7 nawyków skutecznego działania

Data 1. wydania:
2000-01-01
Iwona Majewska-Opiełka
siedem nawyków Stephen R. Covey

Nie doczytałam i nie chcę. Na łopatki rozłożył mnie fragment, w którym autor powiedział, że zmienił sposób myślenia o swoim dziecku a ono przestało być prześladowane w szkole, zaczęło dostawać dobre oceny i stało się sprawniejsze fizycznie.

Przeczytana na statku 3 razy. Po prostu głęboko sięgająca.

Przeczytana na statku 3 razy. Po prostu głęboko sięgająca.

Niesamowicie wartościowa książka, w której zawarta jest niezliczona ilość mądrości życiowej. Zwykle podchodzę sceptycznie do "poradników życia", tak też było w tym przypadku, jednak z każdą następną stroną książka coraz bardziej mnie wciągała i nie dało się z nią nie zgodzić. Były małe fragmenty, w których moim zdaniem generalizowanie przypadków i pewne rady były naciągane, ale nie ujmuje to całokształtowi w żadnym stopniu. Gdyby tak każdy człowiek przeczytał tę książkę i wcielił przynajmniej 10% z zawartych w niej porad, świat wydałby się piękniejszy, a ludzie szczęśliwsi w interakcjach między sobą.

Dla mnie absolutny hit.
Inna niż pozostałe poradniki "jak żyć".
W końcu ktoś przywiózł dobry beton, zbrojenie, łopaty i inne narzędzia, dzięki którym możemy budować fundamenty swoich postaw. A właśnie fundamenty dają możliwość wzniesienia swojego domu jako "życia".

Dla mnie absolutny hit.
Inna niż pozostałe poradniki "jak żyć".

Polecam

Polecam

Wersja książki dla nastolatków o wiele lepiej ujmuje rozwinięte w wersji dla dorosłych tematy. W tamtym okresie była to dla mnie ważna książka, uporządkowująca myślenie o życiu. Oczywiście zawarte idee a 7 nawykach są cenne, jednak można by je ująć o wiele bardziej zwięźle, bez zbędnego lania wody.

Książka sama w sobie się broni i można z niej wyciągnąć bardzo dużo. Na mnie niestety nie zrobiła dużego wrażenia. Zdecydowanie polecam wersję dla nastolatków. Jest dużo bardziej przystępna i można z niej wynieść o wiele więcej.

Na półkach: , , , , , ,

Jest to jedna z lepszych i dających do myślenia książek, jakich ostatnio czytałam.
Troche napisana jest jak typowy amerykański poradnik samorozwojowy. Jednak sprawia, że czytelnik zaczyna zastanawiać się nad własnym postępowaniem. Na pewno przekaz tej książki zostanie ze mną na dłużej.
P.s. "czytałam" tę książkę w audiobooku, jednak zdecydowanie wolałabym ją w wersji papierowej, żeby móc zatrzymać się na pewnych fragmentach i je przemyśleć lub przeczytać ponownie. Pewnie kupię ją w papierze, żeby mieć w domu i móc do niej wracać.

książka dobra, dużo merytorycznej wiedzy

książka dobra, dużo merytorycznej wiedzy

To bardzo dobra książka. Ma zastosowanie we wszystkich strefach życia, nie tylko w biznesie.