Supergwiazda. Zakulisowe intrygi

Tłumaczenie: Monika J. Dykier
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Młodych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Foka
Superstar Intrigen backstage
Magnolia

Darinka nie może w to uwierzyć. Zakwalifikowała się do finałowej szóstki Niemieckiego Idola, chociaż Kira zgłosiła je obie właściwie dla żartu. Jednak teraz, kiedy finał zbliża się wielkimi krokami, Darinka chce koniecznie wygrać i ziścić swoje marzenie. Owszem, zdaje sobie sprawę z tego, że droga do zwycięstwa będzie trudna i pełna wyrzeczeń. Ale czy dla marzenia poświęci nawet miłość do Matthiasa?Powieść adresowana jest nie tylko do młodzieży, ale również do jej rodziców. Być gwiazdą, to marzenie wielu młodych osób. Jaka jest jednak cena spełnienia tych marzeń ? Intrygi, bezwzględność i zdeptana miłość, to niektóre problemy jakie powinni poznać młodzi ludzie, zanim zdecydują się wkroczyć do telewizyjnego studia.

źródło okładki: www.empik.com

Crimelpoint | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Spodziewałam się, że ta książka zaskoczy mnie, zszokuje, sprawi, że nie będę się mogła oderwać. Jednak otrzymała strasznie przeciętną pozycję.
Owszem jest to powieść o rywalizacji i ciemnej stronie sławy. Jednak momentami miałam wrażenie, że jest to trochę ściągnięte z "Igrzysk śmierci" tyle, że bez walki na śmierć i życie. Chodzi mi głównie o wprowadzenie dwójki zakochanych. Nie wiem, może tylko mi się tak wydawało.
Książka ta jest po prostu nudna, nie wywołała we mnie prawie żadnych emocji. Jednak warto się z nią zapoznać, ponieważ porusza dość poważny temat, a jest krótka, więc szybko przez nią przebrniemy.

georgia93 | 2016-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2016

W czytaniu bardzo lekka pozycja, w końcu to powieść dla młodzieży.
Kreacja bohaterów prosta, zupełnie nieskomplikowana, ale przedstawione tytułowe intrygi mają w sobie coś ciekawego, nie powiem, że nie.
Kilka razy zdawały mi się one niemożliwe, po czym zastanawiałam się: a może jednak? W końcu nikt z nas, maluczkich, nie wie, jak ten wielki biznes funkcjonuje i do czego zdolni są posunąć się ludzie, którzy do niego trafiają.
Dla młodzieży pozycja jest dobra dlatego, że zmusza do zastanowienia się, czy wielkie marzenia o karierze jest tym, czego się naprawdę chce, czy naprawdę będzie potrafiło się poświęcić swoje dotychczasowe życie dla tego marzenia. I daje do myślenia (wciąż mam na myśli nastolatków), że można się wpakować jednak w niezłe bagienko.
Zabawnie czytało się niektóre fragmenty, jeśli się ma w głowie pierwowzory, czyli program DSDS i jego jury.
I ciągle powracająca myśli: czy przykłady z książki są tak całkiem wyssane z palca, czy może nie do końca? Są przerysowane, to...

lenka9411 | 2013-12-16

Lubię twórczość Heidi, ponieważ w idealny sposób pokazuje ona realia społeczeństwa. Ta książka pomimo iż wywarła na mnie mniejsze wrażenie jak dwie uprzednio czytane historie Desiree i Uda, przekonała mnie do siebie niemal od pierwszej strony. Świat show biznesu bywa okrutny. Jeżeli che się osiągnąć szczyty sławy nie ma miejsca na czułości, miłostki i sentymenty. Na tę próbę zostaje wystawiona Darinka - z pozoru cicha i nieśmiała przemienia się w lwicę osiągającą sukces po trupach. W supergwieździe za kulisami toczą się wieczne intrygi, kłamstwa i romanse. Uczestnicy wzajemnie podkładają sobie świnie byleby tylko pozbyć się rywali. Czyż właśnie nie tak bywa w prawdziwym świecie? Ileż razy usłyszało się w mediach żenujące i kompromitujące plotki na temat gwiazd, które np. wrzucając nagie fotki pragną zyskać większą popularność? - Otóż to. Właśnie dlatego uważam, iż książka taka jak ta jest potrzebna w ówczesnych czasach.

knigoholiczka | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

O tej książce nie napiszę chyba zbyt dużo. Nie dlatego, że była nudna czy coś, ale w umie zrecenzowałam wiele pozycji, z serii, w której jest też ta, o której dziś piszę.

"Supergwiazda. Zakulisowe intrygi" to jedna z książek serii "Biblioteka młodych" Ossolineum.

To bardzo potrzebna seria- warto mówić o tym co ważne. Problemy, które porusza się to: anoreksja, śmierć, brak akceptacji i inne.

"Supergwiazda. Zakulisowe intrygi" to opowieść o rywalizacji i ciemnych stronach sławy. Sześcioro niemieckich młodych ludzi dostaje się do krajowego finału "Idola". Wiadomo, każdy chce wygrać, więc zaczynają się podchody, oczerniane, kłamstwa, granie na uczuciach fanów, słowem, jak wcześniej wspomniałam - ukazuje się ciemniejsza strona sławy.

Spodziewałam się trochę czego innego, przede wszystkim "mocniejszego", bardziej dramatycznego. Ale oczywiście i tu były wątki, które mi się podobały, w sumie nawet...

Susanne | 2012-12-27

Książka tak nudna i zła, zero fabuły, która by mnie usatysfakcjonowała. Porzuciłam czytanie tej książki po kilkunastu stronach, naprawdę nie polecam.

Malina | 2011-05-19
Przeczytana: maj 2011

Kolejna książka autorstwa Heidi Hassenmüller. Po przeczytaniu "Desiere, czyli czas próby" sięgnęłam po nią w nadziei na kolejną ciekawą historie. Tym razem jednak tak nie było. Na początku była dosyć ciekawa, wciągnęłam się, ale już tak w połowie porzuciłam "Supergwiazdę" na rzecz czwartego tomu "Błękitnokrwistych".

W tej opowieści poznajemy szóstkę finalistów niemieckiego idola, którzy będą musieli się zmierzyć z wyzwaniami na wyboistej drodze do kariery. Nieśmiała Darinka, Mathias, Alex, Björn, Mira i Rasim. Ile mogą poświęcić aby zostać idolem? Co okaże się ważniejsze? Miłość Darinki i Mathiasa, zdrowie rodziny Miry czy przyjaciel Alex? Jak duże ofiary trzeba złożyć w drodze na szczyt? Poznajemy opis programu muzycznego nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz, bo to właśnie za kulisami, gdzie jest się z pozoru poza zasięgiem kamer szykują się intrygi, przez które ktoś może opuścić program. Nawet drobne działanie nie zgodnie z zasadami może zakończyć się utratą szansy na...

oliwkaaa22 | 2013-04-01

Ciekawie opisuje zycie uczestników niemieckiego IDOLA .

Magda | 2012-10-27
Przeczytana: 27 października 2012

Uwielbiam książki Heidi HassenmUller ale ta jakoś nie wciągnęła mnie i nie wywołała żadnych uczuć mi osobiście bardzo ciężko się ją czytało

Eliza | 2014-07-28

Ciekawa na początku zbyt dużo postaci i trochę zbyt skomplikowane. Momentami zbyt nużące.

Headlong | 2011-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa, interesujący pomysł. Szkoda, że nie zakończyło się to dobrze.