Supergwiazda. Zakulisowe intrygi

Okładka książki Supergwiazda. Zakulisowe intrygi Heidi Hassenmüller
Okładka książki Supergwiazda. Zakulisowe intrygi
Heidi Hassenmüller Wydawnictwo: Foka Seria: Biblioteka Młodych [Wydawnictwo Foka] literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Biblioteka Młodych [Wydawnictwo Foka]
Superstar Intrigen backstage
Foka
2010-08-09
2010-08-09
Monika J. Dykier

Darinka nie może uwierzyć, że zakwalifikowała się do szóstki Niemieckiego Idola, ma ogromny talent jest uzdolniona muzycznie, ma piękny głos chciałaby by jej marzenie się spełniło wygrać Idola.
Do tego programu zgłosiła je Kira jej przyjaciółka.Po drodze napotykają dużo przeszkód, podchody, oczernianie ze strony innych zawodników.
Bardzo prawdziwa historia, ciekawa na początku było trochę drętwo,ale później się rozkręciła książka lubię czytać tę autorkę, po raz kolejny mnie nie zawiodła, natomiast odebrałam ją dobrze.
Moja ocena to 6/10, więcej nie dam.
"Supergwiazda" to dobra, mądra i życiowa książka.

Bardzo prawdziwa historia, ciekawa na...

W czytaniu bardzo lekka pozycja, w końcu to powieść dla młodzieży.
Kreacja bohaterów prosta, zupełnie nieskomplikowana, ale przedstawione tytułowe intrygi mają w sobie coś ciekawego, nie powiem, że nie.
Kilka razy zdawały mi się one niemożliwe, po czym zastanawiałam się: a może jednak? W końcu nikt z nas, maluczkich, nie wie, jak ten wielki biznes funkcjonuje i do czego zdolni są posunąć się ludzie, którzy do niego trafiają.
Dla młodzieży pozycja jest dobra dlatego, że zmusza do zastanowienia się, czy wielkie marzenia o karierze jest tym, czego się naprawdę chce, czy naprawdę będzie potrafiło się poświęcić swoje dotychczasowe życie dla tego marzenia. I daje do myślenia (wciąż mam na myśli nastolatków),że można się wpakować jednak w niezłe bagienko.
Zabawnie czytało się niektóre fragmenty, jeśli się ma w głowie pierwowzory, czyli program DSDS i jego jury.
I ciągle powracająca myśli: czy przykłady z książki są tak całkiem wyssane z palca, czy może nie do końca? Są przerysowane, to na pewno ale może…
I to pytanie pozostaje otwarte. A pomijając kwestię niemieckiego Idola i intryg – młodzieżowe romansidło, nieskomplikowane, szybko się czyta. Gdyby nie przerwa i inne zajęcia, łyknęłabym w 3 dni.

W czytaniu bardzo lekka pozycja, w końcu to powieść dla młodzieży.

Spodziewałam się, że ta książka zaskoczy mnie, zszokuje, sprawi, że nie będę się mogła oderwać. Jednak otrzymała strasznie przeciętną pozycję.
Owszem jest to powieść o rywalizacji i ciemnej stronie sławy. Jednak momentami miałam wrażenie, że jest to trochę ściągnięte z "Igrzysk śmierci" tyle, że bez walki na śmierć i życie. Chodzi mi głównie o wprowadzenie dwójki zakochanych. Nie wiem, może tylko mi się tak wydawało.
Książka ta jest po prostu nudna, nie wywołała we mnie prawie żadnych emocji. Jednak warto się z nią zapoznać, ponieważ porusza dość poważny temat, a jest krótka, więc szybko przez nią przebrniemy.

Lubię twórczość Heidi, ponieważ w idealny sposób pokazuje ona realia społeczeństwa. Ta książka pomimo iż wywarła na mnie mniejsze wrażenie jak dwie uprzednio czytane historie Desiree i Uda, przekonała mnie do siebie niemal od pierwszej strony. Świat show biznesu bywa okrutny. Jeżeli che się osiągnąć szczyty sławy nie ma miejsca na czułości, miłostki i sentymenty. Na tę próbę zostaje wystawiona Darinka - z pozoru cicha i nieśmiała przemienia się w lwicę osiągającą sukces po trupach. W supergwieździe za kulisami toczą się wieczne intrygi, kłamstwa i romanse. Uczestnicy wzajemnie podkładają sobie świnie byleby tylko pozbyć się rywali. Czyż właśnie nie tak bywa w prawdziwym świecie? Ileż razy usłyszało się w mediach żenujące i kompromitujące plotki na temat gwiazd, które np. wrzucając nagie fotki pragną zyskać większą popularność? - Otóż to. Właśnie dlatego uważam, iż książka taka jak ta jest potrzebna w ówczesnych czasach.

O tej książce nie napiszę chyba zbyt dużo. Nie dlatego, że była nudna czy coś, ale w umie zrecenzowałam wiele pozycji, z serii, w której jest też ta, o której dziś piszę.

"Supergwiazda. Zakulisowe intrygi" to jedna z książek serii "Biblioteka młodych" Ossolineum.

To bardzo potrzebna seria- warto mówić o tym co ważne. Problemy, które porusza się to: anoreksja, śmierć, brak akceptacji i inne.

"Supergwiazda. Zakulisowe intrygi" to opowieść o rywalizacji i ciemnych stronach sławy. Sześcioro niemieckich młodych ludzi dostaje się do krajowego finału "Idola". Wiadomo, każdy chce wygrać, więc zaczynają się podchody, oczerniane, kłamstwa, granie na uczuciach fanów, słowem, jak wcześniej wspomniałam - ukazuje się ciemniejsza strona sławy.

Spodziewałam się trochę czego innego, przede wszystkim "mocniejszego", bardziej dramatycznego. Ale oczywiście i tu były wątki, które mi się podobały, w sumie nawet kilka.

Ciekawa, interesujący pomysł. Szkoda, że nie zakończyło się to dobrze.

Ciekawa, interesujący pomysł. Szkoda, że nie zakończyło się to dobrze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam książki Heidi HassenmUller ale ta jakoś nie wciągnęła mnie i nie wywołała żadnych uczuć mi osobiście bardzo ciężko się ją czytało

Ciekawie opisuje zycie uczestników niemieckiego IDOLA .

Ciekawie opisuje zycie uczestników niemieckiego IDOLA .

Ciekawa na początku zbyt dużo postaci i trochę zbyt skomplikowane. Momentami zbyt nużące.

Fajna młodzieżówka której przekaz jest nadal aktualny. Pokazująca że to co pokazuje nam telewizja od kulis wygląda zgoła inaczej o czym warto pamiętać. Polecam

• Literatura niemiecka
  • Sprzedałam/wymieniłam