Ostatni szpieg Hitlera

1999-01-01
1999-01-01
83-7186-054-4
Anna Maria Nowak
literatura współczesna literatura amerykańska XX wiek II wojna światowa wywiad powieść sensacja

Książka porównywana do „Igły” Folletta, ale daleko jej do tej pozycji. Za dużo opisów przez co akcja bardzo się dłużyła. Przy końcówce to bardziej denerwowałam się opisami, przeskokami na poszczególne osoby niż samą akcją. Nie czułam żadnego napięcia, dość szybko domyśliłam jakie będzie zakończenie akcji. Jestem rozczarowana.

Moja pierwsza przeczytana książka od Daniela Silvy. Szybko, dobrze się czyta, ale nic specjalnego.

Każdy średnio rozgarnięty absolwent szkoły podstawowej w tym pięknym kraju, doskonale wie że druga wojna światowa rozpoczęła się 1 września, wiadomego roku...
Powiem więcej, każdy średnio rozgarnięty absolwent szkoły muzycznej pierwszego stopnia w tym pięknym kraju, doskonale zdaje sobie sprawę iż pierwsze dźwięki tego kataklizmu zagrały armaty Wehrmachtu...
Ale uwerturę do tego konfliktu bezbłędnie rozegrała Abwehra pod batutą Wilhelma Canarisa, jeszcze w połowie lat trzydziestych umieszczając swych "uśpionych" agentów w potencjalnie wrogich krajach, i o tym, wiedzą już jedynie zainteresowani tematem...

Daniel Silva opowiedział nam swą historię, bazując właśnie na tym fakcie.
Super szpieg, kobieta równie bezwzględna co piękna, przedostaje się do Anglii podszywając się pod holenderską turystkę, zabija, kradnie tożsamość, przyczaja się, usypia, czeka na znak.
Tymczasem przygotowania do D-day ruszają pełną parą, Churchill z Rooseveltem kombinują jak by tu oszwabić Hitlera (choć przecie to szwab pełną gębą)...

Wartka akcja, gry wywiadów, pojedynki agentów, polityczne roszady, kompetencyjna rywalizacja Abwehry z SD służbą wywiadowczą SS, zalążki powojennego ładu w europie.
Te i wiele innych atrakcji znajdziecie pomiędzy okładkami "Ostatniego szpiega Hitlera".
A wszystko to napisane wprawnie i sprawnie, książka po prostu sama się czyta!

Na koniec pragnę podziękować użytkownikowi - spectator_zm, za perfekcyjne przygotowanie ebooka.

Poczytać warto.

Ale uwerturę do...

Znakomity szpiegowski thriller Daniela Silvy!
Nic dziwnego, że skoro zadebiutował z takim przytupem to cykl z Gabrielem Allonem również musiał być doskonały.
Powieść opowiada o niezwykle dramatycznych przygotowaniach do ofensywy Aliantów w Normandii w 1944 roku. O tym jak wywieść w pole hitlerowskie wojska i całkowicie je zaskoczyć. Rozpoczyna się misterny plan szpiegowskiej gry wywiadów MI6 (wraz z MI5) i niemieckiej Abwehry i SS. Gra idzie o niezwykle wysoką stawkę, więc w szranki szpiegowskiej intrygi stają tylko najlepsi agenci z najlepszych.
Powieść od samego początku jest niezwykle ciekawa. Emocje rosną z każdym rozdziałem. Tak samo napięcie i dramaturgia. Nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, a zakończenie jest jeszcze bardziej zaskakujące.
Nie na darmo "Ostatni szpieg Hitlera" porównywany jest do "Igły" Kena Folletta. Oczywiście "Igła" to zupełnie inny "rozmiar kapelusza", ale Silva też wspiął się bardzo wysoko. Zwłaszcza, że to jego literacki debiut. I właśnie za TAKI debiut dodatkowa dziewiąta gwiazdka.
Polecam wszystkim lubiącym wyrafinowane rozgrywki szpiegowskie. Naprawdę super thriller!

Znakomity szpiegowski thriller Daniela Silvy!

Ksiazka niezwykle interesujaca, jednak Igla Folletta jest w tym przypadku zdecydowanie lepsza.

Książka spodoba się pasjonatom powieści szpiegowskich i historycznych. Praktycznie nie ma w niej elementów typu "no i dlaczego główny bohater nie domyśla się tego, to przecież takie oczywiste", które mnie irytują w tego rodzaju książkach (i w kryminałach).

Generalnie czyta się bardzo dobrze i jest to lektura wciągająca.
Zaczęłąm ją czytać na początku czerwca czyli zbiegło się z czasem, kiedy to alianci w 1944 roku wkraczali na plaże Normandii - przypadek, ale nadał książce dodatkowego posmaku. Polecam

Generalnie czyta się bardzo dobrze i jest to lektura wciągająca.
Zaczęłąm ją czytać na początku czerwca czyli zbiegło...

Polecam.

Polecam.

Pozycja godna polecenia dla wszystkich lubiących powieści szpiegowskie, w których wartka akcja wciąga bardzo szybko każdego czytelnika. Rywalizacja pomiędzy wywiadami niemieckim oraz brytyjskim i do tego jeszcze we wszystko wmieszany amerykański inżynier ze specjalnym zadaniem do wykonania. Bardzo fajnie się spędza czas przy tego typu pozycjach. Polecam!!!

Rewelacyjna. Są tam dłużyzny, które to w pogoni za akcją, tylko z lekka ogarniałem wzrokiem, ale dobrze się czyta. Mój ulubiony gatunek powieści, II wojna, szpiedzy itd.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Thriller/ sensacja/ kryminał