Ostatni szpieg Hitlera

The Unlikely Spy
83-7186-054-4
Anna Maria Nowak
Prima
literatura współczesna literatura amerykańska XX wiek II wojna światowa wywiad powieść sensacja
The Unlikely Spy
kryminał, sensacja, thriller
83-7186-054-4
Anna Maria Nowak

Książka porównywana do „Igły” Folletta, ale daleko jej do tej pozycji. Za dużo opisów przez co akcja bardzo się dłużyła. Przy końcówce to bardziej denerwowałam się opisami, przeskokami na poszczególne osoby niż samą akcją. Nie czułam żadnego napięcia, dość szybko domyśliłam jakie będzie zakończenie akcji. Jestem rozczarowana.

Moja pierwsza przeczytana książka od Daniela Silvy. Szybko, dobrze się czyta, ale nic specjalnego.

Każdy średnio rozgarnięty absolwent szkoły podstawowej w tym pięknym kraju, doskonale wie że druga wojna światowa rozpoczęła się 1 września, wiadomego roku...
Powiem więcej, każdy średnio rozgarnięty absolwent szkoły muzycznej pierwszego stopnia w tym pięknym kraju, doskonale zdaje sobie sprawę iż pierwsze dźwięki tego kataklizmu zagrały armaty Wehrmachtu...
Ale uwerturę do...

Znakomity szpiegowski thriller Daniela Silvy!
Nic dziwnego, że skoro zadebiutował z takim przytupem to cykl z Gabrielem Allonem również musiał być doskonały.
Powieść opowiada o niezwykle dramatycznych przygotowaniach do ofensywy Aliantów w Normandii w 1944 roku. O tym jak wywieść w pole hitlerowskie wojska i całkowicie je zaskoczyć. Rozpoczyna się misterny plan...

Ksiazka niezwykle interesujaca, jednak Igla Folletta jest w tym przypadku zdecydowanie lepsza.

Książka spodoba się pasjonatom powieści szpiegowskich i historycznych. Praktycznie nie ma w niej elementów typu "no i dlaczego główny bohater nie domyśla się tego, to przecież takie oczywiste", które mnie irytują w tego rodzaju książkach (i w kryminałach).

Generalnie czyta się bardzo dobrze i jest to lektura wciągająca.
Zaczęłąm ją czytać na początku czerwca czyli zbiegło...

Polecam.

Pozycja godna polecenia dla wszystkich lubiących powieści szpiegowskie, w których wartka akcja wciąga bardzo szybko każdego czytelnika. Rywalizacja pomiędzy wywiadami niemieckim oraz brytyjskim i do tego jeszcze we wszystko wmieszany amerykański inżynier ze specjalnym zadaniem do wykonania. Bardzo fajnie się spędza czas przy tego typu pozycjach. Polecam!!!

Rewelacyjna. Są tam dłużyzny, które to w pogoni za akcją, tylko z lekka ogarniałem wzrokiem, ale dobrze się czyta. Mój ulubiony gatunek powieści, II wojna, szpiedzy itd.

Dyskusje

• Chcę w prezencie