Szpieg Boga

Wydawnictwo: Sonia Draga

Rzym 2 kwietnia 2005 roku. Papież Jan Paweł II umiera, plac świętego Piotra oblegają pielgrzymi, składający Mu ostatnią cześć. Trwają przygotowania do konlawe. Właśnie wtedy dwaj wysoco postawieni w rankingach kardynałowie zostają brutalnie zamordowani, a ich ciała bestialsko okaleczone.

Jola | 2014-08-31
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Najlepsze w tej książce jest to, że ta historia naprawdę mogła się zdarzyć. Watykan i tajemnicze morderstwa kardynałów a w tle skandale na tle seksualnym z udziałem księży. Autor płynnie łączy kilka wątków które w pewnym momencie okazują się kluczowe i stanowią klucz do wyjaśnienia zagadki morderstw. Czyta się szybko niemal nie można złapać tchu. Najlepsza moim zdaniem książka tego autora jaką do tej pory miałam okazję przeczytać.

Anna | 2016-06-02
Przeczytana: 14 maja 2016

Czas na powrót do literatury hiszpańskiej. Lubię. Ten rodzaj literatury odpowiada moim szarym komórkom. A do tego jeszcze thriller. Powinno się dobrze czytać 👍.
Thriller do kwadratu. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Ale oderwać się nie mogę.

Łukasz | 2014-08-31
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Po przeczytaniu "Kontraktu z Bogiem" wiedziałem, czego mniej więcej spodziewać się po "Szpiegu Boga" i... i się nie zawiodłem! Książka niezwykle wciągająca, aż szkoda, że taka krótka. Zbudowana w ciekawy sposób, charakterystyczny dla tego autora - retrospekcja, pomieszane wydarzenia, które składają się w logiczną całość. W zasadzie to chyba "gotowy" scenariusz filmowy. Z czystym sercem polecam, ciężko się oderwać. Moim zdaniem książka ma też znacznie ciekawsze zakończenie niż "Kontrakt z Bogiem".

Kate | 2013-05-07
Przeczytana: 2013 rok

Po raz pierwszy przeczytałam książkę tego typu i muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobała. Akcja jest dość wartka, tylko przez chwilę był mały zastój w fabule. Według mnie książka warta przeczytania, napisana przyjemnym językiem dzięki czemu dobrze się ją czyta.
Z czystym sumieniem polecam książeczkę :)

| 2014-08-08

Wielbiciele Dana Browna mogą powiedzieć, że to jakaś podróbka, ale nie do końca tak jest. Owszem tematyka podobna i dla niektórych napewno wywołująca niesmak lecz autor miał pomysł i całkiem nieźle przelał go na papier.
Fajna do czytania ale czy do niej jeszcze wróce???

ozięble | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Mam mieszane uczucia co do tej powieści. Z jednej strony autor ciekawie zrealizował swój pomysł, osadzając akcję głównie na terenie Watykanu, gdzie zabijani byli kardynałowie. Z drugiej strony wykreował bohaterów w sposób, który już od pierwszych stron książki zaczął mnie irytować.
Główna bohaterka, kryminolog specjalizująca się w tworzeniu profilów psychologicznych przestępców w wielu sytuacjach nad sobą nie panowała i klęła jak szewc. Jeny, wiem, że kobieta zajmująca się łapaniem bestii powinna mieć twardy tyłek, ale no bez przesady. I do tego ta jej słabość do księdza, z którym później dochodzi do intymnej sytuacji, ale która nie jest opisana wprost(nie użyto tu typowego słowa seks). I trochę marnie wyszła w moich oczach jako ekspertka kryminalna, sama nie wiem, czego chciałam się spodziewać po kimś, kto szkolił się w Quantico. Do tego te obcięte penisy, wyłupione oczy, odcięte ręce,okaleczone ciała - coś niesamowitego, a jednocześnie przerażającego. Pomysł z cytatami z Biblii...

| 2014-09-23

Książka znaleziona przypadkowo, bo w antykwariacie na jednej z półek. Ciekawe opisy akcji i dialogów, intrygująca fabuła i fakt, że już od początku znamy morderce naprawdę przyciąga i nie pozwala oderwać się od tej książki. Największym zaskokiem, moim zdanie, było na samym początku przedstawieniem mordercy ale kończąc czytać doszłam do wniosku, że właśnie to umożliwiło nam tworzenie razem z główną bohaterką jego profilu. Co okazało się niesamowitą zabawą. Polecam dla wszystkich, którzy kochają skandale i kryminały.

wksh | 2013-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2013

Akcja dzieje się w okresie pomiędzy śmiercią Papieża Jana Pawła II a wyborem Jego następcy Benedykta XVI. Obserwujemy serię zabójstw Kardynałów - faworytów w Konklawe, i wpleciony niezwykle ważny wątek dotyczący pedofilii w Kościele. Z początku książkę czyta się z zapartym tchem, później kiedy akcja nabiera tempa troszkę trudniej, gdyż pojawiają się dodatkowo poboczne wątki (czasem lekko nużące). Zakończenie dość zaskakujące. Ogółem książka godna polecenia.

Piotr_k84 | 2013-02-10
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Książkę tę zdobyłem zupełnym przypadkiem - znalazłem ją bowiem na śmietniku. Nie, to nie jest żart! Zaraz po powrocie siadłem do jej lektury i po prostu chłonąłem. Dobry język i wartka akcja sprawiają, że człowiek nie może się od niej oderwać. Może troszkę rozczarowało mnie zakończenie (bardzo przewidywalne), niemniej jednak oceniam książkę, jako bardzo dobrą.

ksiazkoholiczka94 | 2013-11-13
Przeczytana: 11 listopada 2013

Świetna książka, pełna zwrotów akcji, nie ma chwili znudzenia, ciekawa koncepcja, autor pisze w rewelacyjny sposób. Książkę czyta się w praktycznie 2 wieczory, jedyny minus to zakończenie, które nie do końca wyjaśnia wszystkie aspekty zawarte w książce.