Ostatni szpieg Hitlera

Wydawnictwo: Prima
The Unlikely Spy
83-7186-054-4
piotrex

Powieść wywołująca nieodparte porównanie z głośną "Igłą" Kena Folletta: błyskotliwa mieszanka fikcji literackiej i faktów historycznych, obfitująca w szereg nieoczekiwanych zwrotów akcji. Rok 1944. Alianci przygotowują się do utworzenia drugiego frontu we Francji. Angielski wywiad wpada na trop głęboko zakonspirowanej siatki niemieckich szpiegów, działającej na terenie Wielkiej Brytanii. Jej...

Rok 1944. Alianci przygotowują się do utworzenia drugiego frontu we Francji. Angielski wywiad wpada na trop głęboko zakonspirowanej siatki niemieckich szpiegów, działającej na terenie Wielkiej Brytanii. Jej zadanie: zdobyć informacje o miejscu i terminie inwazji wojsk sprzymierzonych na Europę. Na czele siatki stoi Catherine Blake - młoda kobieta obdarzona niezwykłą urodą i inteligencją, bez skrupułów mordująca każdego, kto mógłby odkryć jej tożsamość. Przeciwnikiem Catherine w dramatycznej rozgrywce, której wynik może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Niemców, jest Alfred Vicary - były profesor historii, zwerbowany osobiście przez Winstona Churchilla do pracy w kontrwywiadzie. Im bardziej angażuje się w pościg za wrogiem, tym większej nabiera pewności, że przełożeni manipulują nim dla własnych celów

bekjef | 2014-03-10
Przeczytana: 06 marca 2014

Rewelacyjna. Są tam dłużyzny, które to w pogoni za akcją, tylko z lekka ogarniałem wzrokiem, ale dobrze się czyta. Mój ulubiony gatunek powieści, II wojna, szpiedzy itd.

manioolo | 2016-07-23

Pozycja godna polecenia dla wszystkich lubiących powieści szpiegowskie, w których wartka akcja wciąga bardzo szybko każdego czytelnika. Rywalizacja pomiędzy wywiadami niemieckim oraz brytyjskim i do tego jeszcze we wszystko wmieszany amerykański inżynier ze specjalnym zadaniem do wykonania. Bardzo fajnie się spędza czas przy tego typu pozycjach. Polecam!!!

mariszach | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016