Bella Toskania

Tłumaczenie: Zofia Kierszys
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Bella Tuscany
Bella, Toskania, Słodkie, życie, Italia

Bella Toskania to kontynuacja Pod słońcem Toskanii, czyli kolejny notatnik z zapiskami z życia powszedniego Amerykanki osiadłej na włoskiej prowincji. Frances Mayes z właściwym sobie wdziękiem snuje opowieść o powolnym wrastaniu w obcy do niedawna świat opowiada z humorem o perypetiach związanych z remontem domu i utrzymaniem ogrodu z wielką inwencją eksperymentuje w kuchni. To tylko główne wątki tej niezwykle bogatej książki liczne pomniejsze osobiste, podróżnicze, rodzinne dzięki talentowi autorki tworzą dla nich tło nad podziw atrakcyjne, kolorowe i żywe niczym podziwiane przez nią freski i mozaiki.

Justyna Antoniewicz | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Bella Toskania opowiada o Amerykańskiej dziennikarce Frances Mayers, która opisuje we własnym notatniku swoje przeżycia osobiste i podróże gdzie była, co zwiedziła.
Malownicza, piękna kraina klimat włoski przecudny...przepiękny region
Smaki pyszne, kuchnia bogata w znakomite potrawy i dania.
Czytając tą powieść poczułam się jakbym była tam w cudownej bajce.
Razem z bohaterką przeżyłam niesamowite, ciekawe przygody zwiedzałam urocze zabytki,podziwiałam miejsca piękne delektowałam się z przyjemnością owocami, pijąc kawę.
Zrelaksowała mnie ta książka, naprawdę piękna, dostarczyła mi pozytywnych emocji, super wrażeń.
Zaskoczyła rewelacyjnie, ciekawa, bajeczna opowiesć i do tego przepiękna warto przeczytać!!!
Jeśli ktoś uwielbia takie klimaty Włoskie bo ja kocham je i tą książkę moja ukochana jeszcze do niej powrócę!!!

ania888 | 2014-08-22

Z pewnością większość z nas kojarzy Frances Mayes. Jej imię padało wiele razy, jeśli nie w filmie "Pod słońcem Toskanii", to w autobiograficznych książkach, w których opisuje swoje życie w północnych Włoszech.

"Bella Toskania" to kontynuacja "Pod słońcem Toskanii". Autorka mieszka w swoim wreszcie wybudowanym i dopracowanym domu, który kocha za bogactwo kwiatów - czasami wraca myślami do Prowansji, do tajemniczego ukochanego i lawendy. Sentymentalność i subtelność to największe plusy tej powieści. Choć niektórych mogą zrazić przydługawe opisy, to wiedzcie - naprawdę warto się skusić, choćby na jeden raz. Ja byłam oczarowana wszystkimi smakami i zapachami, ze skupieniem czytałam o winach i złotych polach.

"Bellę Toskanię" nie powinno się przeczytać całej naraz. Aby ją docenić, trzeba przyjmować jej słowa stopniowo, gdyż potrafią one zawrócić nam w głowie. W powieści bowiem nie jest najważniejsza akcja ani zarys bohaterów, tylko właśnie sama Toskania; jej oblicza i tajemnice....

Rudzianna | 2014-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2014

Drugie spotkanie z autorką- a zarazem bohaterką- książki ,,Pod słońcem Toskanii”.

Po wielu trudach związanych z remontem starego domu na toskańskiej wsi, dla Frances i jej partnera Eda, nadchodzi ósme już lato w Bramasole. Oddychając z ulgą po pomyślnym zakończeniu niezbędnych do zamieszkania w domu prac, upiększają i nadają charakteru jego wnętrzu odnalezionymi na targu staroci bibelotami. Dokładają także wszelkich starań, by ich ogród był wyjątkowym i osobistym kawałkiem raju.
W przerwach pomiędzy urządzaniem swoich czterech kątów, podróżują po całych Włoszech. Odwiedzając dobrze znane miejsca, analizują swoje życiowe sukcesy i porażki a w nowych, dopiero odkrywanych, snują plany na przyszłość. Frances poszukuje odpowiedzi na nurtujące ją pytania kontemplując sztukę. Ed woli oddawać się mniej uduchowionym, ale jakże przyjemnym zajęciom- poznawaniu regionalnych kuchni i winnic.
Dwójka zapracowanych Amerykanów spróbuje odnaleźć się na rządzonej prawami natury toskańskiej ziemi,...

Lady_B | 2010-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2010

Lekka i miła, ale totalnie o niczym. Żadnej wciągającej fabuły, tylko sprawozdanie z tego, że jednego dnia zawalił się kamienny mur, a innego jakaś stara włoszka kradła dzikie szparagi.

BetiFiore | 2013-01-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kocham Włochy, wiec kilka lat temu od razu sięgnęłam po te ksiażkę. W księgarniach nie było jeszcze wysypu tego typu literatury, więc byłam zachwycona. Obecnie juz trochę mniej.... :)

Weronika | 2014-03-01
Na półkach: Strata czasu, Przeczytane

Wpadłam w euforię, kiedy zobaczyłam tą książkę na półce w bibliotece. Po preczytaniu "Pod słońcem Toskanii", spodziewałam się powtórki z cudownego, bajkowego i wciągającego opisu.
Spotkał mnie zawód.
Hipotetycznie powinnam być zadowolona. Ta książka to kwintesencja tego, czego szukałam, czyli opisu. Ale cooś mi tu jednak nie grało. Tym razem czytałam z niechęcią, licząc, że znowu poczuję "to coś", co siłą trzymało mnie przy "Pod słońcem..."... Nie doczekałam się i z żalem oddałam książkę jak najprędzej. Być może to ja, zbyt wysoko postawiłam poprzeczkę, albo zmienił mi się gust, w co wątpię.

Ania | 2013-08-19

Podobnie jak część poprzednia jest to dobra książka dla chcących wyobrażać sobie podróż po Włoszech.
Jest to także dobra książka dla osób chcących przypomnieć sobie włoski klimat, którego zasmakowali w niedalekiej bądź w dalekiej przeszłości i być może jeszcze go zasmakują.
Należąc do ostatniej grupy wymiecionych tu czytelników widziałam przed oczami obrazy ze zwiedzanego przed rokiem Bagnoregio i innych miast włoskich wymienianych w książce przez autorkę lub nie

Majka | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Jak zwykle wspaniała książka tej autorki na chłodne i ciemne zimowe wieczory przenosząca do gorącej, słonecznej i niepośpiesznej Toskanii.

| 2011-12-20

Bella Toskana. La dolce vita. Il dolce far niente ... Krótko mówiąc : klasyka gatunku :)

Missy | 2011-07-21
Przeczytana: 25 lipca 2011

Dzięki autorce marzę,by do Toskanii pojechać...

Marzy mi się książka, w której...

Zdarzają wam się sytuacje, w których macie ochotę przeczytać COŚ, w konkretnym klimacie, ale nie wiecie CO? Chodzi za wami np. krwawy horror o mutantach, albo ckliwy romans na południu Francji, albo poważna powieść obyczajowa o niedolach ludzkiego losu, ale sami nie możecie znaleźć konkretnego tytułu? Z pomocą może przyjść nasze forum.