśniony sposób podnosi cię to na duchu. W tych książkach tyle się dzieje, tyle jest emocji, że sam nie wiesz kiedy stajesz się...

Agnieszka Wojtaszek | 2017-06-09
Przeczytana: 07 czerwca 2017